در گفتگو با مهر عنوان شد

صحبت از پیروزی استقلال برابر السد در حد آرزو است

صحبت از پیروزی استقلال برابر السد در حد آرزو است فیفا1: پیشكسوت فوتبال ایران و باشگاه استقلال اظهار داشت: فرق بین فوتبال ایران و قطر، در علم و سنت است و در تقابل علم و سنت دشوار می باشد بگوییم فوتبال سنتی می تواند فوتبال علمی را شكست دهد.جعفر مختاری فر در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد دیدار استقلال و السد در مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تصریح كرد: پیشكسوت و هوادار استقلال هستم و آرزویم این بود در چنین روزی محكم می ایستادم و سینه ام را جلو می دادم و می گفتم السد را در قطر هم شكست می دهیم و به مرحله بعدی صعود می نماییم. اما افسوس كه این در حد آرزو باقی ماند و الان برای غلبه بر السد باید چشم انتظار حوادث و اتفاقات پیش بینی نشده باشیم.
كاپیتان سابق آبی پوشان اظهار داشت: كشورهای عربی سالها پیش به سمت علمگرایی در فوتبال رفتند و ما همچنان در فوتبال سنتی خودمان درجا می زنیم. قطری ها به معنای واقعی كلمه حرفه ای شدند اما ما ادای فوتبال حرفه ای را در می آوریم. بازی استقلال و السد به خوبی فاصله فوتبال علمگرا و حرفه ای قطر با فوتبال سنتی ایران را نشان داد.
پیشكسوت آبی پوشان خاطرنشان كرد: این مورد فقط خاص استقلال نیست و همه تیم های ما و به صورت كلی فوتبال ما در سنت درجا می زند. حتی تیم ملی ما هم همین است. كی روش هم از ناآگاهی جامعه فوتبال ما استفاده می نماید و وانمود می كند فوتبال علمی پیاده می كند. آورده كی روش برای فوتبال ما فقط یك سیستم است و آن هم دفاع و ضد حمله است.
وی اضافه كرد: به همان اندازه كه دوست دارم استقلال السد را ببرد و در نهایت قهرمان آسیا شود، دوست دارم تیم ملی ایران هم در آسیا قهرمان شود. اما آیا واقعا این اتفاق خواهد افتاد؟ به نظر شما تیم ملی ایران قهرمان آسیا نشود كی روش پول قراردادش را پس می دهد؟ یا با ده ها هزار واژه در صدد توجیه بر می آید؟
مختاری فر در خاتمه اظهار داشت: متاسفانه نه باشگاه های ایرانی شانس زیادی برای قهرمانی در آسیا دارند و نه تیم ملی كشورمان شانس زیادی برای قهرمانی در جام ملتها دارد و علت آن هم این است كه به صورت كلی فوتبال ایران از آسیا جا مانده است.

1397/06/22
17:24:47
5.0 / 5
4585
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان