در گفتگو با مهر عنوان شد:

روزهای خوب استقلال ازراه می رسد، برخی هواداران از رویه شان برگردند

روزهای خوب استقلال ازراه می رسد، برخی هواداران از رویه شان برگردند فیفا1: عضو هیات مدیره باشگاه استقلال معتقد می باشد با برنامه هایی كه شفر دارد روزهای خیلی خوب این تیم از طریق می رسد و بزودی این تیم در قله فوتبال ایران قرار می گیرد.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال پس از نتایج خوبی كه در لیگ برتر گرفت و صعود به فینال جام حذفی، مقابل ذوب آهن شكست خورد. اما عضو هیات مدیره این باشگاه معتقد می باشد مجموعه باشگاه این شكست را فراموش كرده و برای یك بازی روحیه بخش مقابل سپیدرود و متعاقب آن حضوری موفق در لیگ قهرمانان آسیا آماده شده است. مشروح گفتگوی خبرنگار مهر با جواد قراب عضو هیات مدیره و عضو كمیته فنی باشگاه استقلال را در زیر می خوانید.
* خبرگزاری مهر: آقای قراب پیش از هرچیز در مورد دیدار با سپیدرود صحبت كنید.
- قراب: با اطمینان می گویم شكست مقابل ذوب آهن به دست فراموشی سپرده شده و بنابراین صلاح نمی دانم در مورد آن بازی صحبت كنم. اما بطور قطع مقابل سپیدرود یك بازی خوب عرضه می دهیم و حریف این هفته مان را با شكست بدرقه می نماییم. پیروزی در این بازی برای تیم ما بسیار حائز اهمیت است.
* از نظر جدولی؟
- هم به لحاظ جدولی و هم به لحاظ روحی و انگیزشی. پیروزی در این بازی ما را در جدول بالا می آورد و برای تكرار نایب قهرمانی آماده می كند. ضمن این كه پس از این بازی باید در لیگ قهرمانان حضور یابیم و پیروزی در این بازی روحیه تیم ما را برای حضوری پر قدرت در این مساباقت معتبر آسیایی بالا می برد.
* استقلال پس از بازی با سپیدرود باید ۳ بازی خارج از تهران به میدان برود. چون تیم مدتی از تهران دور است انتظارتان از هواداران استقلال در این بازی خانگی چیست؟
- من همیشه گفته ام استقلال با هوادارانش زنده است و صاحبان اصلی این تیم همین هواداران هستند. اصلا اگر هوادار نباشد فرق این تیم با خیلی از تیم های معمولی چه می شود؟ اگر استقلال قدمتی بیش از هفتاد سال دارد یكی از اصلی ترین عوامل ماندگاری اش همین هواداران هستند. بنابراین من به عنوان پیشكسوت این باشگاه از هواداران توقع دارم كه با همه قوا در این بازی از تیم خود حمایت كنند البته من یك صحبت خاص با عده ای معدود از هواداران مان دارم.
* بفرمایید.
- یك گروه از هواداران استقلال هستند كه در گوشه ای مشخص از ورزشگاه می نشینند و از باشگاه و مدیریت آن انتقادات تخریبی می كنند. من نمی دانم این عده معدود از چه شخص یا گروهی خط می گیرند، اما از آنها كه بطور قطع هوادار تیم هستند و دل شان برای تیم می سوزد می خواهم به ندای دل شان گوش داده و آنطور كه دلشان می خواهد با سایر هواداران هم صدا شده و تنها تیم را تشویق كنند. آدم ها می آیند و می روند و این تیم استقلال است كه می ماند. این عزیزان برای اعتلای تیم محبوب خودشان هم كه شده با اكثریت هواداران هم صدا شوند.
* روی انتقاد آنها بیشتر به چه سمتی است؟
- به مدیریت و هیات مدیره. من به عنوان یك پیشكسوت استقلال كه عضو هیات مدیره هم هست با اطمینان از جانب همه اعضای هیات مدیره و به نیابت از آنها می گویم كه همه اعضای هیات مدیره هم و غم خویش را برای سربلندی و اعتلای این تیم صرف می كنند. هدف ما موفقیت استقلال است و سزاوار نیست كه مدیریت و هیات مدیره توسط گروهی خاص تخریب شوند.

* رسم خوبی كه باشگاه استقلال با همت كمیته پیشكسوتان بدعت گذاشته تقدیر از دو پیشكسوت در هر كدام از بازی های این تیم است. در این خصوص صحبت بفرمایید.
- من خودم را پیش از این كه عضو هیات مدیره بدانم پیشكسوت این تیم می دانم. بنابراین از انتظار و جایگاه پیشكسوت كاملا اطلاع دارم. ما با هدف شناساندن پیشكسوتان به نسل جدید هواداران و بازیكنان این بدعت را گذاشتیم. خواستیم تا بازیكنی كه الان برای تیم بازی می كند بداند در گذشته پیراهنش بر تن چه كسی بوده و ارزش و قدر این پیراهن را بداند. ما در بازی های خانگی از دو پیشكسوت تقدیر می نماییم و در سفرها هم دو پیشكسوت را با خود می بریم. ما حتی برنامه داریم كه در جریان دیدارهای آسیایی هم ما برای هر بازی دو پیشكسوت را همراه تیم اعزام می نماییم.
* شفر در این زمینه نظر خاصی ندارد؟
- اتفاقا نظر شفر روی پیشكسوتان ما خیلی مثبت است. او هم از این مورد استقبال می كند و خوشحال است كه باشگاه هوای پیشكسوتاننش را دارد.
* به جز پیشكسوتانی كه شما برای تقدیر دعوت می كنید كمتر دیده می گردد كه دیگر پیشكسوتان به منظور پشتیبانی از تیم به ورزشگاه بیایند.
- متاسفانه همینطور است. من از همه پیشكسوتان عزیز باشگاه دعوت می كنم تا به ورزشگاه بیایند و تیم خودشان را مورد حمایت قرا ر دهند. نگران هم نباشند چون ما ساز و كار حضور آنها را در ورزشگاه آماده می نماییم. بلیط جایگاه را هم خودمان به آنها می دهیم تا مشكلی نداشته باشند. امیدوارم از این به بعد بیشتر شاهد حضور پیشكسوتان در جریان بازی های خانگی استقلال باشیم.
* استقلال پس از غلبه بر صنعت نفت به فینال جام حذفی رسید و خیلی ها قهرمانی این تیم را در جام حذفی مسجل می دانند.
- من هم مثل همان خیلی ها تیم را از همین الان قهرمان جام حذفی می دانم. این جام (جام حذفی) را ما برای خودمان كنار گذاشتیم. بهرحال در این فصل یك جام به استقلال متعلق می باشد و كسب یك جام بطور قطع پرارزش است. ضن این كه ما در لیگ برتر هم به كسب عنوان نایب قهرمانی امیدوار هستیم.
* استقلال به تازگی دو بازیكن خارجی جذب كرده. نظر شما بعنوان پیشكسوت، عضو هیات مدیره و عضو كمیته فنی در مورد این دو بازیكن جدید چیست؟ آیا این دو می توانند خیلی زود خودشان را با شرایط تیم تطبیق دهند؟
- روزی من خودم در روزهای جوانی در تیم برق آقای گل تهران بودم و با این شرایط به استقلال آمدم. فكر می كردم خیلی زود خودم را با شرایط جدید تطبیق می دهم. اما دیدم فضا در استقلال با دیگر تیم ها تفاوت دارد و برای بازیكنان جدید زمان می برد تا خودشان را با شرایط این تیم تطبیق دهند. این یك قانون كلی است كه در مورد همه تیم ها صدق می كند. اما در مورد این دو بازیكن باید بگویم كه گرچه ملیت یكی از آنها آفریقایی است، اما به لحاظ فوتبالی هر دو اروپایی محسوب می شوند. به نظر من این دو بازیكن آنقدر حرفه ای هستند كه در مدت زمان كمی خودشان را با شرایط تیم بزرگ استقلال تطبیق دهند.
* تیم شما بزودی وارد لیگ قهرمانان آسیا می گردد. آنجا فضا كاملا با رقابت های داخلی متفاوت می باشد. با عنایت به گروه دشواری كه در آن قرار دارید ارزیابی تان از عملكرد تیم در این گروه و رقابت با الهلال، العین و الریان چیست؟

- پیش از هر چیز این را بگویم همانطور كه گفتید فضای آسیا با فضای مسابقات داخلی كاملا متفاوت می باشد. آنجا همه تیم ها حرفه ای هستند و با همه قوا وارد این مسابقات می شوند. من خودم بازی های الهلال والعین را رصد كردم و می دانم این تیم ها در چه حدی هستند. ما هم در حد خودمان آماده حضور در این مسابقات می نماییم. امیدوار به صعود از گروه مان هستیم چون خودمان را كمتر از این تیم ها نمی دانیم. اما حتی اگر قرار باشد در این مسابقات از تیمی شكست بخوریم بطور قطع اتفاقات سال پیش تكرار نخواهد شد. الان تیم ما هم یك مربی خارجی شناخته شده دارد. بازیكنان خوبی هم داریم و با دو بازیكن جدیدی كه گرفتیم شخصیت حضور در این مسابقات را داریم. ما به حضور پر قدرت در این مسابقات امیدوار هستیم.

1396/11/19
13:33:34
5.0 / 5
4573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان