فرزاد آشوبی در گزارش فیفا1:

نتایج نوجوانان خوب است اما زیبا بازی نمی کند

نتایج نوجوانان خوب است اما زیبا بازی نمی کند به گزارش فیفا1، کارشناس فوتبال ایران با اشاره به اینکه تیم نوجوانان زیبا بازی نمی کند، اظهار داشت: برای تیم های پایه باید مسیر راه تعیین کرد تا از فوتبال هم لذت برد.فرزاد آشوبی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباب نتایج تیم نوجوانان ایران در مقدماتی جام جهانی زیر ۱۷ سال اظهار داشت: من فکر می کنم نتایج تیم نوجوانان در سطح بازی های جام جهانی قابل قبول است. به هر حال باید پتانسیل انسانی فعلی را در نظر بگیریم و متوجه شویم که نسل بسیار فوق العاده ای از بازیکنان درحال ورود به چرخه فوتبال ایران هستند. ما در جوانان هم بهترین نسل را داشتیم اما دیدیم برای آنها کمترین وقت گذاشته شد و بدترین نتایج را گرفتیم. در امیدها هم همین صورت گرفت.
مربی فوتبال پایه در باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: نوجوانان نتایج خوبی گرفته است که باید آنرا تعریف و تمجید کرد اما باید استراتژی خیلی وسیع تری برای این منظور داشته باشیم. باید بپذیریم فوتبال روز دنیا فرسنگ ها با ما فاصله دارد حتی با بردی که مقابل تیمی همچون برزیل داشتیم.
او در پاسخ به این که رشد علمی فوتبال پایه به سرمربی تیم ها باز می گردد یا فدراسیون اشاره کرد: اساسا کمیته فنی باید استراتژی کلی را برای فوتبال پایه مشخص نماید. مگر می شود فوتبالی را بازی نماییم که هیچ بازیکنی دوست ندارد. اگر فلسفه فوتبال بومی یا بین المللی نداشته باشیم اساسا در راه پر از اشتباه و تکراری حسرت به رقابت هایی مثل المپیک یا مرحله حذفی جام جهانی باقی می مانیم.
او اشاره کرد: اساسا فوتبال پایه نیاز به مسیر مشخص دارد تا طبق همان خواسته برای رسیدن به سطح بالای جذابیت در جوانان آموزش داده شود. بازیکن زیر ۱۷ سال بمراتب شکل پذیری بیشتری نسبت به بازیکنان بالای ۲۴ سال دارد. باید آنها را در راه درست پرورش دهیم تا بتوانند نتایج درخور شأن بگیرند. اگر شکستی را هم در راه آینده نگری بپذیریم ایرادی ندارد چون باید هزینه اش را بدهیم.
آشوبی در آخر اشاره کرد: بازیکنان ملی در سطح پایه سرمایه ملی هستند. نباید آنها را به حال خودشان رها نماییم. باید زندگی حرفه ای را تا جایی که خودشان قدر بدانند به آنها آموزش داد. نباید انتظار عقل سلیم و به دور از احساسات از چنین بازیکنانی داشت.منبع:

1402/08/25
14:30:45
5.0 / 5
257
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان