از برگزاری سوپرجام ترس نداریم؛

زمانی: به خاطر پرسپولیس می گوییم دربی به تعویق بیافتد!

زمانی: به خاطر پرسپولیس می گوییم دربی به تعویق بیافتد! فیفا1: عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با اشاره به اینكه پرسپولیس با جذب نفرات جدید ریسك بزرگی كرده است، اظهار داشت: ما از برگزاری دربی سوپرجام ترسی نداریم و حتی می توانیم پرسپولیس را با دو گل شكست بدهیم!حسن زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر به آخرین شرایط تیم استقلال پرداخت و تصریح كرد باوجود تیام و جباروف انتظاری كمتر از قهرمانی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا از استقلال نمی رود. او همینطور با اشاره به اینكه هنوز استقلال به ماندن ابراهیمی امید دارد، اعلام نمود كه سازمان لیگ به جای تحمیل خواسته اش، زمان سوپرجام را توافقی تعیین كند!
* خبرگزاری مهر - آقای زمانی شرایط استقلال را چطور می بینید؟ قبول دارید تیم شما كمی دیر و نه چندان كامل تمریناتش را شروع كرد؟
- حسن زمانی: ما شروع خوبی داشتیم. هرچند تمام بازیكنان به تمرین اضافه نشدند ولی با تكمیل شدن نفرات، شرایط بهتری خواهیم داشت. اگر می خواهیم استارت قهرمانی را بزنیم از همین ابتدای فصل باید خودمان را به حریفان تحمیل نماییم.
* آیا استقلال این فصل شرایط قهرمانی را دارد؟
- بله، تمام ابزارهای قهرمانی استقلال مهیا است. اغلب نفرات فصل قبل حفظ شده اند و با شناختی كه بازیكنان و كادر فنی از هم دارند، می توانند موفق باشند. مهمتر از همه، داشتن كادر فنی با دانش و باهوش در كنار هیات مدیره هماهنگ و همدل است.
* دیر شروع كردن تمرینات و كامل نبودن تیم به استقلال لطمه نمی زند؟
- خیر، استقلال تیم بزرگی است و حتی اگر بازیكنانش یك هفته پیش از شروع لیگ كار را شروع می كردند، نگران نبودیم! الان هم جای نگرانی نیست و كار را با قدرت استارت می زنیم.
* آیا برگزاری اردوی تركیه استقلال قطعی است؟
- بله، قرار بود روز گذشته به تركیه بروند كه شرایط فراهم نبود و تیم امروز راهی تركیه خواهد شد. (سفر امروز استقلال به تركیه به تعویق افتاده است)
* بحث اصلی این روزهای استقلال زمان برگزاری سوپرجام است. چرا استقلال تاكید دارد بازی در زمان دیگری برگزار شود؟
- ما هیچ ترسی برای برگزاری سوپرجام نداریم. حتی می توانم بگویم شرایطمان از پرسپولیس هم برای برگزاری دربی سوپرجام بهتر است! این بهترین فرصت است تا یك قهرمانی دیگر به قهرمانی های دیگر خودمان اضافه نماییم ولی توقع داریم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال خواسته خویش را به ما تحمیل نكنند.
* منظورتان تحمیل تاریخ بازی است؟
- بله، اینكه مدام می گویند حتما باید در این تاریخ (۲۹ تیر) برگزار شود، درست نیست. ببینند نظر دو تیم برای زمان برگزاری سوپرجام چیست. بهترین گزینه این است كه استقلال و پرسپولیس زمانی را پیشنهاد بدهند و سازمان لیگ روی آن زمانها نظر نهایی را بدهد. ما می خواهیم با هم بازی كنیم؛ سازمان لیگ كه نمی خواهد بازی كند! ضمن اینكه امسال دیگر جام جهانی هم نداریم.

* درست است جام جهانی نداریم ولی فوتبال ما به خاطر بازی های آسیایی، لیگ قهرمانان آسیا و جام ملتهای آسیا سال شلوغی دارد و زمان دیگری برای برگزاری سوپرجام باقی نمی ماند.
- قبول دارم جام ملتها را داریم ولی اگر با فشار سازمان لیگ بازی ۲۹ تیر برگزار گردد و تعدادی از بازیكنان هم مصدوم شوند، دود این اتفاق در چشم فوتبال ایران و تیم ملی خواهد رفت. همانطور كه گفتم ما مشكلی برای برگزاری دربی نداریم.
* با این وجود باشگاه پرسپولیس تاكید كرده است كه دربی باید در همان تاریخ تعیین شده برگزار گردد.
- فكر می كنم دوستان پرسپولیسی احساسی شده اند. ما اگر اصرار داریم كه دربی به تعویق بیافتد به خاطر دفاع از موقعیت پرسپولیس است!
* از چه نظر؟
- از این نظر كه پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بسته است و اگر در این قضیه یكی، دو بازیكن پرسپولیس هم مصدوم شوند، هواداران این تیم سازمان لیگ را به خاطر فشار برای برگزاری سوپرجام نمی بخشند.
* حالا كه اصرار دارید استقلال مشكلی برای برگزاری سوپرجام ندارد، نتیجه دربی را چطور پیش بینی می كنید؟
- ما با اختلاف یك یا دو گل پرسپولیس را شكست می دهیم ولی نگران مصدومیت بازیكنان هستیم.
* امید ابراهیمی به وینفرد شفر اعلام نموده كه در استقلال نمی ماند. آیا باید این بازیكن را جداشده قطعی بدانیم؟
- هنوز امیدواریم ابراهیمی با تعصبی كه به باشگاه دارد تصمیمش را برگرداند. گویا ابراهیمی از قطر پیشنهاد دارد ولی جایگاهی كه ابراهیمی بین هواداران فوتبال ایران دارد، بطور قطع در قطر ندارد. لذتی كه ابراهیمی از حمایت هواداران استقلال می برد، قابل تبدیل به پول نیست. حتی احتمال دارد ابراهیمی به واسطه حضور در قطر جایگاهش در تیم ملی را هم از دست بدهد.
* یكی از انتقاداتی كه برخی از هواداران استقلال به مدیریت باشگاه داشتند این بود كه پرسپولیس باوجود محرومیت از نقل و انتقالات، خریدهای چشمگیرتری داشته است. آیا این انتقاد را می پذیرید؟
- پرسپولیس در نیم فصل اول نمی تواند از این نفرات جدید استفاده نماید و بازیكنانش باید به تیم دیگری بروند. معلوم نیست پس از نیم فصل بازیكنان پرسپولیس آماده، سرحال و سالم برگردند. این ریسك بزرگی بود كه پرسپولیس كرد. اگر ما بودیم چنین كاری نمی كردیم كه با مبلغ بالایی یك بازیكن را بخریم و آنرا در اختیار باشگاه های دیگر قرار بدهیم.
* اما در بحث جباروف استقلال چنین كاری كرد و این بازیكن را به سپاهان داد.
- آن موقع مجبور بودیم! زمانی كه جباروف را خریده بودیم بحث محرومیت استقلال مطرح نبود و بعدا متوجه این ماجرا شدند وگرنه ما اینطور نیستیم كه با آگاهی كامل نسبت به محرومیت باشگاه، بازیكن را بخریم و حتی پولش را بدهیم ولی در یك تیم دیگر مقابل ما بازی كند. معلوم نیست پس از نیم فصل چه بازیكنی را تحویل بدهند. به همین خاطر معتقدم از این حیث در مقایسه با پرسپولیس ضرر نكرده ایم.
* بحث بازگشت تیام و جباروف به كجا رسید؟
- این دو بازیكن احیانا به اردوی تیم در تركیه اضافه می شوند. با بودن جباروف، تیام و دیگر بازیكنان، دیگر انتظاری كمتر از قهرمانی در آسیا و لیگ برتر از استقلال نمی رود. یك بحث هم درباره تیام دارم. فكر می كنم تیم ملی سنگال از دعوت نكردن این بازیكن در جام جهانی ضرر كرد! اگر تیام در تیم ملی سنگال بازی می كرد، اثرگذار بود.
* چرا باشگاه استقلال برای تمدید قرارداد تیام اینقدر ناز این بازیكن را خرید در حالیكه این میزان اشتیاق در خود تیام نبود؟
- باید بگویم ناز هیچ بازیكنی را نمی خریم. تیام بازیكنی است كه ارزشش را دارد و می تواند اثرگذار باشد. نمی خواهیم او را راحت از دست بدهیم. ولی در مجموع اگر بازیكنی بیش از اندازه مقابل باشگاه بزرگی مثل استقلال ناز كند، بزرگی استقلال را به او ترجیح می دهیم.


1397/04/18
15:30:15
5.0 / 5
4326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان