نباید حقی ضایع شود؛

جریمه های استقلال و پرسپولیس ناعادلانه بود

جریمه های استقلال و پرسپولیس ناعادلانه بود به گزارش فیفا1 وزیر ورزش اظهار داشت: باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراكتور باید شفاف سازی و حل این مشكل بزرگ بر جای مانده از گذشته را به عنوان یك دستاورد مهم زمان مدیریت خود بدانند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، وزیر ورزش و جوانان امروز با رئیس و مسئولان بخشهای مختلف فدراسیون فوتبال و مسئولان سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراكتور سازی برای حضوری قدرتمندانه در لیگ قهرمانان آسیا و استمرار ساماندهی مسائل حقوقی و مالی باشگاه ها برای رسیدن به استاندارهای فیفا و AFC جلسه داشت.
مسعود سلطانی فر در نشست با رئیس فدراسیون فوتبال و مدیران عامل و سرپرست سه باشگاه تراكتورسازی، استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: كار بسیار بزرگی برای حفظ سهمیه های باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا صورت گرفت و حفظ این سه تیم یك وظیفه ملی نه تنها برای وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال بلكه به عنوان یك موضوعی كه با حیثیت و هویت فوتبال ملی و علائق میلیونها هوادار این دو تیم سرو كار دارد، مهم و حیاتی بود.
سلطانی فر با اشاره به اینكه بطور قطع هیچ فرد وطن پرستی از حذف سهمیه تیم های ایرانی در باشگاه های آسیا خوشحال نمی شود افزود: البته این مورد به این شكل نباید تفسیر شود و این باشگاه ها باید برای پاسخگویی به مطالبات احتمالی باقی مانده سالهای گذشته هم پاسخگو باشند.
وی ادامه داد: مطابق گزارشهایی كه در اختیار من قرار گرفته است تابحال هر سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراكتورسازی توانسته اند اهتمام لازم را در تعیین بدهی و مذاكره با طلبكاران داشته باشند و به آنها تاكید كرده ام شفاف سازی و حل این مشكل بزرگ بر جای مانده از گذشته را به عنوان یك دستاورد مهم زمان مدیریت خود بدانید و موظفید در مورد ادعاهای دیگر در هر موضوعی مذاكره كنید تا حقی از كسی ضایع نشود.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش، سلطانی فر تصریح كرد: حل ریشه ای مشكل بدهی های استقلال، پرسپولیس و تراكتورسازی را به عنوان كارنامه موفق مدیریتی خود، فدراسیون فوتبال و مدیران عامل این باشگاه ها می دانم و انشاءالله در آینده مورد قضاوت رسانه ها، مردم و هواداران پرشمار این باشگاه ها قرار خواهد گرفت.
سلطانی فر ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان و در واقع دولت، فدراسیون فوتبال و باشگاهای استقلال و پرسپولیس و تراكتور سازی و در حقیقت تمام دلسوزان كشور در هر پست و مقامی برای حفظ سهمیه های فوتبال كشور و حل اساسی مبحث بدهی ها منطبق با خواست كنفدراسیون فوتبال آسیا كنار هم ایستادند و به گونه ای عمل خواهیم كرد كه دیگر این مورد برای همیشه حل شده و جرائم و تعهدات ناعادلانه این دو باشگاه آبی و قرمز كه متاسفانه از گذشته برجای مانده است به آیندگان واگذار نشود.
وزیر ورزش و جوانان با دفاع از عملكرد فدراسیون فوتبال و حفظ جایگاه ایران در كنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون بین المللی فوتبال اظهار داشت: از زحمات فدراسیون فوتبال و مجموعه كمیته صدور مجوز حرفه ای فوتبال تشكر می كنم و خوشبختانه شفاف سازی صورت گرفته به خوبی قابل راستی آزمایی توسط مراجع نظارتی داخلی وخارجی است. وزارت ورزش و جوانان با تمام توان در كنار هواداران ورزش و فوتبال است و نباید نكته ای برای آنها مغفول باشد. از مدیران باشگاه ها می خواهم تمامی پرونده ها در فیفا و كنفدراسیون فوتبال آسیا كه هنوز منجر به صدور حكم محكومیت نگردیده با جدیت دنبال كنند و از این ناحیه ضرری متوجه ورزش و فوتبال كشور نشود.
سلطانی فر از مدیران عامل استقلال و تراكتورسازی و سرپرست پرسپولیس خواست مجموعه حقوقی فعالی را در باشگاه داشته باشند و به خصوص در بخش مالیات ها كوتاهی های گذشته در تنظیم اظهار نامه های مالیاتی و بدهای سنگین از این دست گریبان این تیم های را نگیرد و تمام مسایل شفاف برای اطلاع عموم و خصوصا رسانه ها در این مورد بازگو شود.
وزیر ورزش و جوانان با تاكید بر جلب رضایت هواران فوتبال به عنوان سرمایه های ملی ورزش كشور اظهار داشت: تصور می كنم جمعیت هواداران سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراكتورسازی تقریبا سه چهارم كشور را در برگیرد و تلاش ما در وزارت ورزش و آقای تاج در فدراسیون فوتبال و مدیران این باشگاه ها بایستی جلب رضایت و خشنودی آنها از نتایج و عملكرد تیم های محبوب شان باشد.
در این جلسه محمد رضا داور زنی معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، تاج رئیس فدراسیون، نبی مسئول كمیته صدور مجوز حرفه ای، افتخاری مدیر عامل استقلال، آجرلو مدیر عامل تراكتور سازی و گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس حضور داشتند.
 

1396/08/27
22:36:29
5.0 / 5
4674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان