چهره های فوتبال در روسیه

چهره های فوتبال در روسیه به گزارش فیفا1 چهره های شاخص و اسطوره هایی كه برای همكاری در مراسم قرعه كشی بیست و یكمین دوره رقابت های جام جهانی به روسیه دعوت شده اند در مراسم ویژه ای شركت كردند.


به گزارش فیفا1 به نقل از خبرنگار اعزامی مهر به روسیه، هفت نفر از هشت اسطوره و ورزشكاری كه جهت كمك به برگزاری مراسم جمعه از جانب فیفا دعوت شده اند روز پنجشنبه سالن اصلی قرعه كشی جام جهانی در كاخ كرملین حضور بهم رساندند.
نیكیتا سیمونیان (بازیكن و مربی اسطوره ای

باشگاه

های اسپارتاك مسكو و آرارات ایروان و قهرمان المپیك ۱۹۵۶)، گوردون بنكس(دروازه بان اسطوره ای انگلیس)، لورن بلان (كاپیتان تیم ملی فرانسه و قهرمان جام جهانی ۱۹۹۸)، كافو (كاپیتان تیم ملی برزیل و قهرمان جام جهانی ۲۰۰۲)، فابیو كاناوارو(كاپیتان تیم ملی فرانسه و قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶) و دیه گو فورلان (بازیكن اسبق تیم ملی اوروگوئه) ضمن حضور در این مراسم، ابتدا با یازده هوادار منتخب روس دیدار كردند و سپس در محل های از پیش تعیین شده با رسانه ها گفتگو كردند.
- دیه گو مارادونا، قهرمان جام جهانی ۱۹۸۶ و اسطوره ی

فوتبال

آرژانتین به این مراسم نرسید و اعلام گردید كه با عنایت به دیر رسیدن پروازش فردا در مراسم اصلی حضور خواهد داشت. با این حال غیبت او سوال های زیادی را برای خبرنگاران تولید كرد.
- از نكات جالب این مراسم، توجه بیش از حد رسانه ها به ستاره های بازنشسته ی چند دهه ی اخیر و البته سوالات مختلف آن ها از گوردون بنكس بود به طوری كه تعداد خبرنگارانی كه با سیمونیان گفتگو می كردند به شدت كمتر از دیگران بود.
- یكی از سوالات مطرح شده از گوردون بنكس، واكنش بی نظیر وی در جام جهانی ۱۹۷۰ و نحوه ی كنترل توپی بود كه با ضربه ی سر پله به سمت دروازه انگلیس، می رفت به گل برزیل تبدیل شود. بنكس گفت در آن لحظه با زمانبندی مناسب در شیرجه و تشخیص صحیح نقطه برخورد توپ به زمین، توانسته مانع از گل شدن توپ شود تا یكی از زیباترین لحظات تاریخ جام های جهانی خلق گردد.
- لورن بلان، اسطوره ی

فوتبال

فرانسه هم در پاسخ به سوالی در مورد نقش یك كاپیتان در قهرمانی تیم ملی یك كشور، حفظ تمركز، قدرت مدیریت بازیكنان، برقراری ارتباط مناسب با نیمكت و تزریق روحیه به كل تیم را از مهمترین وظایف كاپیتان دانست.
 

1396/09/10
01:02:47
5.0 / 5
4819
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان