اعتراف دبیركل فدراسیون فوتبال:

دو میلیون یورو به ویلموتس پرداخت كردیم

دو میلیون یورو به ویلموتس پرداخت كردیم به گزارش فیفا1 ابراهیم شكوری سرپرست دبیركلی فدراسیون فوتبال در برنامه سلام بامداد بخیر اظهار داشت: مطمئن باشید به جام جهانی صعود می نماییم و بهتر از قبل نتیجه می گیریم و آخر دیماه اسم سرمربی تیم ملی را معرفی می نماییم.


به گزارش فیفا1 به نقل از خبر آنلاین، سعید اكبری امروز در برنامه سلام بامداد بخیر میزبان ابراهیم شكوری سرپرست دبیركلی فدراسیون فوتبال بود.
شكوری در ابتدا با اشاره به اینكه به همه بازماندگان و ملت عزیز به جهت اتفاقاتی كه در هفته گذشته افتاد عرض تسلیت دارم و امیدواریم دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم، درباره قطعی شدن حضور امیرقلعه نویی بعنوان سرمربی تیم ملی اظهار نمود: ما هنوز سرمربی تیم ملی را انتخاب نكرده ایم و در حال رایزنی و گفتگو با گزینه ها هستیم و تا به این لحظه هنوز سرمربی تیم ملی انتخاب نشده است. با عنایت به شرایطی كه داریم در حال بررسی هستیم كه ببینیم كدام گزینه می تواند به فوتبال ما آن هم در شرایط تحریم كمك نماید.
وی خاطرنشان كرد: برای آقای تاج آرزوی سلامتی دارم و ما در قرارداد ویلموتس هم این مطلب را گنجانده بودیم كه ما با تحریم ها روبرو می باشیم و پرداختی هایمان هم با عنایت به همین تحریم ها خواهد بود. با عنایت به این كه ما نتوانستیم پرداختی داشته باشیم قرارداد ویلموتس از سوی ایشان پیش از بازی عراق فسخ شد. او 4، 5 روز پیش از بازی عراق درخواست فسخ داشتند ولی ما قبول نكردیم و ایشان هم در بازی با عراق روی نیمكت نشست. حالا هم مراحل این كار دارد پیش می رود و جای نگرانی نیست.
سرپرست دبیركلی فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینكه چه شد كه پس از فسخ قرارداد فدراسیون 2 میلیون یورو به ویلموتس پرداخت كرد، اظهار نمود: ایشان كه خودش نمی تواند فسخ كند و مراجع ذی صلاح باید این مورد را بررسی نمایند. نامه ایشان به فیفا هنوز بررسی نشده و ما هم به فیفا نامه زده ایم. همانطور كه اگر مربی یا بازیكنی در داخل كشور به مشكل بخورد به فدراسیون نامه می زند و فدراسیون به اركان قضایی اش ارجاع می دهد، درباره مربی خارجی هم اینگونه است. از نظر ویلموتس مشكلی نداریم، چون قرارداد خوب بسته شده است و قرارداد حرفه ای توسط اشخاصی بسته شده كه صاحب كرسی در AFC و فیفا هستند.
وی ادامه داد: با عنایت به تحریم هایی كه وجود دارد، انتقال پول برای ما خیلی دشوار می باشد و همواره با چالش و مشكل مواجهیم. این قضیه فقط هم در فوتبال نیست و در همه ابعاد جامعه با این مشكل روبروییم. این ماجرا دیگر تمام شده و تمام فكر و ذكر ما این است كه مربی خوبی برای تیم ملی مان انتخاب نماییم، چون ما 4 بازی مهم در فروردین و اردیبهشت داریم و حضور یك سرمربی خوب می تواند مسائل را برای ما عوض كند.
شكوری در پاسخ به اینكه آیا با عنایت به همین تحریم هایی كه به آن اشاره می كنید، پیشبینی نمی كردید به چنین مشكلاتی بربخورید، تصریح كرد: آن زمان تحریم ها هنوز به این شدت نشده بود و از اردیبهشت تابحال تحریم ها خیلی بیشتر شده است. درباره كیروش، با فیفا مكاتباتی داشتیم و از راه فیفا پول كیروش پرداخت می شد. اما بعد اینكه این قرارداد را بستیم دیگر فیفا هم هیچ كاری نمی تواند بكند.
وی افزود: تحریم ها خیلی بیشتر شده است و دو میلیون یورو برای ویلموتس هم به سختی پرداخت شده است. در دنیای فوتبال این مبلغ زیاد نیست و این رقم تا آخر فروردین ماه برای ایشان و كادرشان پرداخت شده است و ما حالا از آنها طلبكاریم.
سرپرست دبیركلی فدراسیون تصریح كرد: ما یك مرتبه می توانستیم این انتقال را انجام دهیم و تلاش كردیم در همان دفعه اول این مبلغ را پرداخت نماییم. چون ما می خواستیم ایشان برگردد و فكر نمی كردیم برنگردد. مبلغی هم بیشتر پرداخت شده كه ایشان باید به حساب ما برگرداند.
شكوری خاطرنشان كرد: او مربی پروازی نبوده است، در قرارداد هم اینگونه نبوده است. اما شرایطی كه پیش آمد ایجاب كرد ایشان كمتر در كشور حضور داشته باشد. اگر به این قرارداد رسیدگی شود حتما به این مسائل هم رسیدگی خواهد شد و در قرارداد همه اینها ذكر شده است. اگر به گذشته برگردید می بینید ایشان حضور پیدا می كرد، به سیرجان رفت و حضور داشت. ولی به هر حال با عنایت به شرایطی كه داشتیم به مشكل خوردیم و این از حیطه اختیارات فدراسیون فوتبال خارج بود. سرپرست دبیر كلی فدراسیون اذعان كرد: اگر بخواهیم درباره مشكلات فدراسیون از زمانی كه من آمدم صحبت نماییم، ما بحث بازنشسته ها، ورود بانوان، تحریم، مشكل قلبی كه برای تاج پیش آمدو... را داشتیم و هر كدام اینها فرایند هایی بوده كه از آنها عبور كرده ایم و خدا كمك كرده ما به بهترین شكل كار فدراسیون را انجام بدهیم و امور اجرایی فدراسیون تا این لحظه با مشكل روبرو نشده است. ما 18 تیم ملی داریم كه اگر بخواهیم درباره بلیت پرواز تیم امید كه حالا به مسابقات رفته صحبت كنم 1 میلیارد و 300 یا 400 میلیون فقط پول بلیت هواپیمای اینها شده تا تیم ما از تهران به بانكوك، از بانكوك به حاجای و از حاجای به سونگخلا برود. این فرایند به بهترین شكل انجام می شود و در امور اجرایی فدراسیون تا این لحظه به مشكل برنخوردیم.
در ادامه اكبری اعلام نمود: می گفتند حضور شما در فدراسیون نمایشی بوده و همچنان قدرت دست آقای ساكت است كه هم در كمیته فنی فوتبال هست، هم در كمیته توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی حضور دارد، هم در همه جلسات حاضر می شوند، هم در آكادمی فوتبال هستند و بعنوان رئیس فعالیت می نمایند. ضمن اینكه سرپرست تیم ملی هستند و با مربیان تیم ملی جلسه می گذارند، ایشان استعفا داده اند یا هنوز هستند و قدرت دستشان است؟
شكوری در این خصوص توضیح داد: آقای ساكت مشاور ارشد رئیس فدراسیون بوده اند و درباره اینكه آیا ایشان همچنان مجدد مشاور باشند یا خیر سرپرست جدید در این خصوص تصمیم می گیرد ولی در توانایی آقای ساكت نمی توانیم شك نماییم. ایشان سالها مدیریت كرده است. در كمیته فنی بنده و نفرات دیگری هم حضور داریم و همه با هم كار می نماییم و شرح وظایف كاملا مشخص است. این بحث ها دیگر قدیمی شده است و رسانه ها هر هفته یك سال و دو ماه است درباره آن صحبت می كنند. شرح وظایف مشخص است، اختلاف سلیقه بطور قطع وجود دارد و من یك جاهایی نه فقط با آقای ساكت بلكه دیگر دوستان هم به چالش می خوریم چون در بحث های اجرایی و تصمیم گیری مشكلاتی پیش می آید اما هركسی كار خودش را انجام می دهد و فدراسیون دارای ساختار است و كسی نمی تواند خارج از این ساختار كار كند. هركسی در وظایف خودش كار می كند.
سرپرست دبیر كلی فدراسیون در پاسخ به اینكه داشتن 20، 30 پست برای یك شخص در فوتبال دنیا طبیعی نیست، اظهار داشت: بحث 20، 30 پست نیست و ایشان شرح وظایفشان كاملا مشخص است، ایشان عضو كمیته فنی فوتبال هستند و با عنایت به این كه ریاست سازمان تیم های ملی را دارد باید حضور داشته باشد همانطور كه دبیر كل حضور دارد تا بدانند چه كاری تصویب می شود كه باید انجام بدهند.
او در آخر بیان نمود: امیدوارم بتوانیم شرایطی را برای فدراسیون فوتبال به وجود بیاوریم كه به نفع فوتبال باشد و امیدوارم تیم ملی امید امروز نتیجه خوبی بگیرد و مطمئن باشید ما تمام تلاشمان را می نماییم و خود من هم تا روزی كه باشم تلاش می كنم بهترین عملكرد را بعنوان كارمند فدراسیون داشته باشم. هر روزی هم اگر مشكلی وجود داشته باشد من به نمایندگی جامعه فوتبال اینجا هستم و اگر از فوتبالی ها سوال كنید درصد رضایتشان كه كار چطور پیش می رود می تواند اثرگذار باشد.
سرپرست دبیركلی فدراسیون درباره ماجرای برانكو و اینكه آیا به ازای 500 هزار یورو سالیانه برای حضور در تیم ملی از او خواسته شده از نصف طلب پرسپولیس بگذرد و این مورد سبب عصبانیت و قطع ارتباط او شده، اظهار داشت: من نمی دانم این مطالب از كجا می آید. در جریان این مسائل نیستم. صد در صد ایشان با فدراسیون در ارتباط می باشد و اینكه او عصبانی شده یا خوشحال شده، مسائلی است كه رسانه ها درست می كنند.
وی در پاسخ به اینكه آیا با گزینه های داخلی كه اسامی شان مطرح می شود همچون علی دایی، امیر قلعه نویی و یحیی گل محمدی مذاكره شده، توضیح داد: من همانطور كه اسم گزینه خارجی را نیاوردم برای گزینه داخلی هم اسمی مطرح نمی كنم. بطور قطع مربیان داخلی بسیار توانمند هم كه با رزومه شان سالها موفقیتشان را ثابت كرده اند جزو گزینه های ما هستند و تا آخر دیماه اسم قطعی سرمربی تیم ملی معرفی خواهد شد. ما پیشبینی كه از آینده داریم را در قرارداد لحاظ خواهیم كرد.
شكوری در پاسخ به اینكه آیا درست است ویلموتس یك سال غرامت از ایران طلب كرده است، اظهار داشت: یك قرارداد بین دو سمت فسخ شده و در حال رسیدگی و مراحل حقوقی است. این مورد دارد بررسی می شود و اینكه ایشان چقدر طلب كرده و ما چقدر از او طلبكاریم و... مسائلی است كه باید روال خویش را بپیماید و اینكه در یك برنامه تلویزیونی درباره آنها صحبت نماییم در روند مذاكرات خدشه وارد می نماید. امروز تیم ملی امید ما كه در گروه سختی قرار دارد بازی دارد و علیرغم اینكه در گروه سختی قرار گرفته بازی قبلشان خوب بود و ما را به آینده امیدوار كرد.
شكوری در پاسخ به اینكه حضور شما در سرپرستی دبیركلی فدراسیون با شایعاتی همراه بوده و می گویند دوره تان تمام شده و غیرقانونی آنجا هستید، خاطرنشان كرد: در ارتباط با خودم جا دارد از آقای تاج تشكر كنم همینطور آقای ساكت كه به جوان ها میدان دادند و من سپاسگزارشان هستم. شاید اگر ما سالیان سال كار می كردیم چنین فرصتی برایمان ایجاد نمی شد. همینطور از مدیران باشگاه ها، اعضای هیات رییسه كه از من حمایت می كنند متشكرم. من به نمایندگی از آنها اینجا هستم و تمام تلاشم این است كه بهترین عملكرد را داشته باشم.
سرپرست دبیركلی فدراسیون درباره اینكه كارشناسان می گویند شما نمی توانید تا این مدت بعنوان سرپرست حضور داشته باشید، تصریح كرد: درباره این مورد اساسنامه صحبتی نكرده و مشكلی تا به امروز نبوده است. كارشناس هم باید ببینیم كیست؟ آیا بازیكن سابق تیم ملی است؟ چه سطحی دارد. كسانی باید صحبت كنند كه فوتبالی هستند و سطح بالایی دارند چون دارند درباره جایگاهی به نام دبیر كل حرف می زنند و باید جایگاهشان در این حد باشد. اگر آقای دادكان بزرگ، آقای صفایی فراهانی صحبت كند حرفشان را روی سرمان می گذاریم اما كسانی می آیند حرف می زنند كه زمان خودشان بدترین عملكرد را داشتند و اگر بخواهیم درباره شان صحبت نماییم، ساعتها می توانیم حرف بزنیم. كارشناسان ما علی دایی و علی كریمی و مهدوی كیا هستند. اگر به من انتقادی كنند با جان و دلم می پذیرم.
وی در پاسخ به اینكه آیا انتقاداتی را كه علی كریمی طی دو سال قبل به فدراسیون داشته قبول كرده اید، اظهار داشت: من درباره خودم حرف می زنم. درباره سرپرست دبیركلی فدراسیون حرف می زنم. اگر آقای نبی و اسدی كه سالها در این جایگاه بوده یا آقای ساكت كه سالها مدیریت كرده و سپاهان را به نایب رییسی آسیا رسانده و... اینها می توانند درباره جایگاه من نظر بدهند! اما اینكه نفراتی صحبت كنند كه جایگاهی در فوتبال ندارند و نمی دانم چطور به خودشان اجازه می دهند و به آنها اجازه داده می شود حرف بزنند. آقای مناجاتی را دیدم كه در برنامه تان بود و وقتی او حرف می زند مخاطب استفاده می نماید و لذت می برد.
شكوری در پاسخ به اینكه آیا حضور یك سال و یك ماهه او بعنوان سرپرست دبیركلی فدراسیون قانونی می باشد، اظهار داشت: من كارمند فدراسیون فوتبال هستم و روسای من در ارتباط با این مورد تصمیم می گیرند و قانونی در ارتباط با این مورد وجود ندارد كه سرپرست چند وقت می تواند باشد. رئیس فدراسیون و هیات رییسه می توانند تصمیم بگیرند و من بعنوان سرپرست دبیركلی فدراسیون از تمام كارمندان تشكر می كنم كه با تمام سختی ها و مشكلاتی كه وجود دارد با تمام وجود و توان تلاش می كنند چرخ فدراسیون را بچرخانیم. وی در پاسخ به اینكه چرا پس از كیروش سراغ مربی ایرانی همچون علی دایی كه سردار آزمون و كیروش هم به آن اشاره كرده بودند نرفتید، اظهار داشت: تصمیم گیری در این خصوص در اختیار مقامات ارشد فدراسیون فوتبال و وزارت محترم ورزش و جوانان است كه با هماهنگی این كار را انجام می دهند. با عنایت به كارنامه خوب ویلموتس قرار بر این شد سراغ او برویم. به هر حال فوتبال است و همه جای دنیا این اتفاقات می افتد و یك زمانی هست كه تیمی نتیجه نمی گیرد. كسانی كه فوتبالی هستند این را می دانند. درباره همین بازی دو روز پیش ما با ازبكستان هیچ كس فكر نمی كرد ما اینقدر خوب بازی نماییم ولی بازی كه باید می بردیم مساوی شد و خود ازبك ها هم جا خورده بودند كه ما چطور اینقدر خوب بازی كردیم و این جذابیت فوتبال است كه یك بازی را می بری و یكی را می بازی.
سرپرست دبیركلی فدراسیون فوتبال در پاسخ به اكبری كه می گفت یا یك انتخاب اشتباه می كنید یك انتخاب درست می كنید، خاطرنشان كرد: من فكر نمی كنم انتخاب اشتباهی بوده است. ما باید در آن شرایط قرار بگیریم، زمانی كه روسای فدراسیون و هیات رییسه حضور داشتند.
شكوری در پاسخ به اینكه هیات رییسه و حتی كمیته فنی هم بی خبر بودند و در مصاحبه هایی این را اعلام نموده اند، اظهار داشت: همه اركان فدراسیون اطلاع دارند ولی هركسی در حیطه وظایف خودش و همه در حیطه اختیارات خودشان اطلاع داشته اند. اینكه كسی بگوید من هیچ اطلاعی نداشتم را تكذیب می كنم.
سرپرست دبیركلی فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینكه آیا پولی كه در فیفا هست پول توسعه فوتبال نیست؟ تصریح كرد: خیر بحث این جدا است. ما یك بحث پول توسعه را داریم كه با آن كمپ تیمهای ملی و زمین شماره 2 را ساختیم و خوابگاه دختران كه حالا دارد تكمیل می شود و پیك فوتسال كه تا یك ماه آینده از آن بهره برداری و رونمایی خواهد شد. زمین شماره 1 ما هم دارد با استانداردهای روز دنیا آماده می شود. فیفا این پول را بابت اینكه تیم ملی به جام جهانی صعود می كند به ما می دهد. ما دو دوره بدون مشكل به جام جهانی صعود كردیم و پول را دریافت كردیم. آن دو دوره تصمیمات خیلی خوب بوده است و 2018 همه راضی بودند و با اقتدار صعود كردیم مطمئنم دید مدیران این بوده كه شرایط را بهتر كنند.
وی اعلام نمود: مطمئن باشید ما سال جاری هم صعود می نماییم و خیلی نتیجه بهتر از قبل می گیریم. ما 4 بازی داریم. سرمربی هم انتخاب می شود و ما 80 روز تا نخستین مسابقه مان داریم و طی هفته آینده سرمربی انتخاب خواهد شد و باید از بازیكنانی كه داریم تشكر نماییم كه در بالاترین سطح فوتبال اروپا دارند بازی می كنند مثل آقای جهانبخش، سردار آزمون و دروازه بان ما آقای بیرانوند كه جزو بهترین گلرهای آسیا و سبب افتخار است. باید به این نقاط مثبت پرداخته شود و صداوسیما در عین بیان مشكلات، نقاط قوت را هم بگوید.
شكوری درباره آینده نیمكت تیم ملی ایران، وضعیت برانكو و اینكه چرا علوی گفته بود ارتباط ما با برانكو قطع شده است، توضیح داد: من از گزینه خاصی اسم نمی برم و این كار حرفه ای نیست. ما هم گزینه های خارجی و هم داخلی داریم كه اسامی شون محدود است و حرفه ای نیست از آنها نام ببرم چون روی قراردادشان اثرگذار است.
وی در پاسخ به اینكه چرا اسلامیان چهارشنبه اعلام نمود مربی تیم ملی بطور قطع ایرانی است، اظهار داشت: ایشان هم عضو هیات مدیره است و مطلبی كه گفتند چیزی است كه ایشان ذكر كرده است اما من می گویم گزینه ما هم داخلی و هم خارجی است و هركدام به نفع فوتبال ایران باشد و روسای ما تشخیص بدهند كه به نفع فوتبال است انتخاب خواهد شد و بنده هم مسئولیت اجرایی كارهایشان، بحث اسكان و بلیت و قرارداد را دنبال خواهیم كرد. همه دغدغه شان این است كه بهترین را انتخاب نماییم و همه می خواهند این تیم بدون دغدغه به جام جهانی راه پیدا كند. 256 251

1398/10/22
16:10:44
5.0 / 5
4208
تگهای خبر: آنلاین , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان