كی روش از تیم ملی خداحافظی می كند

كی روش از تیم ملی خداحافظی می كند به گزارش فیفا1 فدراسیون فوتبال ایران تمایلی به تمدید قرارداد كارلوس كی روش ندارد و بی گمان مهدی تاج در این باره می تواند بیشتر و بهتر توضیح دهد.


سرمربی تیم ملی آخرین باری كه در برنامه 90 حاضر شد از این اظهار داشت كه می خواهد پس از جام جهانی روسیه اولویت اول را خانواده اش بگذارد و هر جا كار كند، آنها را كنار خود داشته باشد. در واقع او شرط اصلی برای تمدید قراردادش را در تلویزیون اعلام نمود اما فدراسیون فوتبال یك گام هم در این زمینه برنداشته و كاملاً پیداست ترجیح می دهد پس از جام جهانی روسیه، سكان تیم ملی را به مربی دیگری بسپارد. كی روش هم كه متوجه این مورد شده، از همین حالا مذاكراتش با تیم های مختلف را آغاز كرده تا بعد از آخر كارش در ایران، با تیم جدیدی استارت بزند. كی روش در جام جهانی برزیل هم بعد از بازی بوسنی در رختكن از ملی پوش ها خداحافظی كرد تا فضایی تلخ به وجود بیاید و بازیكنان با چشم هایی پف كرده از رختكن خارج شوند. بعد از آن با فشار افكار عمومی كفاشیان مجبور شد كارلوس را حفظ كند چراكه دولت هم خواستار تمدید قرارداد این مربی بود. این دفعه اما قصه فرق می كند. به نظر می رسد دولت هم با وجود مشكلات مالی ترجیح می دهد زیاد وارد این ماجرا نشود و كار را به خود فدراسیون فوتبال بسپارد. از فدراسیون فوتبال خبر می رسد تاج و ساكت حتی نقشه نیمكت بدون كی روش را هم كشیده اند. تا این لحظه برانكو ایوانكوویچ گزینه قطعی نیمكت تیم ملی است و بعد از كی روش، تاج سكان هدایت ایران را به او می سپارد. البته برخی از استقلالی ها اعتقاد دارند شفر می تواند گزینه بهتری نسبت به برانكو باشد و هیچ بعید نیست نتایج خوب استقلال در ادامه فصل، تاج را از انتخاب برانكو منصرف كند.
با خداحافظی كی روش اما به احتمال زیاد اتفاقات دیگری هم در تیم ملی می افتد. از همین حالا شنیده می گردد در صورت آخر كار او، چند بازیكن تیم ملی هم به صورت رسمی خداحافظی می كنند. برخی از این بازیكنان می توانند در تیم ملی بمانند و به كارشان ادامه دهند ولی به نظر می رسد كار حرفه ای با كی روش آنها را به جایی رسانده كه پس از او نمی توانند با مربی دیگری در تیم ملی كار كنند. كارلوس در این سال ها توجه ویژه ای به ملی پوش ها داشت و آنها بارها و بارها در مصاحبه های خود گفتند او برای شان مثل پدر بود. كی روش با مصدومیت بازیكنان هیچ گاه آنها را فراموش نمی كرد و حتی در سخت ترین شرایط كنارشان بود. كاری كه كارلوس برای مهرداد پولادی كرد، كاری بود كه شاید هیچ مربی دیگری انجام نمی داد. كارلوس نزدیك به دو فصل مراقب او بود تا مصدومیتش تمام شود و بازگردد. مهرداد هم وقتی برگشت تبدیل به بهترین بازیكن ایران در جام جهانی برزیل شد. كی روش همواره برای گرفتن حق بازیكنان هم با فدراسیون فوتبال مبارزه می كرد و برای آنكه بهترین امكانات در اختیار تیم ملی قرار بگیرد، با آدم های مختلفی جنگید. بنابراین در نبود او، طبیعی است بعضی بازیكنان نتوانند با شرایط جدید كنار بیایند و از تیم ملی بروند.

 

1396/12/08
22:12:27
5.0 / 5
4780
تگهای خبر: استقلال , بازی , بازیكن , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان