بازگشت به تنظیمات کارخانه!

بازگشت به تنظیمات کارخانه! فیفا1: اظهارات جدید ستاره سابق تیم ملی بار دیگر حاشیه ساز شد.


ایمان گودرزی؛ نام خداداد عزیزی اینروزها بجای این که ما را یاد حماسه ملبورن بیاندازد یادآور حاشیه ها و اظهار نظرات جنجالی است. فردی که می کوشد با نظرهای خاص خودش یا بصورت عمدی یا سهوی در شبکه های مجازی و رسانه ها ترند شود. در آخرین حماسه، بازیکن سابق تیم ملی که روزی در کادر قلعه نویی بود حالا حرف هایی را ضد او بر زبان آورده است. شرایطی که زمان وی در تیم ملی گل و بلبل و غیر قابل نقد بود حالا به شرایطی سخت و قابل انتقاد تبدیل گشته است. بهتر است برای درک بهتر به مصاحبه های خداداد در دوران حضور و در دوران جدایی او از تیم ملی استناد کنیم؛

9 فروردین 1402 روزهای ابتدایی سرمربیگری امیر قلعه نویی در تیم ملی؛
انتخاب «امیر قلعه نویی» برای تیم ملی بهترین تصمیم فدراسیون فوتبال بود. او کاربلد است و اگر حمایت شود می تواند به موفقیت برسد.

8 آذر سال 1402 زمانی که خداداد در کادر تیم ملی بود؛
من فکر می کنم یک سری از منتقدها با امیر قلعه نویی مشکل دارند. یک عده دوستش ندارند در صورتیکه نتایج نشان میدهد عملکرد بد نبوده است. مگر در زمان کارلوس کی روش این تیم ملی به لبنان نباخت؟ من فکر می کنم فقط در زمان اسکوچیچ بود که تقریباً شبیه این نتایج را گرفتیم. تعدادی از این ها دنبال کار و منافع خودشان هستند و منتظرند تا تیم نتیجه نگیرد و قلعه نویی را بکوبند.

13 آذر 1402، جدایی از تیم ملی؛
پروژه جدایی خداداد از تیم ملی پس از بازی 2-2 ایران مقابل تاشکند آغاز شد، این را از مصاحبه پس از بازی او نیز می شد فهمید که کم کم درحال کج کردن مسیر نسبت به قلعه نویی و یارانش است. وی در مصاحبه خودش اظهار داشت: «زمانی که سامان قدوس ناخواسته و به سبب مصدومیت از ترکیب تیم بیرون آمد، تیم ملی در گردش توپ از خط دفاع به خط حمله گرفتار مشکل شد. ما باید برای این زمان ها فکر جدید نماییم و حتی اگر لازم باشد جانشینی برای سامان قدوس تعیین کنیم».
پس از این مصاحبه و چند روز گمانه زنی درباره ی جدایی احتمالی اش از تیم ملی، روز 13 آذر 1402 رسماً کناره گیری خودرا از تیم ملی اعلام نمود و در مصاحبه ای، درباره ی علت کناره گیری اش توضیح داد: «به دلیل یکسری مسائل شخصی و خستگی علاقه ای به ادامه همکاری ندارم. امیدوار هستم بتوانم قلعه نویی را قانع کنم که از اردوی بعدی تیم ملی کنار این تیم حضور نداشته باشم». در شرایطی خداداد عزیزی بحث خستگی و مشکلات شخصی را مطرح کرده که گفته می شود علت اصلی استعفای او، دخالت های پرشمار در جریان تمرینات بوده؛ آن هم در صورتیکه نقش تعریف شده برای وی در تیم ملی، مشاور سرمربی و نه مربی تیم بوده است.

بازگشت به تنظیمات کارخانه؛
خداداد همیشه به انتقادات تند و تیزش معروف بود و بعد از جدایی از تیم ملی بار دیگر در کسوت همان منتقد سابق درآمد و از هر راهی برای زدن تیم ملی و قلعه نویی استفاده کرد، او که به عنوان کارشناس دو تورنمنت مهم فوتبالی در یک سال اخیر در شبکه 3 حضور داشت از هر فرصتی برای صحبت مقابل تیم ملی بهره برد و در آخرین اظهار نظرش در برنامه ای که مختص بازی های یورو 2024 است موفق شد تیم انگلیس و عملکرد ساوتگیت را به امیر قلعه نویی و تیم ملی ربط دهد و اظهار داشت: فلسطین و سوریه را به سختی بردید، هنگ کنگ را با یک گل بردید، به قطر باختیم حذف شدیم. ایتالیا حذف شد و دمار از روزگارشان در می آورند، بعد می گویند دوستانی را بیاورید که خصومت شخصی نداشته باشند. من از مدیران صدا و سیما خواهش می کنم اگر خواستند کارشناس بیاورند با مربی تیم ملی هماهنگ کنند شخصی که دوست دارند بیاورید. مگر خود شما منتقد کارلوس کی روش نبودی؟ شما رزومه داری یا آقای کی روش؟ مگر در سطح ملی چه رزومه ای دارید؟!

مافیا بیدار شه!
بدون شک کار قلعه نویی در تیم ملی بی عیب و نقص نیست و کارشناسان می توانند نسبت به عملکرد امیر در تیم ملی انتقاداتی وارد کنند، اما چیزی که این وسط مهمست این است که چرا آقای عزیزی بعضی وقت ها شهروند فوتبال ایران هستند و بعضی وفت ها مافیا! شاید حضور در رئالیتی شو های شبکه های نمایش خانگی تاثیرش را روی او گذاشته و هنوز از نقشش بیرون نیامده، سوال ما همیشه از آقای عزیزی عزیز این است که چرا وقتی در تیم ملی بود، منتقدان را منفعت طلب خواند و حالا وقتی جدا شده مقابل سرمربی تیم ملی انتقاد می کند؟ آیا او هم به قول خودش، منفعت طلب است؟ آیا بگفته خودش، او هم از آن دست کسانی است که منتظر هستند تیم ملی نتیجه نگیرد و بعد به کادرفنی حمله کنند؟

اما قسمت غم انگیز ماجرا این است که خدادادی که باید در سطح محبوبیتی مانند علی دایی و کریم باقری را داشته باشد با رنگ عوض کردن هایش طعم شیرین گل ملبورن را هم از یاد ما می برد!

257 251منبع:

1403/04/13
09:54:53
5.0 / 5
146
تگهای خبر: بازی , بازیكن , برنامه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان