تیم ویلموتس و نكاتی كه ما را امیدوار می كند

تیم ویلموتس و نكاتی كه ما را امیدوار می كند به گزارش فیفا1 تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته توانست هنگ كنگ را شكست دهد.عرفان حاج بابایی: اولین بازی هر تورنمنت بی گمان یكی از مهم ترین بازی هاست و همین قاعده هم روز گذشته برای تیم ملی ایران مقابل هنگ كنگ حكمفرما بود. شاگردان ویلموتس در آغاز راه صعود به جام جهانی 2022 باید در مقابل تیمی ناشناخته به میدان می رفتند. تیمی كه مسابقات را با یك مساوی مقابل كامبوج شروع كرده بود و می توانست با استفاده از امتیاز میزبانی تیم ملی را اذیت كند اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و آن طور كه در ادامه مرور خواهیم كرد شاگردان ویلموتس توانستند قدم اول را در خاك حریف محكم بردارند.

لاین آپ همیشگی؛بدون ریسك
مارك ویلموتس در بازی روز گذشته از همان 11 بازیكنی بهره برد كه قبل از این كارلوس كی روش هم بارها و بارها آنها را در كنار هم قرار داده بود و همینطور خود ویلموتس هم در دو بازی دوستانه مقابل سوریه و كره جنوبی این نفرات را تست كرده بود. تركیب تیم ملی از علیرضا بیرانوند درون دروازه تا سردار آزمون در خط حمله سورپرایز خاصی به همراه نداشت و شاید در این میان ترجیح دادن مهدی ترابی و محمدحسین كنعانی زادگان به وحید امیری و مرتضی پورعلی گنجی تنها نكات بدیع تركیب تیم ملی بود.
استفاده از تركیبی با تغییر كم این فرصت را به تیم ملی داد تا از همان ابتدا نمایشی هماهنگ از خود نشان دهد و بتواند با احاطه بر بازی زهر خویش را به حریفش بریزد.

سردار در نقش جدید
سردار آزمون بعد از عملكرد خوبی كه در تیم زنیت در لیگ روسیه از خود به جای گذاشته بود در تیم ملی هم نمایش قابل قبولی داشت و به خوبی توانست از وظیفه جدیدش در تیم ویلموتس بربیاید.
تیم ملی بر خلاف قبل، با سیستم 4-4-2 به زمین آمد و سردار آزمون در كنار كریم انصاری فرد دو مهاجم تركیب تیم ملی بودند با این وجود آزمون همانند یك بازیكن آزاد كه وظیفه سر كشیدن به تمامی نقاط زمین را دارد، مدام به عقب می آمد و به كناره ها می رفت تا در غیاب یك بازیساز كلاسیك مثل اشكان دژاگه یا مسعود شجاعی، از پس این مسئولیت به خوبی بربیاید و با ارسال ها و پاس های دقیق خود چندین بار بازیكنانی مثل كریم انصاری فرد و علیرضا جهانبخش را صاحب موقعیت گلزنی كند.
آزمون همینطور هنگامی كه در محوطه جریمه حریف هم صاحب موقعیت می شد همانند مهاجمی زهردار و خطرناك به سمت دروازه هنگ كنگ شوت می زد و در نهایت هم با ضربه ای دقیق توانست گل اول تیم ملی را خیلی زود وارد دروازه تیم میزبان كند.


كانال راست؛هماهنگ و هجومی
حضور رامین رضاییان و علیرضا جهانبخش در سمت راست زمین سبب شده بود تا ایران مطابق انتظار روز پر جنب و جوشی را در سمت راست تجربه كند. این دو بازیكن سرعتی و تندوتیز بارها و بارها با نفوذها و ارسال های خود از این جناح سبب خلق موقعیت برای تیم ملی شدند و هر دو گل ایران را هم با همین حركات پایه ریزی كردند. حركت گل اول با ارسال محكم و تیز رضاییان آغاز شد و گل دوم هم با استارت عالی جهانبخش و پاس دقیق او به كریم انصاری فرد و ضربه تمام كننده شماره 10 تیم ملی به سرانجام رسید تا كانال راست ایران در فاز هجومی باز هم هماهنگ و كارآمد عمل كند.


امتحان ساده دفاع و دروازه بان
خط حمله هنگ كنگ چندان زهردار نبود و نتوانست به جز یكی دو صحنه خط دفاعی تیم ملی را به زحمت بیندازد تا 4 مدافع ایران روز آرامی را سپری كنند و فشار زیادی را متحمل نشوند. در این میان معدود ضربه های قرمز پوشان میزبان را هم علیرضا بیرانوند به خوبی مهار كرد تا گلر مورد اعتماد ویلموتس یك كلین شیت دیگر را هم با لباس تیم ملی به نام خود ثبت كند.

آمار چه می گوید؟
ایران در روزی هنگ كنگ را شكست داد و 3 امتیاز گام نخست را گرفت كه عملكرد مقتدرانه ای در این دیدار داشت و در تمامی جنبه ها تیم برتر زمین بود.تیم مارك ویلموتس در این مسابقه 71 درصد مالیكت توپ را در اختیار داشت و 15 بار به سمت دروازه حریف شوت زد كه 4 ضربه آن در قالب بود و یك مرتبه هم برگردان زیبای كریم انصاری فرد تیر دروازه تیم میزبان را لرزاند. هنگ كنگ هم فقط یك مرتبه به سمت دروازه ایران شوت زد كه بیرو آن توپ را جمع كرد. یوزپلنگان پارسی همینطور 12 كرنر هم به روی دروازه هنگ كنگ ارسال كردند كه این هم نشان از میل بالای حمله كردن در تیم ویلموتس است. چیزی كه ایران را بیشتر از همیشه به آینده امیدوار می كند.254 251

1398/06/20
13:10:01
5.0 / 5
4241
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تجربه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان