شكاری در گزارش فیفا1:

شاید از تراكتور جدا شوم

شاید از تراكتور جدا شوم به گزارش فیفا1 مهاجم تیم فوتبال تراكتور با اشاره به اینكه از مصطفی دنیزلی مرخصی ۱۰ روزه گرفته است، به احتمال جدایی اش از تراكتور واكنش نشان داد و اظهار داشت: مدیران باشگاه روبین كازان به درخواست ذوب آهن خندیدند.رضا شكاری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تشریح شرایط تیم فوتبال امید در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا از فدراسیون فوتبال درخواست نمود كه حمایت بیشتری از این تیم داشته باشد. شكاری همینطور اعلام نمود كه خودش از مصطفی دنیزلی سرمربی تراكتور خواسته است ۱۰ روز زیر نظر مربیان تیم امید در كمپ تیم ملی تمرین كند! این مهاجم تیم امید همینطور به چالشی كه بین وی و سعید آذری مدیرعامل سابق ذوب آهن بوجود آمده است، پرداخت و اظهار داشت: ذوب آهن خواستار ۵ میلیون دلار غرامت آموزشی بود كه مسؤلان روبین كازان به این درخواست خندیدند!
مشروح گفتگوی رضا شكاری در ادامه می آید:
* خبرگزاری مهر- شرایط تیم امید را چطور ارزیابی می كنید؟ چقدر امید دارید این تیم به المپیك راه یابد؟
- رضا شكاری: تیم امید پر از ستاره و مهره است ولی حمایت لازم را نداریم. در این مدت بازی های خوب دوستانه داشتیم و از فدراسیون ممنونم ولی احتیاج به روحیه داریم. یكسری پاداش های قبلی مانده كه به اعضای تیم نداده اند. احتیاج به حمایت بیشتر داریم و مطمئن باشید پاسخ این حمایت را می دهیم.
* بازی های دوستانه با قطر و اندونزی برای تیم امید مفید بود؟ - بله این مسابقات خیلی به ما كمك كرد. پیش از آن بازی های خوبی نداشتیم و بیشتر در كمپ تیم های ملی با باشگاه های داخلی بازی می كردیم. تجربه خوبی از بازی با قطر و اندونزی به دست آوردیم. خدا را شكر می نماییم. امیدوارم در این فرصت كوتاه باقی مانده بازی های دیگری هم داشته باشیم. فكر می كنم یك بازی دوستانه دیگر با قطر برگزار نماییم. امیدوارم نتیجه این بازی ها و تلاشمان را ببینیم.
* در تیم امید تغییراتی رخ داد كه خیلی ها را بابت نتیجه گیری و صعود به المپیك گرفتار تردید كرد. فكر می كنید حضور حمید استیلی به جای فرهاد مجیدی كمكی به تیم ایران بكند؟
- من از دوران كودكی زیر نظر حمید استیلی بوده ام. فرهاد مجیدی را هم دوست دارم. هر دو مربیان خوبی هستند. من در برخی از اردوهای تیم امید در زمان مجیدی نبودم و در جریان اتفاقات رخ داده قرار نداشتم. دلیل تغییرات را نمی دانم. خدا را شكر الان همه بچه های تیم سرحال هستند. امیدوارم همچنین ادامه بدهیم. استیلی فوق العاده مربی با دانشی است و امیدوارم از حضور او استفاده نماییم.

* گروه تیم فوتبال امید هم گروه سخت و به تعبیری گروه مرگ است. آیا صعود از این گروه امكانپذیر است؟
- فوتبال ایران در آسیا همیشه حرف اول را می زند. امیدوارم با تاكتیك های مدنظر در این بازی ها بدرخشیم و صعود نماییم. با ترس وارد مسابقات نمی شویم. شخصا از هیچ تیمی نمی ترسم. محكم به بازی ها می رویم و امیدوارم كه صعود نماییم.
* برنامه های آماده سازی تیم امید تا قبل از اعزام به تایلند به چه شكلی است؟
- ۱۰ روز دیگر عازم قطر می شویم. یكی دو هفته آنجا هستیم و به تهران بر می گردیم و سپس عازم تایلند می شویم.
* امسال اتفاقات عجیبی برای شما رخ داد. از روبین كازان جدا شدید و نتوانستید به پرسپولیس بروید. در نهایت عازم تراكتور شدید و الان هم كه جداگانه تمرین می كنید.
- متاسفانه این اتفاقات رخ داد. عدم حضور در پرسپولیس حركت ناشیانه آقای عرب (مدیرعامل سابق پرسپولیس) بود. اینها اتفاقات فوتبال است و من هم حرفه ای عمل كردم. از مسؤلان تراكتور تشكر می كنم. پرسپولیس نمی خواست ریسك كند. خود آقای آذری (مدیرعامل ذوب آهن) گفت شكاری محروم نمی گردد. الان هم چهار، پنج بازی تا نیم فصل باقی مانده و می توانستم برای تراكتور بازی كنم ولی با خواهش از آقای دنیزلی اجازه گرفتم كه در تهران بمانم! دنیزلی اول مخالفت كرد و بازهم خواهش كردم كه چون تراكتور در شرایط مسابقه نیست و تمرین سبك دارد در كمپ تیم های ملی تمرین شخصی داشته باشم تا برای بازی ها آماده شوم!
* یعنی برای جدایی از تراكتور درخواست داده اید؟ - از تراكتور جدا نشده ام. فقط خواستم ۱۰ روز خودم و در كنار مربیان تیم امید تمرین كنم. یكی دو نفر دیگر از بازیكنان تیم امید هم هستند.
* احتمال جدایی شما از تراكتور در نیم فصل وجود دارد؟
- هنوز چیزی مشخص نمی باشد. شاید جدا شوم شاید هم نه.
* روز گذشته سعید آذری مدیرعامل سابق ذوب آهن اعلام نمود كه آرای دیگر فیفا در پرونده رضا شكاری باقی مانده است. درباره این پرونده صحبت می كنید؟
- باشگاه ذوب آهن در زمان مدیریت آقای آذری سه شكایت به فیفا كرده بود. یكی از باشگاه روبین كازان، یكی برای گرفتن غرامت آموزشی و یكی هم از من. دو شكایت رد شد و فقط غرامت آموزشی ماند كه آنهم مبلغش ۱۰۵ هزار یورو شد. در واقع این مبلغ به صورت خودكار به باشگاه ذوب آهن پرداخت می شد و ذوبی ها فقط ۱۰ هزار دلار بیشتر نصیبشان شد كه مباركشان باشد. باشگاه ذوب آهن خواهان ۵ میلیون دلار غرامت شده بود كه وقتی مسؤلان باشگاه روبین كازان این مورد را شنیدند خندیدند و گفتند آنها (ذوب آهن) آماتور هستند.
زمانی كه در ذوب آهن بودم و می خواستم جدا شوم آقای آذری گفت «می خواهم به دست خودم ترانسفر شوی» ولی قبول نكردم. آذری اصرار زیادی داشت و نمی دانم قرار بود چه پولی به چه كسانی برسد. حتی از باشگاه آث میلان ایتالیا هم افرادی را آوردند كه نمی دانم واقعی بودند یا الكی! صحبت هم كردیم ولی بازهم قبول نكردم. آذری و ذوب آهن از این مورد ناراحت بودند. آقای آذری برای من زحمت زیادی كشید ولی الان مدیرعامل باشگاه فولاد است و كاری به او ندارم. من با باشگاه ذوب آهن طرف هستم كه با این مساله ناشیانه برخورد كردند. آنها فقط ۱۰ هزار دلار بیشتر گیرشان آمد آنهم به خاطر تاخیر در دریافت غرامت آموزشی. * حتی چند ماه پیش عنوان شد كه فیفا از شكاری و وكیلش درخواست عرضه مدارك و مستنداتی كرده است كه شما این مدارك را نفرستاده اید.
- چنین چیزی را نشنیده بودم و حقیقت ندارد. پیش از آن مداركمان را كامل فرستاده بودیم. در شكایت ذوب آهن من تبرئه شدم. رای هم كه صادر شد و ذوب آهن به ۱۰۰ هزار یورو غرامتش رسید.

1398/09/11
22:51:58
5.0 / 5
4391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان