انتقادات بی سابقه قلعه نویی:

بهتر است این فوتبال را تعطیل كنند، معادلات را به هم زدیم

بهتر است این فوتبال را تعطیل كنند، معادلات را به هم زدیم به گزارش فیفا1 سرمربی تیم فوتبال سپاهان پس از اتفاقات بازی این تیم با پرسپولیس ضمن انتقاد شدید از گزارشگر این بازی اظهار داشت: رئیس كمیته انضباطی یك دقیقه فحش بخورد ببینم می تواند تحمل كند یا نه.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، امیر قلعه نویی كه با تساوی سپاهان مقابل پرسپولیس شانس قهرمانی تیمش در لیگ را كمرنگ تر می بیند، به شدت از اتفاقات رخ داده در این بازی انتقاد نمود و دامنه انتقاداتش به گزارشگر بازی و رئیس كمیته انضباطی هم كشید.
سرمربی سپاهان در گفتگو با برنامه «تهران ورزشی» اظهار داشت: به خاطر اتفاقاتی كه رخ داد متأسفم. اگر هركسی مقصر است حتی برای من بیشترین مجازات را در نظر بگیرند.
وی اضافه كرد: این فوتبال را تعطیل كنند بهتر است ولی متأسفانه دوستان با ابزاری كه داشتند تا توانستند به سپاهان تاختند در حالیكه واقعیت چیز دیگری است. هركسی كه مجرم است اشد مجازات را برایش در نظر بگیرند و از هیچ رنگی نترسند.
سرمربی سپاهان تصریح كرد: مگر به استقلال نباختیم و تبریك نگفتیم؟ مگر با پرسپولیس مساوی نشد؟ ‬ حالا تماشاگران ما فقط چهار تا ترقه زدند. ما بهترین میزبانی را داشتیم.
قلعه نویی بدون نام بردن از یكی از بوقچی های پرسپولیس او را منشأ اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان معرفی و تصریح كرد: وقتی پیش از بازی یك نفر استوری می گذارد و یكسری حرف ها می زند چرا با او برخورد نمی كنند. خودشان می دانند چه كسی در فضای مجازی فیلم گذاشته است.
وی افزود: اگر قرار باشد برای رسیدن به جام سكوت كنند این كار درست نیست.
سرمربی سپاهان اظهار داشت: ما ۱۴، ۱۵ میزبانی داشتیم. قبول داریم تماشاگرانمان چهار تا ترقه هم انداخته اند و باشگاه سپاهان هم برخورد كرده است ولی آیا سر تماشاگری شكست؟ آیا از دماغ تماشاگری خون آمد؟ مگر استقلال ما را نبرد؛ آیا اتفاقی افتاد؟
قلعه نویی با اشاره به اینكه پرسپولیس را بعنوان یك باشگاه مردمی قبول داریم، خاطرنشان كرد: برانكو و عرب از مربیان و مدیران خوب ما هستند. جالب است این اتفاق (استوری بوقچی پرسپولیس) سه چهار روز قبل اتفاق افتاده و حراست فدراسیون، كمیته انضباطی و كمیته اخلاق كاری نكرد. تا می توانید به من فحش بدهید ولی سنگ نیندازید.

وی درباره اینكه سیاوش یزدانی بازیكن سپاهان صحبت هایی كرد كه درست نبود، اظهار داشت: بله قبول دارم. پس از دیدن فیلم صحبت های یزدانی، بلافاصله با این بازیكن برخورد كردیم. وی خاطرنشان كرد منظورم این بود كه درگیری نشود ولی بلافاصله پس از فیلم با او برخورد شد. كاری كه اشتباه است باید بگوییم اشتبا. است وقتی من می بازم و می گویم مقصر هستم این شهامت من است. هزار تا ادا و اصول هم در نمی آوریم. كاری كه غلط است را باید بگوییم.
سرمربی سپاهان تصریح كرد: به هر حال یا فوتبال را جمع كنید یا ریشه یابی كنید تا مشكلات برطرف شود.
قلعه نویی در مورد احضارش به كمیته انضباطی اظهار داشت: دوستان می گویند چرا پس از بازی نرفتی نشست خبری. شما خودت را جای من بگذار. ۹۰ دقیقه به شما توهین شود. خوب است بگویم این توهین ها را كادو و تقدیم خانواده هایشان می كنم؟
وی درباره واكنشش به شعار تماشاگران پرسپولیس و اینكه به سینه اش می زد كه شاید تعبیر به تقابل با هواداران شده است، اظهار داشت: من به سینه ام زدم و تقابلی نداشتم. می گفتم خیلی ممنون!
سرمربی سپاهان همینطور از مزدك میرزایی گزارشگر بازی به شدت انتقاد نمود و اضافه كرد: شما گزارشگر بازی را ببینید. آیا او خدا را در نظر گرفته است؟ وقتی دارند به من فحاشی می كنند گزارشگر چه می گوید. وقتی دارند به تماشاگران سپاهان سنگ می زنند چه می گوید؟ صدا و سیما چطور اجازه می دهد او گزارش كند؟ شما عدالت را در نظر بگیرید.
قلعه نویی در ادامه گلایه هاش اظهار داشت: اگر مقابل تیمی كه بالای ۱۰۰ میلیارد هزینه كرده و همه جور حمایتی داشته است، ۵ گل بخوریم خوب است؟
وی اظهار نمود: خوشحالم سه بار در فوتبال تاریخ ساز شدم. در استقلال تهران بودم و اگر استقلال خوزستان را می بردیم قهرمان می شدیم. كریم بوستانی سرمربی آن تیم بعداً همكار من شد. كریم بوستانی سبب شد استقلال جام را از دست بدهد. بازی ملوان و استقلال اهواز را ببینید چه اتفاقی افتاد و ببینید امیر قلعه نویی چه حماسه ای ایجاد كرد كه ملوان در لیگ ماند. چرا اینها را نشان نمی دهید. جاهایی كه امیر قلعه نویی به خاطر صداقت و معرفتش… فیلم بازی را ببینید گزارشگر كجا خدا را در نظر گرفته است؟
قلعه نویی تصریح كرد: مگر به سینه زدن بد است؟ شما چیزهای دیگر را ندیدید؟
به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، سرمربی سپاهان در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: سپاهان و پدیده معادلات آقایان را به هم زدند. بعضی ها خوششان نیامده است. من ته قضیه را به شما می گویم. آقایان نمی توانند تحمل كنند.
وی اظهار داشت: چرا آقای فتاحی نمی گوید بودجه تیم ها چقدر بوده است؟ مگر سقف قرارداد نگذاشتند؟ تنها كسی كه جرأت كرد با كمیته اخلاق و سازمان لیگ در بیافتد من بودم و گفتم بالای سقف گرفتم. الان هم می گویم چطور قرارداد امیر قلعه نویی و دایی را در چند سال قبل منتشر نمودند. چرا الان این خلاف شده است و آن موقع خلاف نبود؟ بودجه ما الان یك سوم تیم های دیگر است.
سرمربی سپاهان به منتقدان بازی مستقیمش هم واكنش نشان داد و اظهار داشت: همه جایشان درد می گیرد و می گویند فوتبال قلعه نویی با ارسال است. این یعنی اینكه شما ضعیف هستید كه ما با یك تاكتیك منسوخ بهترین خط حمله و آقای گل لیگ را داریم.
پیكان انتقادات قلعه نویی یكبار دیگر به سمت كمیته انضباطی رفت. وی خاطرنشان كرد: كسی هم جرأت برخورد با آقایان را ندارد. برخورد برای تیم های خارج از تهران است. این حرف ها برای من تبعات دارد. آقای حسن زاده الان طبق قانون كمیته انضباطی باید شفاهی و كتبی دفاعیه بگیرد. در این چند سال كه مرا ناحق محكوم و جریمه كردند یكبار مرا نخواستند. حالا چطور یادشان افتاده است مرا خواسته اند؟ می دانید چرا چون خودشان خلاف كرده اند.
سرمربی سپاهان اظهار داشت: شما (كمیته انضباطی) هم توضیح بدهید چرا این همه حكم ضد قلعه نویی قطعی و جریمه بوده است. رأی بقیه تعلیق و توبیخ بود ولی تمام رای های من جریمه قطعی بوده است. چرا مرا چند سال نخواستید. شما خلاف كردید. این قانون دو سال است تصویب شده كه می گویند باید از خودمان دفاع نماییم.

قلعه نویی درباره كوتاهی سازمان لیگ و فدراسیون در نحوه برگزاری بازی پرسپولیس و سپاهان خاطرنشان كرد: به سازمان لیگ ارتباطی ندارد. چرا در بازی سپاهان و تراكتور این اتفاق رخ نداد. مگر ما دو بر صفر نباختیم. مگر مقابل استقلال شكست نخوردیم. آیا اتفاق پرسپولیس و سایپا هم مربوط به سپاهان است؟ علت چیزهای دیگر است. عرب (مدیرعامل پرسپولیس) آدم بسیار خوبی است. یكسری صدمه های اجتماعی است و كاری به آن ندارم.
وی یكبار دیگر از رئیس كمیته انضباطی انتقاد نمود و اظهار داشت: آقای حسن زاده خودش را جای من بگذارد. وریا غفوری یك مصاحبه ضد ایشان كرد؛ او چند بار جواب وریا را داد؟ آقای حسن زاده هم انسان سالم می باشد و می خواهد خدمت كند. حسن زاده یك دقیقه فحش ناموس بخورد؛ ببینم می تواند تحمل كند.
قلعه نویی افزود: در حق تیم های خارج از تهران دارند نهایت ظلم را می كنند. شاید راحت ضد من حكم بدهند. چند سال است ضد من حكم می دهند. دو سال است قانون می گوید اگر می خواهید حكم بدهید باید دفاعیات را داشته باشید ولی هیچگاه مرا نخواستند جز اینبار.
سرمربی سپاهان خاطرنشان كرد: خود باشگاه پرسپولیس هم دوست نداشت این اتفاقات رخ بدهد. آنها هم نهایت تلاششان را به كار بردند میزبانی خوبی داشته باشند ولی به ما پنج بلیت وی.آی.پی دادند. ما در اصفهان هر تیمی كه می آید بلیت و زمین تمرین و اتومبیل می دهیم. گلایه ام این است چرا لیدرشان چند روز قبل این كار را كرده است.
قلعه نویی از شكایت سپاهان از علیرضا بیرانوند اظهار بی اطلاعی كرد و اظهار داشت: ولی گویا آنها از سیاوش یزدانی شكایت كرده اند.
سرمربی سپاهان تصریح كرد: بیرانوند سرمایه ملی است. او حركت هایی كرد ولی باید دنبال قشنگی های فوتبال برویم.
قلعه نویی در انتها درباره اینكه انتظار می رود بزرگان فوتبال مثل او مانع بروز این مشكلات شوند، اظهار داشت: من بزرگ نیستم ولی در مملكت ما این حرف ها نیست. ببینید بزرگان ما را چطور می زنند. ببینید با پروین، علی دایی و دیگران چه كار كردند. كدام بزرگی؟ باید احترامش را نگه دارند. با دایی و من چه كار كردند؟ فقط به جرم اینكه خواستیم سالم بازی نماییم. اگر ۵ تا گل بخوریم خوب است. چطور وقتی در آزادی ۴ گل خوردیم آدم خوبی بودیم ولی حالا بد شدیم؟


1398/02/08
11:37:39
5.0 / 5
4220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان