گزارش مهر از شرایط خط حمله تیم ملی؛

بهترین گلزنان لیگ های اروپایی مهاجمان تیم ملی، دست كی روش باز است

بهترین گلزنان لیگ های اروپایی مهاجمان تیم ملی، دست كی روش باز است فیفا1: تیم ملی فوتبال كشورمان در حالی برای حضور در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آماده می گردد كه در میان خطوط سه گانه به نظر می رسد بهترین شرایط در خط حمله وجود دارد.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، كارلوس كی روش سال ۹۷ را به لطف گل به خودی یكی از مدافعان خودی با شكست شروع كرد. شكستی كه البته گفته می گردد برای خود كی روش تاحدودی راضی كننده بود چون كه سبب شد او بعضی از ضعفهای موجود در تیم ملی را شناسایی كند. كی روش با بیان این جمله كه «تونس همان حریفی بود كه دنبالش بودیم» رضایتش از این حریف و این بازی را ابراز داشت.
بنا به قول خیلی از كارشناسان از قبل و پس از بازی این تیم در ساختار دفاعی با كمبود بازیكن و یكسری مشكلات مواجه می باشد. اما این تیم ملی هرچقدر در خط دفاعی با كمبود بازیكن شاخص مواجه می باشد، در خط حمله شرایطی عكس دارد و انبوهی از بازیكنان خوب و اثرگذار در اختیار كی روش قرار دارند تا به هر نحوی كه دوست دارد از آنها استفاده نماید.
سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، رضا قوچان نژاد، كریم انصاریفر، كاوه رضایی، مهدی طارمی و حتی سامان قدوس نفراتی هستند كه حضور همزمان شان در هر تیم می تواند چالش بزرگی پیش روی مربی برای انتخاب بهترین ها تولید كند.
شاید سردار آزمون، رضا قوچان نژاد و سامان قدوس در این فصل از نظر آماری در شرایطی نباشند كه بتوان آنها را در میان بهترین های لیگ شان دانست، اما بدون شك از نام این سه بازیكن هم به راحتی نمی توان در تیم ملی ایران عبور كرد. این در شرایطی است كه جهانبخش، انصاریفر و رضایی در لیگ های هلند، یونان و قبرس در زمره بهترین گلزنان بوده و حتی شانس رسیدن بعنوان آقای گلی لیگ هایی كه در آن شاغل هستند را هم دارند.
* قوچی؛ بهترین گلزن هیرنفین
گرچه رضا قوچان نزاد كه فصل گذشته را در لیگ هلند با ۲۲ گل به آخر رساند تا بهترین گلزن ایرانی شاغل در اروپا باشد در این فصل حتی كمتر از یك سوم گل های فصل پیشش را زده است، اما زدن ۷ گل هم برای این بازیكن كافی است تا بهترین گلزن تیم باشگاهی اش در این فصل باشد.
در حالی كه تیم «هیرنفین» در انتها هفته بیست و هشتم لیگ هلند با ۳۶ امتیاز در رده دهم قرار دارد و بازیكنان این تیم ۳۶ بار موفق به گلزنی شده اند، قوچی با ۷ گل زده بهترین گلزن تیمش است تا یكی از مهاجمان تیم ملی ایران بهترین گلزن تیم خودش كه یك تیم اروپایی است باشد.
قوچان نژاد ۱۶ گل ملی دركارنامه اش دارد كه خیلی از آنها گل های مهم و حساسی برای تیم ملی بوده اند كه همچون نها می توان به تك گل تیم ملی مقابل كره جنوبی در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ در كشور كره اشاره نمود كه صعود ایران به جام جهنی را قطعی نمود. قوچان نژاد زننده تك گل ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ و آخرین گلزن ایران در تاریخ رقابت های جام جهانی است و همه این ها نشان داده است او یك مهره اثرگذار در خط حمله تیم ملی خواهد بود.

* سردار آزمونی؛ قیاس با علی دایی
نام خاص، چهره خاص و حتی بازی های خاص از مهاجم ۲۳ ساله كشورمان یك بازیكن خاص ساخته است. خیلی ها سردار را با علی دایی مقایسه می كنند و خیلی ها بر این باورند كه سردار بازیكنی است كه در آینده می تواند ركوردهای گلزنی علی دایی را بشكند.
مهاجم بلند قامت تیم ملی كشورمان كه البته مدتی است قدری دچار افت شده و فعلا هم با مصدومیت دست و پنجه نرم می كند، در حالیكه هنوز ۲۳ سال دارد ۳۰ بازی همراه با ۲۲ گل ملی در كارنامه اش دارد و این آمار نشان داده است اگر سردار از مسیرش منحرف نشود و اتفاق خاصی نیفتد گمانه زنی ها در مورد آینده وی بی ربط و دور از واقعیت نیست.

* انصاریفر؛ دومین گلزن برتر یونان
كریم انصاریفر در تیمی در لیگ یونان بازی می كند كه برای قهرمانی می جنگد. «المپیا كوس» با ۵۳ امتیاز پس از «آ.ا.ك» كه با ۵۴ امتیاز در صدر جدول لیگ برتر یونان قرار دارد، در رده دوم قرار گرفته است. این تیم با ۵۰ گل زده دارای بهترین خط حمله در لیگ یونان است و سهم كریم انصاریفر از این تعداد گل ۱۳ گل است. مهاجم ۲۷ ساله و ایرانی المپیا كوس نه تنها با این تعداد گل بهترین گلزن تیمش است، بلكه دومین گلزن برتر در لیگ یونان است و همان مقدار كه تیمش برای قهرمانی شانس دارد این ملی پوش ایرانی برای آقای گلی در این لیگ دارای شانس است.
الكساندر پروجوویچ مهاجم ۲۷ ساله و صربستانی تیم پائوك با ۱۴ گل بهترین گلزن فعلی لیگ یونان است و كریم انصاریفر به همراه پدرو كانده مهاجم اسپانیایی تیم گانیا با ۱۳ گل زده در رده دوم جدول بهترین گلزنان قرار دارد.
انصاریفر به جز ۱۳ گل زده یك پاس گل هم برای تیمش داده تا در مجموع بهتری و اثرگذار ترین بازیكن در تیم رده دوم جدول باشد.

* كاوه رضایی؛ مرد اول تیم سوم بلژیك
بهترین گل زن فصل گذشته استقلال و بهترین گل ساز فصل گذشته لیگ برتر ایران حالا تبدیل به چهره اول تیم شارلوای بلژیك شده است. تیمی كه خودش در رده سوم جدول لیگ برتر این كشور حضور دارد و كاوه رضایی توانسته بازی های درخشانش در این تیم را با ۱۲ گل و ۳ پاس گل تكمیل كند.
مهاجم تیم ملی كشورمان نه تنها امتیاز آور ترین و بهترین گلزن تیمش است، بلكه سومین گلزن برتر در لیگ بلژیك به حساب می آید. در این لیگ «تدی چوالیر» مهاجم فرانسوی تیم «كولتریك» با ۱۷ گل زده در صدر جدول گلزنان قرار دارد و بعد از او «آیساك تلین» مهاجم سوئدی تیم واسلند بورن با ۱۶ گل زده در رده دوم قرار دارد.
كاوه رضایی هم بعد از این دو مهاجم با ۱۲ گل زده در رده سوم قرار دارد و این در حای است كه رضایی برای اولین بار حضور در یك لیگ اروپایی را تجربه می كند.

* علیرضا جهانبخش؛ بهترین بازیكن لیگ هلند
این یك ادعای كاملا واقعی است كه علیرضا جهانبخش تا هفته بیست و هشتم لیگ برتر هلند، با معدل ۸/۲ امتیاز برای هر بازی بهترین بازیكن لیگ برتر هلند است.
جهانبخش كه با ۱۳ گل زده پس از دو بازیكن ۱۴ گله در جدول بهترین گلزنان لیگ هلند برای آقای گلی تلاش می كند و شانس خوبی برای رسیدن به این هدف دارد، با ۹ پاس گل پس از ۴ بازیكن كه ۱۱ بار پاس گل داده اند یكی از بهترین گل سازان در این لیگ بشمار می رود و این عملكرد است كه سبب شده كارشناسان فوتبال هلند جهانبخش را بهترین بازیكن این لیگ بدانند.
آلكمار كه پس از آیند هوون و آژاكس و بالاتر از فاینورد كه قطب های اصلی فوتبال هلند هستند در رده سوم قرار دارد، مجموعا ۵۴ بار موفق به گلزنی شده است كه جهانبخش ۱۴ گل زده و ۹ پاس گل روی ۲۳ گل از این ۵۴ گل نقش اصلی را ایفا كرده است.

* مهدی طارمی؛ گلزن مادرزاد
مهدی طارمی هم مهاجمی نام آشنا در فوتبال ایران به حساب می آید. آقای گل دو فصل متوالی لیگ برتر كه در این فصل به الغرافه قطر پیوست. طارمی گرچه با از دست دادن موقعیت های زیاد گاها اعصاب بیننده را خرد می كند، اما حتی از دست دادن این همه موقعیت هم نمی تواند استعداد ذاتی وی در باز كردن دروازه حریفان را زیر سئوال ببرد.
طارمی در این فصل همه هنر گلزنی اش را لیگ قهرمانان آسیا خرج كرده تا با ۴ گل بهترین گلزن آسیایی تیمش باشد. اما در لیگ ستارگان قطر درخشش زیادی نداشته و توقعات را بر آورده نكرده است. اما درخشش وی در آسیا سبب شده تا وی نه تنها بهترین گلزن آسیایی تیمش باشد، بلكه حتی از طارمی به عنوان بهترین بازیكن آسیایی الغرافه هم یاد شود.
طارمی با ۱۰ گل زده در ۲۲ بازی ملی می تواند یكی از امیدهای خط حمه تیم تحت رهبری كارلوس كی روش باشد.

بررسی عملكرد مهاجمان تیم ملی كشورمان این را نشان داده است كه دست كی روش در خط حمله حسابی باز است و این خوشبختی بزرگ سرمربی پرتغالی تیم ملی كشورمان است كه امكان استفاده از این تعداد مهاجم طراز اول با كوله باری از تجربیات حضور در فوتبال اروپا و در طیف های سنی مختلف اما ایده آل وجود دارند.
در بین مهاجمان تیم ملی ایران همه نوع مهاجم با هر نوع قابلیتی دیده می گردد. از مهاجمان قدرتی و بلند قامت كه محوطه جریمه را به تسخیر در می آورند تا مهاجمانی سرعتی و تكنیكی كه قادرند با حركات تكنیكی و سرعتی شان هر خط دفاعی را با مشكل مواجه نمایند.
كی روش بابت داشتن مهاجمان طراز اول احساس خوشبختی می كند و باید دید او به چه شكل از این همه بازیكن كه هر تیمی در سطح آسیا آرزوی داشتن یكی از آنها را دارد استفاده می نماید.

1397/01/13
17:05:30
5.0 / 5
4874
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان