عقب ماندگی های بورس چطور جبران می شود؟

عقب ماندگی های بورس چطور جبران می شود؟ به گزارش فیفا1 ایرنا به نقل از یك كارشناس بازار سرمایه نوشت: با عنایت به عملكرد مثبت برخی شركت ها، بازار سرمایه همچنان جا برای رشد دارد و در حال جبران عقب ماندگی های خود است.


محمد كفاش پنجه شاهی امروز (پنجشنبه) با اشاره به اینكه بازار سرمایه در چند وقت گذشته به علت وجود شایعات مربوط به جنگ در بازار منفی شده بود، اضافه كرد: بحث تنش های سیاسی در كشور منجر به ترس سهامداران و خروج آنها از بازار شد و نزول شاخص بورس را با خود به همراه داشت. وی به كاهش تنش های سیاسی در بازار تصریح كرد و اظهار داشت: بازار سرمایه همیشه تحت تاثیر بعضی از ریسك های سیاسی و اقتصادی قرار می گیرد كه این مورد به شدت بر روند معاملات اثرگذار است.
پنجه شاهی با تاكید بر اینكه كاهش تنش ها در بازار زمینه تقویت صف خرید در بازار را فراهم نمود، اضافه كرد: انتشار گزارش عملكرد شركت ها و نزدیك شدن به فصل مجامع همچون عواملی است كه در كنار كاهش تنش ها زمینه رشد شاخص بورس و بهبود وضعیت معاملات در بازار سرمایه را فراهم نمود. به قول این كارشناس بازار سرمایه، گزارش مثبت تولید و فروش بعضی از شركت ها مانند شركت های كامودیتی و صادرات محور سبب اقبال بازار سرمایه شد. پنجه شاهی به دلار نیمایی كه مبنای قیمت ارز برای خیلی از صادركنندگان بوده است، اشاره نمود و اظهار داشت: قیمت دلار نیمایی از چند وقت گذشته تا بیشتر از ۱۱ هزار تومان افزایش یافت كه این مورد منجر به افزایش سود ریالی شركت های صادراتی شد. این كارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: معاملات از روز سه شنبه به سمت تعادل پیش رفت و صف خرید برای خیلی از سهم ها بوجود آمد كه همین امر زمینه رشد چند هزار واحدی شاخص بورس را فراهم نمود. وی بهترین مكان برای سرمایه گذاری را بازار سرمایه اعلام نمود و اضافه كرد: در ابتدا سرمایه گذار با هر مقدار از سرمایه می تواند وارد سرمایه گذاری در بازار سرمایه شود در حالیكه باقی بازارها مانند بازار مسكن علاوه بر احتیاج به سرمایه هنگفت از لحاظ نقدشوندگی هم نیازمند ایجاد فرصت مناسب می باشد. پنجه شاهی با اشاره به اینكه معافیت از مالیات بعنوان یكی از مزایای مثبت سرمایه گذاری در بازار سرمایه به حساب می آید، تصریح كرد: بازار سرمایه اگر با برنامه ریزی درست برای سرمایه گذاری همراه شود و سرمایه گذاران تحت تاثیر شایعات قرار نگیرند می تواند سود خوبی را با خود برای سهامداران به ارمغان آورد. ۲۲۶۲۳۱

1398/03/09
14:36:39
5.0 / 5
4855
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان