پشت پرده بركناری فتاحی؛

نیروی اخراجی بهاروند در آغوش مهدی تاج

نیروی اخراجی بهاروند در آغوش مهدی تاج فیفا1: رئیس كمیته مسابقات سازمان لیگ برتر در حالی از مسئولیت خود كنار گذاشته شد كه گمانه زنی ها از حضور وی در فدراسیون فوتبال و همكار شدن با مهدی تاج حكایت دارند!به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، خبری كه روز پنجشنبه روی خروجی سایت سازمان لیگ قرار گرفت ابهامات در مورد دلیلهای بركناری رئیس كمیته مسابقات لیگ برتر را افزایش داد. فردی كه چند ماه پیش در فاجعه فینال جام حذفی نقش پررنگی داشت و در كمیته استیناف تبرئه شد، چرا باید چند ماه بعد و در صورتیكه هیچ اتفاقی در سازمان لیگ رخ نداده بود از مسئولیتش بركنار شود؟
سعید فتاحی كه چند سالی به مرد شماره یك مسابقات لیگ برتر تبدیل گشته بود و بیشتر از رئیس سازمان لیگ و حتی رئیس فدراسیون فوتبال در رسانه ها دیده می شد و مصاحبه های پرتعدادش زبانزده بود، در شرایطی از مسئولیتش كنار گذاشته شد كه از طرف سازمان لیگ دلیل خاصی برای این تصمیم اعلام نشده است.
با كنار رفتن این مسئول خبرساز گمانه زنی ها در مورد دلیلهای بركناری اش شروع شد و برخی عنوان كردند به خاطر مشكلاتی كه در پرونده های قبلی وجود داشت از مسئولیتش كنار گذاشته شد. اما قویترین گمانه زنی كه از طرف برخی افراد شاغل در سازمان لیگ نیز تایید شده، اختلاف شدید او با حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ است.
در این مورد گفته می شود فتاحی و بهاروند در ماه های اخیر اختلاف نظر شدیدی داشتند و كمتر در نشست های مربوط به سازمان لیگ حضور مشترك داشتند. در نهایت این اختلاف نظر كار را به جایی كشاند كه بهاروند عصر پنجشنبه در خبری كوتاه كه روی خروجی سایت سازمان لیگ قرار گرفت از سهیل مهدی بعنوان سرپرست جدید كمیته مسابقات نام برد و از زحمات سعید فتاحی هم قدردانی نمود.
جدا از اینكه دلیل بركناری سعید فتاحی از سازمان لیگ چه بود، این پرسش مطرح می شود كه آیا او از ساختمان سازمان لیگ در ضلع جنوبی خیابان سئول به چند كوچه بالاتر خواهد رفت و در فدراسیون فوتبال مسئولیت خواهد گرفت؟
اخبار تایید نشده از احتمال ورود سعید فتاحی به فدراسیون فوتبال حكایت دارند. موضوعی كه اگر تحقق پیدا كند با عنایت به نحوه بركناری فتاحی از سازمان لیگ و اختلافات جدی او با حیدر بهاروند در نهایت شكاف عمیق میان فدراسیون و سازمان لیگ را علنی خواهدنمود چونكه در این صورت ساختمان شمالی سئول، گزینه مغضوب ساختمان جنوبی را به خدمت گرفته است!
آنچه مسلم است وجود اختلافات جدی بین حیدر بهاروند و سعید فتاحی قابل انكار نیست و اگر ماجرای ورود فتاحی به فدراسیون هم تحقق پیدا كند تردیدی باقی نخواهد ماند كه سازمان لیگ و فدراسیون در یك مسیر موازی حركت نمی كنند، همانطور كه در ماه های گذشته موارد و مصادیق مختلفی از اختلاف دو نهاد متولی فوتبال كشور همچون در ماجرای فینال جام حذفی و همچنین قانون منع به كارگیری بازنشستگان یا برگزاری عجیب مراسم برترین های لیگ علنی شد.
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در اظهار نظری كه پیرامون دلیلهای بركناری سعید فتاحی داشت عنوان نمود كه اساسا از وی در بخش های دیگر استفاده خواهد شد. همین چراغ سبز نشان میدهد كه فتاحی راهی فدراسیون فوتبال خواهد شد. اما اینكه با چه عنوانی همكاری با مهدی تاج را شروع كند معلوم نیست. شاید دبیركلی فدراسیون و شاید هم جایگاه دیگری كه بتواند همكار خوبی برای مهدی تاج باشد!


منبع:

1398/08/18
15:11:09
5.0 / 5
4850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان