با انتشار متنی

علیرضا قربانی از اجرای آهنگ جام جهانی انصراف داد

علیرضا قربانی از اجرای آهنگ جام جهانی انصراف داد فیفا1: علیرضا قربانی خواننده موسیقی ایرانی با انتشار متنی انصراف خویش را از اجرای یكی از قطعه های مربوط به جام جهانی فوتبال روسیه اعلام نمود.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، علیرضا قربانی با انتشار متنی از خوانندگی در یكی از قطعه های مربوط به جام جهانی فوتبال روسیه به رهبری شهرداد روحانی انصراف داد.
در متن ارسالی از جانب علیرضا قربانی آمده است:
« به نام ایزد مهرآفرین/ در ایام اخیر، خبری در خصوص تولید و حضور اینجانب بعنوان خواننده قطعه ای با همراهی اركستر سمفونیك تهران و به رهبری جناب شهرداد روحانی برای حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در رسانه ها منتشر گردید كه ضمن سپاس از همه هم میهنان عزیزم لازم می دانم توضیحاتی را در این زمینه خدمتتان ارائه كنم.
بزرگترین سعادت و افتخار برای هر هنرمند، انجام فعالیتی برای میهن خویش و تولید اثری در سطح ملی و فراملی است و نخستین شرط ماندگاری و پذیرش یك اثر هنری، راستی و صداقت در بطن و متن آن اثر است. به عبارتی دیگر یك اثر هنری باید از دل و جان هنرمند برخاسته باشد تا بتواند بر دل ها بنشیند.
البته لازم به تكرار نیست كه متاسفانه در این سال ها كار هنری سمت و سویی بیگانه با اصل معنا و خاستگاه بی بدیل آن پیدا كرده و غالبا چون ابزاری برای امرار معاش به كار می آید. شاید هم با عنایت به شرایط اجتماعی نتوان چندان ایرادی به خالقان این نوع آثار و حتی مخاطبانشان گرفت اما وقتی صحبت از كاری در شأن مردم بزرگ ایران و تولید اثری ملی به میان می آید هنرمندان باید با دقت نظری ژرف به آن نگاه كنند تا دچار لغزش و خطایی تاریخی نشوند.
اساسا رسالت و جهان بینی هنرمندان و دیدگاه های آنها دربزنگاه هایی چنین است كه محك می خورد و اگر با چشمی باز و دلی آگاه به توانایی، خاستگاه و اهداف خویش ننگرند ممكن است دست به كاری بزنند كه در افق و تار و پود وجودشان كه در پس سالیان عمر ممارست، تجربه و اندیشه تعریف شده نگنجد و بطور قطع ارتكاب و سر نهادن با هر انگیزه ای برای ورود به آن عرصه، بی صداقتی محض با خویش و سپس خیانت به مخاطبان و مردمی است كه همواره و در سخت ترین شرایط همراه و همدوش با هنرمندان راستین شان بوده و هستند.
طی این روزها و با تعمق و دقت بیشتر به این نتیجه نزدیك تر شدم كه جنس و محتوای موسیقی كه من در خلال حدود ۲۲ سال فعالیت و تلاش حرفه ای در آن رشد و پرورش یافته ام و هویت و اصالت هنری مهمترین ركن آن است، ممكن است با نتیجه و خروجی كه عزیزان دست اندركار و سفارش دهنده اثر از آن توقع دارند و به حق هم بایستی حاصل شود، ناهمگون و ناهماهنگ باشد و از این رو نتوانم خواسته خیل عظیم مخاطبان و علاقه مندان گرانقدر این رویداد مهم ورزشی و بین المللی را مرتفع سازم.
اینجانب برخود فرض می دانم كه از همه عزیزان و و دوستانم همچون استاد شهرداد روحانی، مسئولان وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد، جناب ساعد باقری، بنیاد رودكی و مدیر عامل محترم آن بنیاد كه صمیمانه و با مهر مرا لایق و شایسته اجرای اثری به مناسبت حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی دانسته و خالصانه تمامی شرایط و امكانات لازم برای حضور اینجانب را مهیا نمودند، كمال سپاسگزاری را دارم و علی رغم میل و خواسته ام كه برداشتن گامی هرچند كوتاه در این مسیر بوده و هست، صادقانه باید اعلام نمایم كه متاسفانه از همكاری و مشاركت در این رویداد معذورم.
در آخر برای همه دست اندركاران و هنرمندان ارزشمندی كه افتخار حضور و مشاركت در تولید این رویداد مهم را دارند و همینطور برای تیم ملی فوتبال ایران عزیزمان آرزوی موفقیت و كامیابی دارم.
با مهر، علیرضا قربانی/ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷»

1397/02/05
19:45:52
5.0 / 5
4994
تگهای خبر: تیم , تیم ملی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان