جاهای خالی پر نشد؛

دست خالی توشاك و ریسك خطرناك سرخپوشان تبریزی، تراكتور بی ستاره!

دست خالی توشاك و ریسك خطرناك سرخپوشان تبریزی، تراكتور بی ستاره! فیفا1: تیم فوتبال تراكتورسازی كه تغییرات عمده ای را پشت سرگذاشته است برای جبران ناكامی فصل گذشته امید به سرمربی نامدارش بسته اما آیا او بدون بازیكنان اثرگذار می تواند نتیجه بگیرد؟خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: سرخپوشان تبریزی كه یك فصل پرنوسان و ضعیف را با تغییرات زیاد به آخر بردند، امیدوار بودند با تغییراتی كه در این باشگاه صورت گرفته برای حضور در فصل پیش رو بهترین شرایط را داشته باشند اما روند این تیم در نقل و انتقالات نگرانی ها را افزایش داده است.
سرمربی سیبل شد، مدیرعامل بركنار!
نتایج تراكتورسازی تبریز در هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر سبب شد تا یحیی گل محمدی سرمربی وقت این تیم تصمیم بگیرد در نیم فصل رقابت ها گرد و خاك به پا كند و برخی بازیكنان اسم و رسم دار را از لیست تیمش بیرون كند. اتفاقی كه به خاطر فشار مدیران و هواداران هیچگاه رخ نداد تا امثال محمد ابراهیمی در این تیم بمانند و گل محمدی برود! با این وجود نتایج ناموفق تراكتور با سرمربی ترك تبار هم ادامه پیدا كرد تا پرشورها دیگر تاب و تحمل حضور مصطفی آجورلو در راس مدیریت این باشگاه را نداشته باشند. از این رو هیات مدیره تراكتورسازی در هفته های پایانی لیگ، تصمیم به بركناری وی و حضور عباس الیاسی گرفت.
شعار خصوصی سازی و عملی كردن آن
عباس الیاسی بلافاصله بعد از حضور در راس مدیریت اعلام نمود باشگاه تراكتورسازی تبریز را كه بیشترین سهم آن در اختیار سپاه بوده است را به بخش خصوصی واگذار می كند. شعاری كه خیلی ها در ابتدا فكر می كردند با عنایت به سوابق مدیران فوتبالی، بازهم ناكام می ماند. اما الیاسی و مدیران ارشد تراكتور روی تصمیم خود ماندند تا این تیم در بازه زمانی نسبتا كوتاه به محمدرضا زنوزی مالك آذری زبان گسترش فولاد تبریز برسد.
جان توشاك شاه ماهی نقل و انتقالات
زنوزی بعد از آنكه تراكتور را خرید وعده های خویش را در بوق و كرنا كرد. هواپیمای اختصاصی، طراحی خاص پیراهن، خرید مربی بزرگ و جذب سوپراستارهای فوتبالی! طبیعی است مالك یكی از خطوط هوایی ایران بتواند چارترهای اختصاصی برای این تیم درنظر بگیرد تا تراكتوری ها رفت و آمدشان راحت تر از قبل شود. اما مبحث اینجاست كدام بازیكنان مقرر است صندلی های این هواپیما را پر كنند!
زنوزی بعد از آنكه به این نتیجه رسید باید سرمربی بزرگ خارجی بیاورد تصمیم به تغییر ساختار باشگاه گرفت و مدیر سازمان فوتبال تراكتورسازی را معرفی نمود. جایگاهی كه بلافاصله به رضا مهاجری سرمربی فصل گذشته پدیده مشهد رسید. وی سپس به تركیه رفت و بین تمامی اسامی مطرح شده با جان توشاك سرمربی اسبق رئال مادرید و بشیكتاش قرارداد بست. اتفاق بزرگی كه به جرات می توان گفت شاه ماهی نقل و انتقالات مربیان بوده است.
وعده های پوشالی برای جذب بازیكن
مدیر سازمان فوتبال تراكتورسازی تبریز از زنوزی مجوز گرفت تا با عنایت به شناختش از بازیكنان ایرانی بهترین ها را جذب نماید تا جان توشاك تیم را كامل تحویل بگیرد و آنها را تمرین دهد. زنوزی جذب بازیكن خارجی را هم بر عهده سرمربی قرارداد تا وی بتواند كم و كاستی های فنی تیمش را خودش سر و سامان ببخشد. مدیر سازمان فوتبال تراكتورسازی هم محسن فروزان، محمد طیبی و علیرضا نقی زاده را به خدمت گرفت و اعلام نمود دو بازیكن جدید دیگر تیمش را از بین ملی پوشان حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ انتخاب خواهد نمود. آنها هر روز نام هایی همچون محمدرضا خانزاده، سروش رفیعی، مهدی ترابی، علی كریمی و... را مطرح نمودند اما تا این لحظه هیچ كدام را جذب نكردند تا رفته رفته صدای اعتراض هواداران تراكتور شنیده شود.
باتجربه ها رفتند جدیدها كاپیتان شدند
مهدی كیانی، محمد ابراهیمی و محمد ایران پوریان بعد از سال ها حضور در تراكتورسازی تبریز تصمیم به جدایی گرفتند تا بازوبند كاپیتانی این تیم در اختیار محمد طیبی مدافع جدید سرخپوشان قرار بگیرد. خروج ناگهانی تمام بازیكنان باتجربه تراكتور و جدایی بازیكنانی نظیر عارف آغاسی و فاخر تهامی سبب گشته است تا تیم پرطرفدار تبریزی با بحران جدی روبرو شود.
توشاك با كدام بازیكنان نتیجه بگیرد؟
زنوزی كه اعلام نموده بود تمام فكر و ذكرش را در زمینه ورزش روی باشگاه تراكتورسازی معطوف خواهد نمود این روزها یكی از خنثی ترین مدیران شده است. مالك متمولی كه بازار نقل و انتقالات را به مهاجری و الیاسی سپرده است اما خبری از خریدهای پرسروصدا نیست. شاید زنوزی كه قدرتمندانه مقابل بازیكن سالاری ایستاد تا به همه نشان دهد مهم ترین مبحث نام تراكتور است یادش رفته كه چرخ های آن نیازمند بازیكنانی است كه خواسته های جان توشاك را برآورده كنند.
تراكتور بی ستاره!
سرخپوشان تبریزی در حالی خویش را برای حضور در هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر آماده می كنند كه ستاره ویژه ای در تیمشان حضور ندارد و مشخص نمی باشد سرمربی این تیم می خواهد با كدام بازیكنان تفكراتش را پیاده كند و نتیجه بگیرد. این تیم هرچند به سروسامان مدیریتی رسیده است اما از حیث بازیكنان اثرگذار در تنگنا خواهد بود و به نظر می آید در شروع لیگ این مشكل خویش را نشان خواهد داد.

1397/04/20
14:30:14
5.0 / 5
4976
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان