مهدی تاج تشریح كرد؛

جزئیات فسخ قرارداد ویلموتس ومذاكره با برانكو

جزئیات فسخ قرارداد ویلموتس ومذاكره با برانكو به گزارش فیفا1 رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره فسخ قرارداد ویلموتس اظهار داشت: او قراردادش را قبل از بازی با عراق فسخ كرد اما احتیاج به بررسی بیشتر بود تا بتوانیم این قرارداد را دوستانه فسخ نماییم.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، مهدی تاج درباره تیم ملی و شرایط مارك ویلموتس اظهار داشت: بعد از جام جهانی و جام ملت های آسیا، بسیاری اعتقاد داشتند كه سرمربی تیم ملی باید جوان باشد و اغلب كارشناسان، مربی خارجی را سفارش كردند. هیچ كس در آن زمان از مربی ایرانی حرفی نزد.
ویلموتس گزینه سوم ما بود
تاج افزود: مارك ویلموتس گزینه سوم ما بود كه او یك مربی جوان بود، چهار بار سابقه حضور در جام جهانی را داشت و تیم ملی بلژیك را از رده ۸۳ به رده نخست دنیا آورد. ویلموتس انتخاب درستی بود، همه هم از او استقبال كردند.
سه ماه زمان غرامت دادن
وی افزود: برخلاف اینكه می گویند قرارداد ویلموتس چگونه بود، ما قرارداد خوبی با او بستیم اما در آن ذكر كرده بودیم كه «مبلغ قرارداد شفاف سازی نشود». در یكی از بندهای قرارداد این گونه ذكر شده بود كه «هر یك از طرفین قرارداد را فسخ كرد، سه ماه به طرف مقابل برای غرامت زمان دهد».
رقم بین یك تا دو میلیون دلار
رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره قرارداد سه میلیون دلاری ویلموتس هم اظهار داشت: رقم قرارداد ویلموتس بین یك میلیون تا دو میلیون دلاراست. در صدا و سیما و رسانه ملی آن هم در ۱۰۰ برنامه ای كه وجود دارد (از جمله ورزش و مردم، ورزش و بی مردم) باید با صداقت صحبت كرد. اینكه می گوییم سه میلیون دلار قرارداد ویلموتس است، سبب تشویش اذهان عمومی می شود. حتی با دستیاران ویلموتس هم رقم قرارداد او سه میلیون دلار نمی گردد. رقم قرارداد ویلموتس، رقمی منطقی است.
كار نماینده مجلس زیبنده نیست
اینكه نماینده مجلس می گوید ویلموتس ۵۰۰ هزار دلار هم نمی ارزد، كار زیبنده ای نیست. فوتبال را باید در اختیار فوتبالی ها قرار دهیم. منتقدان دلسوز، نقدهایشان را انجام داده اند. هر كسی كه فوتبال بلژیك را بشناسد، می داند كه ویلموتس در چه جایگاهی قرار دارد و رقم ۵۰۰ هزار دلار منطقی نیست.
مجلس در مورد گرانی گوشت و نان صحبت كند
تاج بیان كرد: نماینده مجلس باید درباره مشكلاتی مانند گوشت، نان و گرانی صحبت كند. من هم بعنوان رئیس فدراسیون هیچ گاه درباره چنین مسائلی حرف نمی زنم، پاسخگویی همچون وظایف من است.
تحریم ها در نظر گرفته شده بود
وی در ادامه اضافه كرد: در ۲۲ می كه قرارداد ویلموتس را بستیم، در یك بند قرارداد صراحتاً ذكر كردیم كه «تحریم های ظالمانه آمریكا در ایران وجود دارد و این تأثیرگذار است»، او دو روز زمان گرفت كه قرارداد را امضاء كند یا نكند. بعد از بستن قرارداد، تحریم ها افزایش یافت كه این از اراده فدراسیون خارج بود. ویلموتس پیش از بازی با عراق، قراردادش را فسخ كرد. بعد از تحریم ها، ما نمی توانستیم پول را از فیفا دریافت نماییم. شاید ویلموتس تصور می كرد كه ما نمی خواهیم پول او را بدهیم درحالی كه تنها هفت روز پرداخت پول او دیر شد اما او قرارداد را فسخ كرد.
تصمیم فسخ قرارداد گرفته شد
رئیس فدراسیون فوتبال ایران اظهار داشت: یك سرمربی بزرگ در زمان دیدار بزرگی مانند عراق باید طبق برنامه از روز چهارشنبه تمرینات را آغاز می كرد، اما او با تأخیر این كار را انجام داد. جلسه خوبی با وكلا و خود ویلموتس داشتیم و تصمیم فسخ قرارداد دوستانه گرفته شد.
نتوانستیم ضمانت بدهیم
تاج درباره توئیت ویلموتس تصریح كرد: ویلموتس در توئیتش اعلام نموده كه «وكلای ما دوستانه فسخ را دنبال می كنند»؛ ما هم همین را می گوییم. در این سه ماه مشخص می شود كه چه كسی به چه كسی باید پرداخت داشته باشد. فسخ قرارداد دوستانه است. او برای پرداخت پولش ضمانت می خواست كه ما نتوانستیم این ضمانت را به او بدهیم.
قرارداد در اختیار وزارت ورزش است
وی خاطرنشان كرد: قرارداد ویلموتس در اختیار وزارت ورزش است و آنها در جریان تمام جزئیات هستند. نهادهای نظارتی اگر سؤالی دارند، ما مكلف هستیم كه پاسخگو باشیم ولی در محل مناسب و در دستگاه مربوطه مناسب. شاید در قراردادهای آینده آنرا افشا نماییم.
بدترین رفتار را با مربی ایرانی می كنند
رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره احضار شدنش به مجلس هم اظهار داشت: من الان به مردم توضیح می دهم، نمایندگان مجلس هم گوش دهند؛ توضیح دیگری ندارم. هم اكنون فشارهای زیادی روی ما است. همین الان بر روی استیلی فشار وارد می كنند. بدترین رفتارها را با مربی ایرانی دارند. دادكان هیچ وقت صحبت های غیرمنطقی انجام نمی دهد چون كه فوتبالی است و می داند چگونه صحبت كند و نمی توان با رسانه به سیزده بدر رفت.
موضع گیری در مورد برانكو
تاج در مورد برانكو بیان كرد: فدراسیون حتما سرمربی تیم ملی را انتخاب و معرفی می كند. خیلی از كارشناسان كه مورد مشورت ما هستند، اعلام نموده اند كه ویلموتس مربی بزرگی بوده اما با فوتبال ایران گره نخورده است. بحث هایی وجود دارد كه بنا به دلایلی نباید اینجا مطرح شود.
بحرین را نبریم مستحق جام جهانی نیستیم
وی درباره وضعیت تیم ملی اظهار داشت: احتمالاً ما هنگ كنگ و كامبوج را شكست می دهیم. با بحرین هم در خانه بازی داریم و در حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر حتما آنها را شكست می دهیم كه اگر چنین اتفاقی نیفتد، استحقاق رفتن به جام جهانی را هم نداریم.
جای آزمون و خطا نیست
رئیس فدراسیون فوتبال ایران افزود: باید مربی را برای تیم ملی برگزید كه شناخت كافی از لیگ برتر و تیم ملی را داشته باشد. جای آزمون و خطا نیست. نمی توان مربی را آورد كه بعدها از او بهره برداری نمود.
به گفته تاج، هر كشوری كه به جام جهانی صعود می كند، ۱۱ میلیون دلار دریافتی دارد، اما این هزینه هم مانند بقیه مبالغ در اختیار فیفا قرار دارد.
سرمربی را بزودی معرفی می كنیم
وی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی اظهار داشت: ان شاءالله بموقع سرمربی را انتخاب و زمان را هم از دست نخواهیم داد. در همین چند روز مشكلات را حل می نماییم و موانعی كه بر سر راه است باید مرتفع شود. نمایندگان مجلس، مشكلات فوتبال را حل كنند، ما حق پخش تلویزیون را هنوز دریافت نمی نماییم. نمایندگان مجلس به چنین مشكلاتی رسیدگی كنند.
برانكو مشكلش را با پرسپولیس حل كند
تاج در ادامه اظهار داشت: اگر برانكو بخواهد بیاید باید ابتدا موضوعش با پرسپولیس را حل كند. چون كه نمی خواهیم بهانه ای دست وكلا بدهیم كه هنوز قرارداد برانكو با یك تیم فسخ نشده است وارد مذاكره ای دیگر شویم و این حرفه ای نیست. اگر روزی برانكو بخواهد به ایران بیاید فدراسیون فوتبال می خواهد مشكل پرسپولیس حل شود.
تاج در انتها اظهار داشت: خواهشم از رسانه ملی این است كه اگر سوال و انتقادی دارند ما را آگاه كنند، جای توضیح دادن من اینجاست نه در مجلس.

1398/09/15
21:41:12
5.0 / 5
4101
تگهای خبر: بازی , پرسپولیس , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان