ایران بهترین كشور غرب آسیا؛

نكات خواندنی ترین های لیگ قهرمانان آسیا، چند ركورد برای سرخابی ها

نكات خواندنی ترین های لیگ قهرمانان آسیا، چند ركورد برای سرخابی ها فیفا1: مرحله گروهی رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا درحالی به آخر رسید كه سه تیم ایرانی توانستند به مرحله بعد صعود كنند. چند عنوان هم به استقلال و پرسپولیس رسید.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در شرق و غرب آسیا به آخر رسید و چهره ۱۶ تیم صعود كننده به مرحله بعدی این مسابقات شناخته شد. نكته مثبت برای فوتبال ایران صعود ۳ نماینده از ۴ نماینده كشورمان به مرحله بعدی این مسابقات است. استقلال و پرسپولیس به عنوان تیم های نخست گروه خود و ذوب آهن پس از الدحیل به عنوان تیم دوم گروه خود راهی مرحله بعدی شد.
در غرب آسیا ایران با ۳ نماینده بیشترین تعداد تیم را در میان ۸ تیم برتر غرب آسیا دارد. قطر و امارات هر كدام با ۲ نماینده و عربستان با یك نماینده در مرحله بعدی مسابقات حضور دارند. شاید یكی از بزرگترین شگفتی های مرحله گروهی حذف زود هنگام الهلال، نایب قهرمان فصل قبل آسیا و قهرمان لیگ عربستان در گروه چهارم مسابقات بود.
* بالاترین نمره
بالاترین نمره در مرحله گروهی به مهاجم ۳۰ ساله و برزیلی تیم اولسان هیوندای كره جنوبی تعلق گرفت. «پینتو جونیور نگرائو» مهاجم تیم اولسان كه تنها در یك بازی برای این تیم به میدان رفت، با ۲ گل زده، ۴ شوت، ۸۱ درصد دقت در پاس، ۳ تكل موفق، ۴ بار جلوگیری از آغاز حمله حریف، ۴ پاس كلیدی، ۴ بار خلق موقعیت روی دروازه حریف و ۸/۲ كیلومتر دوندگی نمره خوب ۸/۹ را گرفت تا بالاترین نمره را در میان همه بازیكنانی كه در مرحله گروهی به میدان رفتند را به خود اختصاص دهد.
یوسف حسن دروازه بان تیم الغرافه و اسكار هافبك برزیلی تیم شانگهای دومین و سومین بازیكنان این تورنمنت هستند كه بیشترین نمرات را دریافت نمودند.
* بغداد بونجاح، بهترین گلزن
بهترین گلزن این مسابقات مهاجم الجزایری تیم السد قطر است. بغداد بونجاح در ۶ بازی مرحله گروهی ۷ بار گلزنی كرد تا در صدر جدول گلزنان برتر قرار بگیرد. پس از وی ماركوس برگ، مهاجم سرشناس العین با ۶ گل در رده بعدی قرار دارد.
بغداد بونجاح ۵ گل از این ۷ گل را در دیدارهای خانگی تیمش زده تا به همراه ریكاردو گولرت مهاجم برزیلی تیم گوانگ ژو بهترین گلزنان در دیدارهای خانگی باشند. آدریانو مهاجم تیم چونبوك موتورز، دژان دامیانوویچ مهاجم تیم سوون سامسونگ و یوسف العربی مهاجم تیم الدحیل با ۴ گل زده خارج از خانه بهترین گلزنان خارج از خانه در مرحله گروهی هستند.
* فرشید اسماعیلی، گلساز اول آسیا
در میان بازیكنان گلساز فرشید اسماعیلی هافبك استقلال تهران با ۴ پاس گل بهترین عملكرد را دارد. پس از وی چند بازیكن با ۳ پاس گل در رده بعدی هستند كه در میان آنها محمدرضا حسینی هافبك میانی ذوب آهن هم حضور دارد.
* مهاجم العین شوت زن ترین بازیكن
ماركوس برگ مهاجم گلزن تیم العین امارات با ۱۶ شوت در چارچوب به سمت دروازه حریفان شوتزن ترین بازیكن این تورنمنت بود. بغداد بونجاح مهاجم الجزایری السد هم با ۱۴ شوت در چارچوب پس از برگ در رده دوم قرار دارد.
علی علیپور با ۱۴ و مهدی طارمی با ۱۳ شوت در چارچوب در رده های سوم و چهارم این جدول قرار دارند.
مهدی طارمی با ۸ شوت در چارچوب در بازی های خارج از خانه شوتزن ترین بازیكن این تورنمنت در دیدارهای خارج از خانه بود.
* بیرانوند، آقای كلین شیت
علیرضا بیرانوند كه در اولین دیدار سرخ پوشان در این مسابقات ۳ بار دروازه اش باز شد، تا آخر مرحله گروهی مسابقات دروازه اش را بسته نگاه داشت تا با ۵ كلین شیت آن هم از نوع سریالی اش بهترین عملكرد را در میان همه دروازه بانان این تورنمنت داشته باشد.
بیرانوند در بازی های خانگی هیچگاه گل نخورد و ركورد صد در صد كلین شیت در دیدارهای خانگی را به نام خودش ثبت نمود. رشید مظاهری و مهدی رحمتی هر كدام با ۲ كلین شیت در پس از بیرانوند بهترین عملكرد را در میان دروازه بانان ایرانی داشتند كه در این مسابقات به میدان رفتند.
* فرشید اسماعیلی، گلساز و پر خطا
فقط در جدول گلسازان برتر این تورنمت نیست كه نام فرشید اسماعیلی به چشم می خورد. هافبك خلاق و تكنیكی آبی ها با ۲۲ بار خطا بر روی بازیكنان مقابل پر خطا ترین بازیكن این تورنمنت بود. هرچند برونو داسیلوا مهاجم برزیلی تیم بوریرام با ۲۱ خطا در این آمار پشت سر فرشید اسماعیلی قرار می گیرد، اما حضور دو بازیكن ایرانی دیگر در رده های سوم و چهارم این جدول هم در نوع خود جالب است. شجاع خلیل زاده با ۱۸ و وحید امیری با ۱۷ خطا سومین و چهارمین بازیكن پر خطا در این تورنمنت هستند تا مشخص شود سرخابی های تهران در این رقابت ها بازی های درگیرانه ای را عرضه دادند.
* خشن ترین بازیكن مسابقات
شاید عجیب باشد اما نام رودریگو تاباتا به عنوان خشن ترین بازیكن این تورنمنت به ثبت رسیده است. هافبك چند ملیتی تیم الریان با دریافت ۳ كارت زرد و یك كارت قرمز عنوان خشن ترین بازیكن مسابقات را به خود اختصاص داد.
البته تاباتا در این آمار شریك هم دارد. وون ایل كیم مدافع تیم ججو یونایتد، عاصم مایبو هافبك تیم الغرافه و محمد عبدالرحمان هافبك سرشناس العین هم هر یك با ۳ كارت زرد و یك كارت قرمز در این آمار تاباتا را همراهی می كنند.
* الهلال، مالكانه ترین بازی
نایب قهرمان فصل قبل آسیا كه با حذفی زودهنگام مواجه گردید، مالكانه ترین بازی های این فصل را انجام داد. الهلال با متوسط ۶۳ درصد مالكیت در هر بازی بهترین عملكرد را از این حیث در میان تیم های آسیایی داشت. كاشیوا ریسول و كاوازاكی فرونتال با ۶۰ درصد بعد از الهلال مالك ترین تیم های این مساباقت بودند.
* ۳ تیم ایرانی در راس پر آفسایدها
نكته عجیب در ثبت آمار آفسایدهای این تورنمنت است كه سه تیم ایرانی در رده های اول تا سوم قرار دارند. تراكتورسازی با ۲۴ بار قرار گرفتن در آفساید پر آفساید ترین تیم این مسابقات است. ذوب آهن با ۲۱ و استقلال با ۲۰ آفساید در این جدول در رده های دوم و سوم قرار می گیرند.
* چونبوك موتورز تهاجمی ترین تیم
تیم سرشناس چونبوك موتورز در ۶ دیدار خود در این مسابقات ۱۹ بار گلزنی كرد تا معدل گلزنی این تیم از ۳ گل برای هر بازی هم عبور كند. این تیم با این تعداد گل هجومی ترین تیم این مسابقات شناخته شد. لوكوموتیو تاشكند تیمی كه در این در مرحله گروهی حذف شد با ۱۳ گل و الدحیل قطر با ۱۲ گل دیگر تیم های تهاجمی این مسابقات هستند. چونبوك موتورز ۱۰ بار خارج از خانه و ۹ بار در خانه گلزنی كرده است.
* پرسپولیس و بهترین خط دفاع
بهترین خط دفاعی این تورنمنت به پرسپولیس تعلق می گیرد. این تیم كلا در این مسابقات ۳ گل خورد تا دارای بهترین خط دفاعی باشد. الاهلی عربستان و شانگهای چین با ۴ گل خورده در رده های بعدی بهترین خطوط دفاعی این مسابقات قرار دارند.
* تیم های عربی بد اخلاق ترین تیم های آسیا
در راس جدول تیم هایی كه بیشترین كارت را از داوران گرفته اند، نام تیم های عربی به چشم می خورد. الجزیره امارات با ۱۶ كارت زرد بیشترین سهم را در دریافت كارت زرد دارد. العین با ۱۵، الریان با ۱۴ و الوصل با ۱۳ كارت زرد در رده های بعدی قرار دارند.
هیچ تیمی در این مسابقات بیشتر از یك كارت قرمز نگرفت و بنابراین تیمی دارای دریافت بیشترین كارت قرمز نیست. از بین تیم هایی كه كارت قرمز از حریفان دریافت نمودند می توان به الدحیل، الوحده، العین و الوصل اشاره نمود.
* خوش اخلاق ترین ها
خوش اخلاق ترین تیم حاضر در این مسابقات كاوازاكی فرونتال ژاپن بود. این تیم در ۶ بازی انجام داده تنها ۳ بار از دواران كارت زرد گرفت. بوریرام تایلند و كاشیوا ریسول با ۴ كارت زرد و یك كارت قرمز دیگر تیم های خوش اخلاق این مسابقات هستند.
ذوب آهن اصفهان با ۵ كارت زرد خوش اخلاق ترین تیم ایرانی و پنجمین تیم خوش اخلاق آسیا در این تورنمنت بودند.
* الدحیل موفق ترین تیم مسابقات
تیم الدحیل قطر تنها تیم این مسابقات است كه صد در صد امتیازات را از مرحله گروهی گرفت. این تیم با ۶ پیرزی از ۶ بازی و كسب ۱۸ امتیاز بهترین عملكرد را در این مسابقات داشت.
* الوصل ضعیف ترین تیم مسابقات
در مقابل الدحیل، تیم الوصل امارات بدون دریافت حتی یك امتیاز این مسابقات را ترك كرد تا به عنوان ضعیف ترین تیم مسابقات شناخته شود.
* تراكتورسازی و ضعیف ترین خط حمله
سرخ پوشان تبریز در این مسابقات تنها ۲ بار موفق به باز كردن دروازه حریفان شدند تا با ۲ گل زده ضعیف ترین خط حمله مسابقات را در اختیار داشته باشند. تراكتورسازی ضعیف ترین تیم ایرانی حاضر در این مسابقات هم بود.
* ضعیف ترین خطوط دفاعی
دو تیم الوحده امارات و ملبورن ویكتوری استرالیا با دریافت ۱۵ گل خورده ضعیف ترین خط دفاعی این مسابقات را داشتند. پس از این دو تیم، سه تیم با دریافت ۱۱ گل در رده بعدی قرار می گیرند. كیتچی، الریان و ججو یونایتد سه تیمی هستند كه خطوط دفاعی ضعیفی در این مسابقات داشتند.
* كاوازاكی ژاپن، پاسور ترین تیم مسابقات
تیم كاوازاكی ژاپن با معدل ۶۳۰ پاس در هر بازی پاسور ترین تیم این تورنمنت بود. الهلال با ۵۷۰ و كاشیوا ریسول با ۵۵۰ پاس دومین و سومین تیم پاسور در این مسابقات بودند. در این جدول استقلال با ۴۵۵ پاس به عنوان پاسور ترین تیم ایرانی و دوازدهمین تیم در آسیا شناخته می شود.
* استقلال سومین تیم دقیق
كاوازاكی ژاپن با ۸۵ درصد دقت در پاس دقیق ترین تیم آسیا و الهلال با ۸۴ درصد دقت در پاس دومین تیم دقیق در آسیا است. تیم فوتبال استقلال با ۸۲ درصد دقت در پاس دقیق ترین تیم ایرانی حاضر در این مسابقات و سومین تیم دقیق در آسیا است. الدحیل و تیم سیدنی اف.سی هم با ۸۲ درصد دقت در پاس آماری مشابه استقلال در جدول دارند.
* تراكتورسازی ركوردار ضربه كرنر در آسیا
تنها تیم ایرانی حذف شده از این مسابقات با معدل ۹ كرنر در هر بازی ركورددار به دست آوردن ضربه كرنر در آسیا بود. كمترین تعداد كرنر هم به تیم كیتچی هنگ كنگ با معدل ۲ كرنر برای هر بازی تعلق می گیرد.
* پرسپولیس و بیشترین تكل مسابقات
تیم فوتبال پرسپولیس با ۱۳۵ تكل در این مسابقات دارای بیشترین تعداد تكل در میان تیم های حاضر است. كیتچی هنگ كنگ با ۱۲۱ و الاهلی عربستان با ۱۱۹ تكل در این جدول در رده های دوم و سوم هستند. كاشیوا ریسول و تیانجین هر كدام با ۷۰ و ۷۲ تكل كمترین تكل را در این مسابقات زده اند.
* كمترین دقایق بازی
۶ بازیكن در این مسابقات با تنها یك دقیقه حضور در تركیب تیم شان دارای كمترین دقایق حضور هستند كه نام محسن كریمی و بویان بازیكنان تیم استقلال هم در میان این بازیكنان به چشم می خورد.

1397/01/29
23:09:20
5.0 / 5
10981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان