زلاتكو كرانچار:

باختیم اما به هدفمان رسیدیم، اسدی خطوط قرمز را كامل رد كرده بود

باختیم اما به هدفمان رسیدیم، اسدی خطوط قرمز را كامل رد كرده بود فیفا1: سرمربی تیم فوتبال امید ایران ضمن اعلام دلایل اخراج بازیكن خاطی تیمش اظهار داشت: با اینكه باختیم اما به اهدافی كه مدنظرمان بود رسیدیم.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از اندونزی، زلاتكو كرانچار بعد از شكست تیم فوتبال امید ایران مقابل كره جنوبی در رقابت های بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی درباره شرایط شاگردان خود در این بازی ها و همینطور دلایل حذف ایران گفتگویی را انجام داده است كه به دنبال می خوانید:
* با اینكه باختیم اما به هدفمان رسیدیم!
سرمربی تیم فوتبال امید ایران ارزیابی خود از حضور امیدهای ایران در بازی های آسیایی و حذف زودهنگام این تیم در این مسابقات اظهار داشت: فكر می كنم به هدفی كه ما برای آن به اینجا آمدیم و بر مبنای آن برنامه ریزی كردیم دست یافتیم. منظور از هدف این است كه نمایش های بسیار خوبی را از بازی تیم مان دیدیم. به شكلی كه بعنوان تیم اول به گروه بعد صعود كردیم و در یك فینال زودرس به كره جنوبی خوردیم. كره جنوبی از شانس های اصلی قهرمانی در این تورنمنت است. با این وجود بازیكنان ما تا دقیقه ۴۲ شانه به شانه تیم حریف رقابت كردند و شانس های گلزنی هم در این بازی به وجود آوردند. كره جنوبی دو گل به ثمر رساند و در سایر دقایق با وجود میانگین سنی زیر ۲۱ سال كه هدفمان صعود به المپیك است موفق شدیم مقابل كره جنوبی كه میانگین سنی ۲۵ سال داشت و چهار بازیكن از جام جهانی به همراه آورده بود بازی خوبی به نمایش بگذاریم. آنها با آوردن این تیم حامی پیامی مهم بودند كه فقط قصدشان رسیدن به قهرمانی است و در این راه دست به هركاری می زنند.
* تمام بازیكنان محك خوبی خوردند
كرانچار درباره عملكرد شاگردان خود تصریح كرد: چیزی كه جزو دستاوردهای برجسته ما در این تورنمنت بود این است كه با وجود نتیجه ای كه در بازی با میانمار كسب كردیم در آن مسابقه با عنایت به كارت زرد تعدادی از بازیكنان و مصدومیت برخی دیگر به بازیكنان دیگر هم فرصت حضور در این میدان سخت را دادیم. به همه بازیكنان خوب ما فرصت بازی رسید و توانستند توانایی خویش را نشان بدهند و تیم محك خوبی خورد. بطور قطع در بازی های بین المللی مختلف پیش رو بازیكنان ما می توانند بیش از پیش بر اعتماد به نفس خود بیافزایند و با آمادگی بیشتر به رقابت های پیش رو برویم.
* كره جنوبی با تجربه بازیكنانش به پیروزی رسید
وی درباره بازی تیم ملی در مقابل كره جنوبی خاطرنشان كرد: اعتقاد من این است باید به صورت هجومی به سمت حریف حمله ور شد. با این وجود نباید فراموش نماییم تیمی صعود می كرد كه برنده شود. با در نظر گرفتن همه جوانب تكالیفی را هم برای تك تك بازیكنان در نظر گرفتیم از بازیكنان خط حمله گرفته تا مدافعان وظایف خاص خودشان را داشتند و باید وظایف تدافعی هم انجام می دادند. تا زمانی كه گل خوردیم بازیكنان به تكالیف خود به بهترین شكل عمل كردند. در دقایقی از بازی حتی جلوتر از حریفمان بودیم كه موقعیت های گلزنی هم كسب كردیم اما استفاده نكردیم. پس از بازی یك بر صفر كره جنوبی به خودش آمد و توانست از تجربه ای كه دارد بعنوان ابزار برتر نسبت به ما استفاده نماید.
* نسلی پخته و آماده در اختیار جامعه فوتبال ایران قرار می گیرد
كرانچار در ادامه تصریح كرد: اگر كارمان را زودتر آغاز می كردیم و اردوهای بیشتری را پشت سر می گذاشتیم نتیجه به شكل دیگری رقم می خورد. شاید می توانستیم دو سه مرحله بالاتر برویم اما همه می دانستیم تیمی كه اخیرا جمع شده نمی توان با یكی دو ماه برگزاری اردوی زودتر بتوان تا مرحله نهایی پیش برد. به عقب باز نمی گردیم. از این پس اردوهایی كه برگزار می نماییم همه در تقویم فیفا خواهد بود و بازیكنان لژیونر هم می توانند در كنار تیم حضور یابند. این فرصت برای تمام بازیكنان فراهم است تا شانس خویش را امتحان كنند و به استقامت تیمی خودمان با كیفیت این بازیكنان هم بیافزاییم. رده های سنی جوان و بازیكنان زیر ۱۹، زیر ۱۷ و زیر ۱۶ سالی كه در اختیار داریم یكی دو سال دیگر تازه تجربه ای بیشتری نسبت به قبل به دست می آورند و به رشد و بلوغ یك بازیكن دست می یابند كه این اتفاق یك دستاورد بزرگ برای جامعه فوتبال ایران خواهد بود و در صورت راهیابی به المپیك و تجربه حضور در این تورنمنت بزرگ نسلی كاملا پخته و با تجربه در اختیار فوتبال ایران قرار می گیرد.
* از تصمیمم مقابل میانمار كاملا راضی ام
كرانچار در مورد نحوه چینش تركیب تیم در بازی با میانمار كه باخت تیم ملی را به همراه داشت تصریح كرد: اگر به عقب باز گردیم در تصمیمم تغییری به وجود نمی آید. در آن مسابقه به ۶ بازیكن فرصت دادیم در این میادین سخت كسب تجربه كنند. این بازیكنان تلاش كردند تا ارزش های خویش را نشان دهند و همینطور هدف ما این بود كه به بازیكنانی كه طی ۷۲ ساعت دو مسابقه سخت را پشت سر گذاشتند استراحت بدهیم. همینطور این فرصت را برای سایر نفرات فراهم كردیم كه این نفرات را محك بزنیم و این احساس را نداشته باشند كه بعنوان بازیكن تمرینی به اینجا آمدند و فقط همراه ما هستند. خیر اینطور نبود. این بازیكنان هم عضو تیم امید هستند و باید محك بخورند. در نهایت هم تیم اول شدیم. اما با این وجود از روی بدشانسی یا خوش شانسی به كره جنوبی خوردیم كه در اینجا شكل اصلی تیم ما رونمایی گردید. همه كارشناسان بر این عقیده هستند. حالا باید كار را با قدرت پیش برد. بازیكنان ذخیره هم مقابل میانمار تمام تلاش خویش را كردند. میانمار تنها شانس خویش را دنبال می كرد كه بتواند بعنوان تیم دوم یا سوم به مرحله بعد برود.

* در بعضی پست ها نیاز به بررسی بیشتر بازیكنان داریم
وی در مورد اینكه آیا بر این عقیده است كه آیا با همین تیمی كه در مقابل كره جنوبی بود می توانیم به المپیك راه یابیم یا اینكه باید تغییراتی به وجود بیاوریم، اظهار داشت: در خلال چینش و گزینه هایی كه از اردیبهشت تا شروع مسابقات داشتیم توانستیم به جز این ۲۰ بازیكن كه در اردوی فعلی بودند به ۳۵ بازیكن برسیم. در خلال این مسابقات نشان داده شد كه شاید در پست هایی نیاز به جذب بازیكنان دیگر داریم. مثلا در پست دفاع راست و دفاع چپ می توانیم بررسی های بیشتری انجام دهیم. در پست پلی میكر در فهرست گسترده ای كه فدراسیون اعلام نمود حضور نداشتند. باید این فرصت را برای سایر بازیكنان مهیا كرد تا بازیكنان برای بازی های انتخابی المپیك آماده و مهیا شوند و به هماهنگی با سایر نفرات برسند. بازیكنان لژیونر هم فرصت همراهی با ما را نداشتند و قوانین بین المللی این اجازه را به آنها نمی داد. نقایصی داریم و باید این مسائل را برطرف نماییم.* بازیكن خاطی تمام خطوط قرمز انضباطی و كشور را رد كرد
كرانچار در مورد اخراج محمدامین اسدی اظهار داشت: او به دفعات رفتارهایی را انجام داد كه مورد پسند شئونات جمهوری اسلامی ایران نبود و همینطور از موازین انضباطی تیم ملی فاصله می گرفت. در ابتدا تلاش كردم با او صحبت كنم و تلاش كنم به صورت مستقیم و غیر مستقیم با رفتارم به اطلاع او برسانم كه رفتارش را اصلاح كند و روح انضباطی تیمی را حفظ كند. متاسفانه در آخر خطایی را انجام داد كه تمام خطوط قرمز را رد كرد. بعنوان یك تذكر جدی این جریمه در نظر گرفته شد. درها را به روی او نمی بندیم و امیدواریم این اتفاق بتواند رفتار او را اصلاح كند و به رفتار شایسته ای برسد كه بتواند شایسته نماینده مردم و یك نظام باشد. هر بازیكنی كه در اردوی تیم امید هست یكی از معیارهایش داشتن شخصیت مناسب برای رعایت قوانین و مقررات كشور و تیم ملی است. سایر بازیكنانی كه در اردو حضور داشتند تلاش كردند به قوانین احترام بگذارند و مثل او آنقدر پا را فراتر از حد غیر مجاز نگذاشتند. بازیكنان داخلی و لژیونر وقتی به اردو می آیند باید بدانند چه بار مسئولیتی را به دوش می كشند. هیچ تفاوتی بین بار مسئولیت بازیكنان در تیم ملی بزرگسالان و امید نیست. باید در هر دو مورد به قوانین احترام گذشت و شان تیم ملی را حفظ كرد.* برانكو مثل یك آموزگار اسدی را هدایت خواهدكرد
كرانچار درباره كمك گرفتن از برانكو ایوانكوویچ سرمربی پرسپولیس برای حل مشكلات انضباطی محمدامین اسدی اضافه كرد: با استفاده از برانكو نه بلكه با استفاده از باشگاه پرسپولیس تلاش می نماییم اطلاعات لازم را بگیریم. انتظار داریم باشگاه پرسپولیس تلاش كند تا در این مورد اقدام لازم صورت بگیرد. هم اكنون كاملا كیفیت بازیكن و اشتباهاتی كه دارد مشخص شده و تصویر مشخصی از این مورد داریم. حرفه ای بودن در زندگی نیاز به ایثار برای عدم انجام رفتارهای زیادی دارد. باور دارم همكار من برانكو كه بعنوان مربی همیشه با وی در ارتباط بودم بعنوان یك آموزگار برای بازگرداندن این بازیكن به شرایط حرفه ای تلاش خواهد نمود. واقعا حیف است با عنایت به كیفیت هایی كه این بازیكن دارد نتواند به پیشرفت لازم برسد. او جایگاهش را نزد ما از دست نداده اما تا زمانیكه این اشتباهات را در ذهن خود دارد و رفتارش را اصلاح نكرده نمی تواند نزد ما بازگردد. انتظار ما از باشگاه است. بازیكن بیشترین وقت خویش را در باشگاه می گذارند و همه باشگاه باید به صورت آموزگار با بازیكنان متخلف خود برخورد كنند و او را به مسیر درست بازگردانند. نباید با اعمال فشار مجدد سبب از بین رفتن بازیكن شوند.اسدی را می خواهیم بازگردانیم و نباید كیفیتش را كلا فراموش نماییم و نادیده بگیریم.

1397/06/03
15:50:04
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان