تبعیض بین مردان و زنان؛

دوماه از وعده یك هفته ای وزارت گذشت، دختران قهرمان چشم انتظار وزیر

دوماه از وعده یك هفته ای وزارت گذشت، دختران قهرمان چشم انتظار وزیر فیفا1: درحالی كه دوماه از قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در آسیا می گذرد اما خبری از وعده دیدار وزیر ورزش با اعضای این تیم كه قرار بود یك هفته پس از قهرمانی باشد، نیست!به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، دختران فوتسال ایران در دوبار حضور خود در رقابت های آسیا دو عنوان قهرمانی را كسب كردند. دخترانی كه بی ادعا برای عشق و علاقه خود تلاش كردند و قهرمان شدند، نه در هیاهوی رسانه ای و نه با خرج های میلیاردی! شاید چون بدونِ هیچ، قهرمان می شوند نباید دیده شوند و شاید چون بی ادعا قهرمان می شوند ارزش كارشان آنطور كه باید دیده نمی گردد.
وزیر ورزش قرار بود یك هفته بعد از بازگشت این قهرمانان دیداری با دختران فوتسال كه قهرمان آسیا داشته باشد اما همچنان خبری از دیدار نیست! دیداری كه فرشته كریمی، ستاره فوتسال زنان ایران و آسیا حدود یك سال پیش هم خواهان آن بود اما تحقق نیافت!
حتی بعد از قهرمانی دوباره در آسیا هم محقق نشد! در زمان افتتاح سالن ورزشی به نام بهترین بازیكن آسیا هم از وزیر دعوت شد اما باز هم وزیر نیامد! وزیر ورزشی كه دو بار برای تماشای بازیهای تیم ملی به روسیه رفت و این تیم در مرحله مقدماتی حذف شد اما وزیر از تلاش مردان فوتبالیست راضی بود و به امید قهرمانی فوتبالیست ها در قاره آسیا نشسته است.
امیدی كه دختران فوتسالیست دو بار آن را تكرار كرده اند. جالب است كه دختران شایسته ایران هنوز پاداش های خود برای قهرمانی در آسیا را هم نگرفته اند در صورتی كه مردان فوتبالیست برای انجام بازی های خوب در جام جهانی بلافاصله پاداش هم دریافت كردند! دیدار تیم ملی فوتسال با محمود گودرزی در سال ۹۴ و بعد از قهرمانی اول در آسیا
با این تفاسیر آیا باید وزیر ورزش را وزیر همه رشته ها دانست یا باید آن را وزیر فوتبال مردان بدانیم؟ ستاره فوتسال بانوان ایران تنها یك دیدار و نشست با وزیر می خواهد تا بتواند حرف هایش را بزند اما وزیر فعلا زمان مناسبی برای این ملاقات به او نداده است.
ورزش بانوان توجهات واقعی را می طلبد، پرچمداری در میادین بین المللی خوب است اما كافی نیست. آنها نیاز به دریافتِ به موقعِ پاداش هایشان دارند چون كه خیلی از این دختران كمك خرج خانواده هایشان هستند. زحمات آن ها هم زحمت است، حتی شاید این دختران مضاعف هم تلاش می كنند. تلاشی مضاعف برای از میان برداشتن موانعِ بر سر راه و درخشش در میادین بین المللی.
تلاشی كه حتی رسانه ملی، پخش كردن مسابقات هاكی را به آن ترجیح داد. این دختران با پوشش كامل رقابت می كنند و تنها خواسته آنها پخش ضبط شده فیلم مسابقاتشان به امید جذب اسپانسرهاست تا بعد از دوبار قهرمانی در آسیا دغدغه تیم برای حضور در لیگ برتر را نداشته باشند.
شهرزادمظفر، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان بعد از درخشش در آسیا ناامید است و می گوید: تنها چیزی كه می توانم بگویم این است كه در مرحله ای قرار داریم كه فكر می كردیم بعد از بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا، اتفاقات خوبی رخ دهد، اما واقعیت این است كه بعد از ۱۵ سال حضور در لیگ، در سخت ترین، پیچیده ترین و ناامیدكننده ترین نقطه ممكن قرار داریم.
وی ادامه می دهد: ۲۰-۱۵ سال همه ما زحمت كشیده ایم، موهای خویش را سفید كرده و همه جور بالا و پایین را دیده ایم، اما باز در انتها هر لیگ و آغاز مجدد آن، باید این همه دردسر بكشیم و به ما بی حرمتی شود. آیا واقعاً ارزش یك قهرمان همین است؟ با تمام سختی هایی كه می كشیم، باز در نقطه اول قرار داریم و این بسیار دردناك است.
به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، تیم فوتسال بانوان برای اولین بار، ۴ مهرماه سال ۹۴ عنوان قهرمانی در آسیا را به دست آورد و چهار روز بعد از قهرمانی دیداری با محمود گودرزی، وزیر وقت ورزش داشت. دیداری كه بیش تر از نظر معنوی برای آنها قابل ارزش بود، حال این تیم بار دیگر فرصتی را برای بیان درد و دل هایش با وزیر می خواهد. دیداری كه حتی روابط عمومی وزارت ورزش بلافاصله بعد از قهرمانی دختران اعلام نمود كه ظرف یك هفته آینده محقق خواهد شد اما تا به امروز و بعد از گذشت حدود ۲ ماه هنوز خبری نیست و آن یك هفته نرسیده است!

1397/05/14
14:20:48
5.0 / 5
5285
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , فوتسال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان