جلسه سرنوشت ساز برای نیمكت تیم ملی

جلسه سرنوشت ساز برای نیمكت تیم ملی به گزارش فیفا1 خبرورزشی نوشت: به دنبال نامه نگاری فدراسیون فوتبال با مارك ویلموتس این مربی بلژیكی پاسخ فدراسیون را داد و حال باید منتظر برگزاری جلسه ای مهم بین او و مهدی تاج باشیم.


آنطور كه شواهد نشان می دهد، همكاری مارك ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران به انتها راه رسیده است. سرمربی بلژیكی تیم ملی در چهار بازی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دو پیروزی و دو شكست در كارنامه اش ثبت شده تا بدین ترتیب نتوان او را مربی موفقی دانست. با این وجود دلیل اختتام همكاری او با فدراسیون فوتبال، نتایج كسب شده نیست.
سه هفته پیش كه هنوز اردوی تیم ملی برای دیدار با عراق آغاز نشده بود، رسانه های بلژیكی با پوششی گسترده، خبر درخواست فسخ قرارداد مارك ویلموتس را دادند. اعلام درخواست او برای اختتام همكاری با فدراسیون فوتبال ایران، قبل از دیدار با عراق شوكی به تیم ملی وارد كرد، اما حضور این مربی بلژیكی در تهران برای حضور در اردو نشان می داد كه شاید ماجرای جدایی او بیشتر شبیه به یك تهدید بوده تا ویلموتس از این طریق به دستمزدش برسد. هر چند این مربی بلژیكی بعد از دیدار با عراق و بازگشت تیم ملی از اردن، چند ساعتی در فرودگاه تهران بود و سپس راهی كشورش شد.
ترك ایران از طرف ویلموتس پیام داشت. اینكه سرمربی بلژیكی تیم ملی تمایلی به حضور در ایران ندارد و حتی موضوعی عنوان شد كه شاید او مربی پروازی است. با این وجود آنطور كه از شواهد پیداست، ترك ایران از طرف این مربی می تواند به منزله اختتام همكاری اش با تیم ملی باشد چونكه بعد از این اتفاق فدراسیون تاكید كرده كه ویلموتس باید در ایران حضور داشته باشد و در محل كارش حاضر شود كه این تاكید نشان دهنده آن است كه پروازی بودن او حقیقت ندارد.
فدراسیون فوتبال به صورت مكتوب خواهان این شده كه ویلموتس به مفاد قراردادش پایبند باشد و از ویلموتس خواسته به محل كارش بازگردد و طبق قراردادش به فعالیت خود ادامه دهد. سرمربی بلژیكی تیم ملی هم پاسخ فدراسیون فوتبال را داده و درخواست برگزاری جلسه با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال را كرده است. جلسه ای سرنوشت ساز كه می تواند منتج به ادامه همكاری یا فسخ قرارداد شود. مطمئناً شرایط ادامه همكاری آنطور كه فدراسیون فوتبال اعلام نموده، باید طبق قرارداد باشد.
در همین حال خبرهایی در خصوص تمایل فدراسیون فوتبال به حضور برانكو روی نیمكت تیم ملی مطرح شده و این در صورتیكه فدراسیون این مساله را تأیید یا تكذیب نكرده است. در واقع فدراسیون ابتدا به دنبال مشخص شدن شرایط ویلموتس است، موضوعی كه در جلسه سرنوشت ساز او با رئیس فدراسیون فوتبال مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 256 43


منبع:

1398/09/04
23:45:04
5.0 / 5
4726
تگهای خبر: بازی , پیروزی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان