تصمیمی سرنوشت ساز برای سربازان فوتبال

تصمیمی سرنوشت ساز برای سربازان فوتبال فیفا1 تصمیمی سرنوشت ساز برای سربازان فوتبال


به گزارش ایسنا؛ سردار موسی كمالی درباره تسهیلات جدیدی كه ستاد كل بنا دارد به مشمولان فعال در لیگ برتر و تیم های ملی فوتبال، والیبال و بسكتبال عرضه كند، اظهار داشت: بارها موضوعی به ما منتقل شده و آن مبحث این است كه ورزشكاران حرفه ای و قهرمانی تنها در مدت معینی قادر به فعالیت حرفه ای هستند. از سوی دیگر خیلی از عزیزان فعال در باشگاه ها معتقدند كه از دوران كودكی افراد مبادرت به استعداد یابی كرده و آنان از همین دوران تحت آموزش های حرفه ای قرار می گیرند تا در دوران جوانی با فعالیت در تیم های ملی و لیگ های برتر برای كشور افتخار آفرینی كنند.
وی با اشاره به اینكه این افراد معتقد بودند كه دوران سربازی سبب وقفه میان آموزش ها و فعالیت حرفه ای می شود، اظهار داشت: در همین راستا تصمیم گرفتیم تا طرحی را برای مشمولان فوتبالیست، بسكتبالیست و والیبالیست اجرا نماییم كه بر مبنای آن، مهلت اعزام به خدمت وظیفه عمومی این ورزشكاران افزایش می یابد و در همین راستا ورزشكاران تیم های ملی تا 30 سالگی و ورزشكاران تیم های لیگ برتری تا 28 سالگی می توانند خدمت وظیفه خویش را به تاخیر انداخته و دچار غیبت نشوند.
سردار كمالی با اشاره به اینكه با این تصمیم مشكل آن هفت نفری كه وزیر ورزش درخواست هایی درباره سربازی شان داشت برطرف می شود، اظهار داشت: ازاین رو این دسته از افراد باید بعد از این سن به سربازی بروند و تا پیش از آن غیبت از سربازی نخواهند داشت.
كمالی با اشاره به اینكه این طرح آزمایشی است و به مدت دو سال صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: بعد از دو سال و انجام بررسی های لازم درباره اثربخشی این طرح نسبت به تداوم آن و هم افزایش دیگر رشته ها همچون فوتسال، كشتی، وزنه برداری و... اقدام خواهد شد.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح در پاسخ به سوال در خصوص اینكه شاخص تایید ورزشكار تیم ملی و لیگ برتری چه نهادی است، اظهار داشت: در مورد ورزشكاران تیم ملی وزارت ورزش و جوانان این مورد را تایید می كند و در مورد تیم های لیگ برتر هم فدراسیون های ورزشی مبحث را به ستاد كل نیروهای مسلح اطلاع داده و تایید می كنند.
به گفته كمالی، فعالیت در لیگ های دسته یك و 2 مشمول این قانون نخواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال كه وضعیت مشمولان لژیونر چه خواهد شد؟ اظهار داشت: اگر این افراد در تیم ملی كشورمان حضور داشته باشند كه بعد از 30 سالگی به سربازی اعزام می شوند اما اگر به تیم ملی دعوت نشده و تنها در لیگ های برتر باشگاه های كشورهای دیگر فعالیت كنند همچون قوانین لیگ برتر كشورمان با آنان برخورد شده و می توانند سربازی خویش را تا 28 سالگی به تاخیر بیندازند.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح درباره اینكه اگر فعالیت مشمول در تیم ملی یا لیگ برتر متوقف شود، اظهار داشت: اگر فردی از تیم ملی خداحافظی كرد و در لیگ برتر هم نباشد آن وقت باید همان موقع به سربازی اعزام شده و در غیر اینصورت مشمول غایب سربازی بشمار می رود.
به گفته كمالی این دسته از افراد و همینطور افرادی كه سن شان از سن مجاز عبور كرده باشد تا شش ماه مهلت دارند خویش را برای انجام خدمت سربازی معرفی كنند.
چند هفته پس از اینكه كارلوس كی روش خواهان تعیین وضعیت خدمت سربازی ملی پوشان فوتبال ایران شد و از این مورد بعنوان یكی از خواسته های اصلی خود در راه تمدید قرارداد نام برد، اولتیماتوم مربی پرتغالی همینطور پیگیری های وزارت ورزش و جوانان در كنار فدراسیون های ورزشی همچون فوتبال برای سربازان ورزش ایران همچون فوتبالی ها كارساز واقع شد تا سازمان نظام وظیفه بدون اینكه زیر بار معافیت سربازی برود، از نسخه شفا بخش دیگری برای ستاره های ورزشی ایران همچون ملی پوشان فوتبال در آستانه جام ملت های آسیا رونمایی كند.
این نسخه شفابخش مقطعی هم اكنون بهترین راه كاری بود كه سازمان نظام وظیفه برای تامین خواسته كی روش و همینطور ورزشكاران ملی ایران می توانست عرضه نماید.
43 43

1397/05/15
00:56:22
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان