خبرهای فوتبالی از زبان داورزنی؛

موافقت با دو دیدار تیم ملی ایران با تركیه، دستور به تاج برای طارمی

موافقت با دو دیدار تیم ملی ایران با تركیه، دستور به تاج برای طارمی فیفا1: معاون وزیر ورزش از موافقت این وزارتخانه با برگزاری دو دیدار تیم ملی فوتبال ایران و تركیه در راه آماده سازی جام جهانی اطلاع داد.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، محمدرضا داورزنی در نشست امروز مرتبط با اینكه بحث میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به كجا رسید و موضع دقیق وزارت ورزش در این زمینه چیست؟ اظهار داشت: این حساسیت وجود دارد كه حقی از مردم و كشورمان در این زمینه تضعیف نشود. به خصوص در میدان های دیپلماتیك و لابی هایی كه انجام می گردد. جلسه ای كه در كمیته اجرایی afc برگزار شد، مصوب شد كه دیدارهای لیگ قهرمانان به صورت رفت و برگشت برگزار گردد. از ۱۷ نفر، ۱۴ نفر به این مورد رأی دادند سپس مسئله در هیئت رئیسه afc هم مطرح و آنجا هم به تصویب رسید.
سفت و سخت دنبال احقاق حق فوتبال برای میزبانی ها هستیم
وی در این رابطه ادامه داد: عربستانی ها یارگیری می كنند و اماراتی ها را با خود همراه كردند تا ثابت كنند ایران كشوری امن برای میزبانی نیست. از طرفی یك شركت وضعیت امنیت ایران را در این زمینه مورد بررسی قرار داد. در همین رابطه روز گذشته بحثی داشتیم در خصوص اینكه خیلی سفت و سخت به دنبال احقاق حق خود باشیم و ضمن اینكه پیگیر گزارش بررسی وضعیت میزبانی ایران توسط شركت ایرلندی باشیم.
گزارش ناظر ایرلندی به صورت رسمی باید اعلام شود
معاون وزیر ورزش تصریح كرد: ناظری كه برای وضعیت امنیت ایران به كشورمان سفر كرده بود به صورت شفاهی اعلام نموده است كه ایران مشكل امنیتی ندارد اما این مسئله باید به صورت رسمی اعلام شود. حالا در این میان دعوایی كه كشورهای قطر، امارات و عربستان دارند یك بحث دیگر است و اینكه در نهایت عربستانی ها در نهایت چه تصمیمی می گیرند اصلا مشخص نمی باشد. ما منتظر اعلام گزارش هستیم و بعنوان وزارت ورزش در كنار باشگاه ها و فدراسیون فوتبال هستیم تا اجازه ندهیم حقی تضعیف شوند و باشگاه ها بتواند در كشور خودمان برگزار كننده دیدارها در لیگ قهرمانان باشند.
Afc و فیفا اجازه ورود سیاست به ورزش را ندهند
داورزنی با اشاره به اینكه اطمینان دارم تلاشمان به نتیجه می رسد خاطرنشان كرد: البته بعنوان وزارت ورزش، ورود مستقیم به بیانیه ها و اقدامات انجام شده در این زمینه نداریم اما حق ما این است كه afc و fifa اجازه ندهند كه سیاست و دولت در امور ورزش دخالت كنند. درخواستمان این است كه اولا مصوبه كمیته اجرایی afc كه دو سه ماه پیش گرفته شد اجرایی شود و دوماً گزارش ناظر ایرلندی هم به صورت رسمی اعلام شود.
بررسی پرونده مهدی طارمی در كمیته اخلاق
وی همینطور درمورد مهدی طارمی درباشگاه پرسپولیس كه اخیراً وارد حاشیه های جدیدی شده است، اظهار داشت: در امور داخلی باشگاه ها دخالت نمی نماییم چون باشگاه ها باید استقلال خویش را حفظ كنند اما هم كمیته اخلاق و هم كمیته انضباطی وجود دارد كه چنین مواردی را پیگیری می كنند اما در این میان باشگاه هایی كه اداره آنها برعهده وزارت ورزش است، حساسیت نسبت به آنها بیشتر است و خود ما هم نسبت به آنها حساسیت داریم كه حتماً مقررات درموردشان رعایت شود. طبیعی است كه كمیته اخلاق این مورد را بررسی و بامتخلفین برخورد می كند. فرقی هم نمی كند كه طرف چه فردی و یا چه باشگاهی است.
به تاج گفتیم پیگیر مبحث طارمی باشد
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در ادامه خاطرنشان كرد: در جریان سفری كه اردوغان به ایران داشت و همینطور سفری كه هیئت ایرانی به تركیه انجام داد، مذاكراتی صورت گرفت تا طلب ۴ میلیاردی باشگاه ریزه اسپور كه دنبال وصول آن بود، ختم به خیر شد اما حالا چنین مسائلی در رسانه ها مطرح شده كه واقعا به نفع فوتبال نیست. امیدواریم كمیته اخلاق و كمیته انضباطی این مسائل را مدنظر داشته باشد. به تاج گفته ایم كه مبحث را دنبال كند و با متخلفین در هر رده ای برخورد جدی شود چون تاكید داریم كه در برخورد با مجامع بین المللی مانند afc، fifa باید صادقانه باشیم تا خدای ناكرده فردی حقیقی- حقوقی رفتاری خلاف واقع نداشته باشد كه در این صورت مجموعه ورزشی لطمه می خورد.
وی با اشاره به اینكه افراد بدانند نماینده باشگاه ها و افراد هستند، تصریح كرد: بعنوان یك كشور مسلمان كه ادعای شیعه بودن داریم باید بیشتر از دیگران اصول اخلاقی را در قراردادهای بین المللی رعایت نماییم. در كل الان نمی توان در این پرونده دخالتی كرد كمیته انضباطی باید اعلام رأی كند.
ارتباطمان با فوتبالی ها خوب است
وی د پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مرتبط با حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی عنوان شد و اینكه «تا به امروز وزارت ورزش چه حمایتی از فدراسیون برای این بازی ها انجام داده است؟ چه بخشی از بودجه فدراسیون فوتبال پرداخت شده است؟ بودجه ۱۰ میلیاردی كه قرار بود كه بعنوان بودجه ویژه در اختیار فدراسیون قرار گیرد چه شد؟ و در صورتی كه كیروش متقاضی برگزاری یك دیدار دوستانه با یكی از تیم های بزرگ باشد، وزارت ورزش چه كمكی برای تأمین هزینه خواهد كرد؟» پاسخ داد.
وی در پاسخ به این پرسش ها اظهار داشت: وزارت ورزش از فدراسیون فوتبال حمایت كرده و این حمایت را دنبال خواهد نمود تا تمام برنامه ها اجرا شود. رابطه وزارت ورزش با فوتبال خوب است كنار فدراسیون هستیم و حتی جلسات مختلف با تاج داریم تا در جریان برنامه ها و دغدغه های آنها برای جام جهانی باشیم. تلاش وزارت ورزش این است كه آنچه از سوی فدراسیون برای آماده سازی تیم ملی تصویب می شود، به اجرا برسد.
صد درصد بودجه فوتبال را پرداخت كرده ایم
داورزنی با اشاره به اینكه سیاست كلی دولت، پشتیبانی از تیم ملی فوتبال است، تصریح كرد: تا به امروز فدراسیون های دیگر به صورت میانگین ۶۰ درصد بودجه خویش را دریافت كرده اند اما صد درصد بودجه فدراسیون فوتبال تخصیص داده شده است. حتی قراردادی كه برای كمپ تیم ملی فوتبال بسته شده قرارداد خوبی بود كه وزارت ورزش از آن حمایت كرد.
موافقت با دو دیدار تیم ملی فوتبال با تركیه
داورزنی تصریح كرد: تا به امروز با صد درصد برنامه هایی كه از سوی فدراسیون فوتبال و برای آماده سازی تیم ملی پیشنهاد می گردد در شورای برون مرزی موافقت شده است. همین روز گذشته شورای برون مرزی با درخواست فدراسیون برای برگزاری دو بازی مقابل تركیه موافقت نمود. ضمن اینكه بدون وسواس در مورد تعداد نفرات، پیشنهادات و برنامه های فدراسیون فوتبال را تصویب می نماییم.
برای بازی با تیم های بزرگ كنار فدراسیون هستیم
داورزنی همینطور با اشاره به اینكه مرتبط با بودجه ویژه ۱۰ میلیاردی، وزارت ورزش با استفاده از معاون امور مالی پیگیر مبحث است، در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر كه وزارت ورزش برای دیدار دوستانه تیم ملی با یك تیم بزرگ چه كمك مالی ای خواهد داشت، خاطرنشان كرد: در مورد تصمیمات كیروش و برنامه هایی كه برای تیم ملی دارد، فدراسیون تصمیم می گیرد و ما هم هر تصمیمی كه فدراسیون بگیرد در كنارش هستیم.

1396/11/10
17:20:03
5.0 / 5
4716
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان