آذری در گزارش فیفا1:

نقل و انتقالات آشفته است، جنگ دو باشگاه قیمت ها را بالا برده است

نقل و انتقالات آشفته است، جنگ دو باشگاه قیمت ها را بالا برده است فیفا1: مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با اشاره به اینكه جنگ دو باشگاه قیمت بازیكنان را بالا برده است، اظهار داشت: همه چیز را رصد می نماییم و حتی از قیمت پیشنهادی تیم استقلال به ارسلان مطهری خبر داریم.سعید آذری در گفتگو با خبرنگار مهر، آخرین وضعیت تیم فوتبال ذوب آهن در نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال را تشریح نمود و اظهار داشت: برمبنای سیاست های باشگاه، هر بازیكنی كه سرمربی تیم بخواهد و با بودجه ما هماهنگ باشد را با هماهنگی اعضای محترم هیأت مدیره جذب می نماییم.
نمی شود به بازیكنی كه ۸۰ هزار دلار می گرفت، ۵۰۰ هزار دلار بدهیم
وی اضافه كرد: آقای منصوریان درخواست داشت به جز رشید مظاهری و محمدرضا حسینی كه از ذوب آهن جدا شدند، حداكثر نفرات سال قبل را حفظ نماییم. درخواست منصوریان یك طرف است و سیاست و بودجه باشگاه و هیأت مدیره هم یك طرف. نمی گردد به بازیكنی كه ۸۰ هزار دلار می گرفته، یكباره ۵۰۰ هزار دلار بدهیم. این نه انصاف است، نه شرع و نه عرف. منصوریان بازیكنان مدنظرش را معرفی می كند و ما هم با سیاستی كه در هیأت مدیره و باشگاه پیش بینی كرده ایم، كار را پیش می بریم.
بودجه دو باشگاه كهكشانی است و جنگشان بالا گرفته
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با اشاره به ارائه قیمت های عجیب و غریب از طرف بعضی بازیكنان، اشاره كرد: جنگ بین دو باشگاه بالا گرفته است و تاثیرش را در نقل و انتقالات لیگ برتر گذاشته. آنها به هر قیمتی بازیكن می خرند. بودجه این باشگاه ها كهكشانی است.
پول اهمیت دارد ولی مدیریت مهمتر است
آذری افزود: شاید ما نتوانیم در بحث بودجه و خرید با این باشگاه ها رقابت نماییم ولی تذكری كه می دهم این است؛ لیگ و نتیجه گرفتن در مسابقات فقط نقل و انتقال بازیكن نیست. قبل از این هم بوده اند تیم هایی كه ستاره هایی را خریدند اما موفق نشدند. پول مهم می باشد ولی مدیریت و باشگاهداری اهمیت بیشتری دارد.
نقل و انتقالات آشفته است
وی تصریح كرد: بازار نقل و انتقالات هم اكنون آشفته است ولی ذوب آهن با هماهنگی هیأت مدیره و با احتیاط در این بازار خرید می كند.
اسیر هیجان بازار نقل و انتقالات نمی شویم
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در پاسخ به این سوال كه آیا اوساگونا مهاجم فصل گذشته ذوبی ها در این تیم ماندنی است؟ اظهار داشت: ما موظف هستیم برمبنای سیاست های هیأت مدیره حركت نماییم. هر بازیكنی می تواند هر عدد و رقمی را پیشنهاد بدهد و بازارگرمی كند. باید بگویم به صورت دقیق بازار را رصد می نماییم و اطلاعاتمان كامل است. ذوب آهن اسیر هیجان بازار نقل و انتقالات نمی گردد و همانطور كه گفتم اطلاعاتمان كامل است. برمبنای بودجه هیأت مدیره و مصوباتمان حركت می نماییم. خوشبختانه علیرضا منصوریان هم شرایط ذوب آهن را به خوبی می داند.
حتی مبلغ پیشنهادی استقلال به مطهری را می دانیم
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت امیرارسلان مطهری و تمدید قرارداد این بازیكن اشاره كرد: ما هفته گذشته جلسه ای با مطهری داشتیم ولی ظاهراً او بامداد روز گذشته و حوالی ساعت ۱۰ با مدیران استقلال جلسه ای داشته است. وقتی می گویم بازار را رصد می نماییم، منظورم همین است كه اطلاعاتمان كامل است. حتی رقم پیشنهادی استقلال به مطهری را دقیق می دانیم.
مدیران باید با هم در ارتباط باشند
آذری افزود: به نظرم در این آشفته بازار، چیزی كه می تواند راهگشا باشد، ارتباط تنگاتنگ مدیران باشگاه ها است تا دلال ها و واسطه ها نتوانند آنها را دور بزنند. در اینصورت بازار در كنترل باشگاه ها خواهد بود. متأسفانه بعضی ها در این شرایط می كوشند بازار را با قیمت های كذایی داغ نگه دارند.
مطهری و هر بازیكن آزاد حق مذاكره دارد
وی در پاسخ به این سوال كه آیا مطهری با استقلال به توافق نهایی رسیده است؟ اظهار داشت: این را نمی دانم ولی او روز گذشته جلسه ای داشته است. مطهری محق است و هر بازیكن آزادی هم می تواند مذاكره كند. حرف من این بود كه بازار را تحت كنترل داریم.
زنوزی قول همكاری داد
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرنگار مهر، به تماس تلفنی اش با محمدرضا زنوزی مالك باشگاه تراكتورسازی اشاره نمود و اظهار داشت: با آقای زنوزی درباره بازگشت سه بازیكن سرباز ذوب آهن صحبت كردم و گفتم به این بازیكنان برای بازی در لیگ قهرمانان آسیا مقابل نماینده عربستان نیاز داریم. ایشان هم قول همكاری داد تا سه سرباز ما در اسرع وقت برگردند.
با نماینده عربستان بازی داریم؛ مشكل سربازان را حل كنید
آذری اضافه كرد: تعجب ما این است كه دوران آموزشی سربازان پیش از شروع خدمت سربازی است اما برای بازیكنان اینطور نیست. خواهش ما این است كه مسئولان با ذوب آهن همكاری كنند. مردادماه باید در بازی رفت و برگشت به مصاف نماینده عربستان برویم. واقعاً شرایطمان حساس است. خواهش می كنم با عنایت به حساسیت این بازی مشكل ذوب آهن را حل كنند. البته این به سیاست های آقای تاج و فدراسیون فوتبال هم بر می گردد كه باید به این مساله ورود كنند. ما نماینده ایران هستیم. تیم الاتحاد یك بازیكن ۳۷ میلیون یورویی از انگلیس می خرد و اردوی آماده سازی اش را هم در بریتانیا برگزار می نماید. فرق ما با حریفمان این است كه دست به دست هم می دهیم تا نماینده كشورمان را تضعیف نماییم ولی آنها وقتی كه پای منافعشان وسط است، به یكدیگر كمك می كنند. ما اینجا به فكر منافع فردی هستیم.

1398/03/26
15:00:42
5.0 / 5
4252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان