هفته بیست و هشتم لیگ برتر؛

نفت - پدیده فینال انتهای جدول، چند تیم به دنبال فرار از سقوط

نفت - پدیده فینال انتهای جدول، چند تیم به دنبال فرار از سقوط فیفا1: هفته بیست و هشتم لیگ برتر با برگزاری پنج بازی تمام می شود كه در یكی از حساس ترین این دیدارها نفت تهران و پدیده برای سه امتیاز سرنوشت ساز به مصاف هم می روند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، آخرین روز از هفته بیست و هشتم رقابتهای لیگ برتر با انجام ۵ بازی برگزار می گردد و طی این بازی ها سپاهان میزبان صنعت نفت می باشد، سایپا با سیاه جامگان دیدار می كند، پیكان از استقلال خوزستان پذیرایی می كند، پدیده و نفت در تهران با هم دیدار می كنند و سپیدرود در رشت با تراكتورسازی دیدار می كند.
* سپاهان - صنعت نفت
گرچه سقوط سپاهان به لیگ دسته اول همچنان روی كاغذ محتمل است، اما این احتمال آنقدر كم هست كه خیال سپاهانی ها را حت باشد. آنها می تواند در این هفته مقابل صنعت نفت میخ خویش را برای بقا در لیگ برتر كوبیده و نفس راحتی بكشد. به خصوص كه حریف امروز این تیم فاقد انگیزه های جدولی است.
سپاهان ۲۸ امتیازی و در رده یازدهم جدول قرار دارد. این تیم در بهترین حالت می تواند تنها یك رده در جدول صعود كند اما اگر بدشانس باشد امكان چند رده سقوط برای این تیم وجود دارد.
صنعت نفت كه ۳۷ امتیازی است و در رده هشتم جدول حضور دارد تنها می تواند یك رده صعود یا سقوط در جدول داشته باشد.
* سیاه جامگان - سایپا
نارنجی پوشان یكی از تیم هایی هستند كه شانس نایب قهرمانی دارند و برای افزودن بر این شانس امروز باید با تیمی دیدار كنند كه قبلا به دسته اول سقوط كرده است. این دیدار هم می تواند برای سایپا راحت و هم سخت باشد. شاید تیم سقوط كرده مشهدی بدون دغدغه و استرس مقابل شاگردان دایی حضور پیدا كنند و این مورد كار را برای نارنجی پوشان سخت كند.
این بازی فرصت خوبی است برای بازیكنان جوان تیم سایپا كه بدون استرس تجربه یك بازی در لیگ برتر را به دست آورند. آن هم برابر یك تیم مدعی مثل سایپا.
سایپا تا پیش از این هفته با ۴۷ امتیاز در رده چهارم جدول حضور داشت و سیاه جامگان با ۱۵ امتیاز در آخرین رده جدول.
* پیكان - استقلال خوزستان
پیكانی ها كه آخرین امیدهای خویش را برای كسب سهمیه آسیا باید در بازی با تیمی زنده نگاه دارند كه حریف شان برای فرار از خطر سقوط تلاش می كند. دو تیم با انگیزه های متفاوتی به میدان می روند اما هر دو تیم برای رسیدن به پیروزی انگیزه های لازم را دارند. استقلال خوزستان ۲۶ امتیازی است و د رده چهاردهم حضور دارد و در صورت پیروز شدن در این بازی می تواند تا حدودی نفسی به راحتی بكشد.
پیكانی ها هفته گذشته مقابل یك تیم خوزستانی دیگر به اسم صنعت نفت شكست خوردند تا شانس شان برای رسیدن به نایب قهرمانی كمرنگ شود. اما این تیم هنوز به كسب سهمیه آسیایی امیدوار است و دوست ندارد این امید به راحتی از دست برود.
* نفت تهران - پدیده
این بازی به واقع یك فینال ته جدولی است و دو تیم اگر می خواهند نفس راحتی بكشند باید در این باز مستقیم یكدیگر را شكست دهند. مساوی در این دیدار به درد هیچ كدام از دو تیم نمی خورد به خصوص نفت تهران. نفتی ها نسبت به دیگر تیم های پایین جدولی دو امتیاز كمتر دارند و كار سخت تری برای بقا دارند.
پدیده در صورت پیروزی در این بازی حدودا بقای خود در لیگ برتر را قطعی می كند. چون اختلاف امتیازش با استقلال خوزستان به ۵ می رسد و جبران این امتیاز در دو بازی امری بعید است.
* سپیدرود - تراكتورسازی
شاید این بازی برای تراكتورسازی به لحاظ جدولی كم اهمیت باشد، اما علی كریمی برای نجات دادن تیمش از خطر سقوط به امتیاز كامل این بازی نیاز دارد. بازی بین دو تیم سپیدرود و تراكتورسازی را باید دیدار بین دو تیم پر طرفدار در لیگ برتر دانست. سپیدرود با خطر سقوط به دسته پایین تر مواجه می باشد و شكست خوردن در این دیدار خانگی كار این تیم را سخت و رقابت در پایین جدول را فشرده تر می كند.
سرخ پوشان تبریزی با ۳۰ امتیاز در رده دهم جدول حضور دارند و تحت هیچ شرایطی جایگاه شان پس از این بازی بهتر از این نخواهد شد. اما احتمال این كه در صورت شكست سپاهان جای این تیم را در جدول بگیرد وجود دارد.
برنامه ادامه بازی های هفته بیست و هشتم به شرح زیر است: جمعه ۲۴ فروردین ۹۷* سپیدرود رشت- تراكتورسازی تبریز - ورزشگاه سردار جنگل رشت- ساعت ۱۶
داوران:
اشكان خورشیدی – رضا سخندان – محمدرضا مدیر روستا – وحید صالحی – ناظر: اسماعیل صفیری* نفت تهران- پدیده خراسان - ورزشگاه تختی تهران- ساعت ۱۶
داوران:
محمدحسین زاهدی فرد – رحیم شاهین – محمد راهی – محمدحسین ترابیان – ناظر: محمدعلی فروغی سیاه جامگان مشهد- سایپا تهران- ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد - ساعت ۱۷
داوران:
حسین زیاری – بابك داوری – فرهاد مروجی – علی بای – ناظر: حیدر شكور* پیكان تهران- استقلال خوزستان –ورزشگاه شهدای شهر قدس- ساعت ۱۷
داوران:
وحید كاظمی – محمدرضا ابوالفضلی – سعید علی نژادیان – حسن اكرمی – ناظر: حسین عسكری* فولاد مباركه سپاهان- صنعت نفت آبادان –ورزشگاه نقش جهان اصفهان- ساعت ۱۹
داوران:
بیژن حیدری – محمدرضا منصوری – مهدی الوندی – جواد رحیم زاده ناظر: حسین خانبان

1397/01/24
15:09:29
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: استقلال , بازی , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان