تصمیمات ضد و نقیض ستاد جلوگیری از كرونا در برگزاری مسابقات ورزشی

تصمیمات ضد و نقیض ستاد جلوگیری از كرونا در برگزاری مسابقات ورزشی به گزارش فیفا1 انتشار سه اطلاعیه ضد و نقیض از جانب ستاد مقابله با گسترش كرونا در ورزش سئوالاتی را به اذهان متبادر می كند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، از روز اعلام رسمی وجود ویروس كرونا در ایران و انتشار اخباری در این حوزه، یكی از ابهامات و سوالات اصلی پیرامون نحوه برگزاری فعالیت ها و مسابقات ورزشی شكل گرفت.
بعد از دستور وزیر ورزش به فدراسیون پزشكی - ورزشی جهت بررسی شرایط و اتخاذ تصمیمات مناسب، «ستاد مقابله با گسترش كرونا در ورزش» شكل گرفت تا با هماهنگی با كلیه دستگاه های ورزش، تصمیمات یكسان و هماهنگی را در ارتباط با برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات اتخاذ كند و پیشبینی های لازم صورت بگیرد.
شاید مهمترین و اصلی ترین مبحث كار این ستاد برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال بود كه امروز برگزار می گردد و اتفاقاً رقابت های بسیار حساس و مهمی صورت خواهد گرفت همچون بازی تیم های استقلال - ذوب آهن و پرسپولیس - سپاهان. از دیگر مسابقات می توان به لیگ برتر فوتسال، لیگ دسته اول فوتبال، لیگ برتر والیبال، دیدار تیم ملی بسكتبال ایران با قطر و … اشاره نمود.
حاصل كار این ستاد، انتشار سه اطلاعیه پر از ضد و نقیض در كمتر از ۲۴ ساعت بود. اطلاعیه شماره یك این ستاد بعدازظهر روز شنبه منتشر گردید كه در آن هیچ اشاره ای به لغو مسابقات و یا برگزاری آن بدون حضور تماشاگران نشده بود. در این اطلاعیه بر نكاتی برای رعایت نكات بهداشتی و ضرورت پرهیز از حضور در اماكن شلوغ تاكید شده بود.
اطلاعیه شماره ۲، ساعاتی بعد در اختیار رسانه ها قرار گرفت. در این اطلاعیه صحبت از لغو تمام رویدادهای ورزشی كشوری، لیگ های دسته اول و دوم همه رشته های ورزشی به میان آمد. البته یك استثنا برای این رقابت ها در نظر گرفته و تاكید شد كه مسابقات فوتبال سر موعد مقرر برگزار می گردد.
اطلاعیه شماره ۳ هم در شرایطی منتشر گردید كه در آن تاكید شد تمام مسابقات ورزشی برگزار می گردد اما بدون حضور تماشاگران: «به اطلاع عموم جامعه ورزش كشور می رساند با عنایت به شرایط جدید بهداشتی و هماهنگی های به عمل آمده با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی همینطور وزارت ورزش و جوانان كلیه مسابقات كشور همچنان در لیگ های مختلف ادامه ولی بدون حضور تماشاگر خواهد بود. بدیهی است با در نظر گرفتن كلیه شرایط تمهیدات بعدی بنابر لزوم كشور و با هماهنگی همه دستگاه ها صورت خواهد گرفت.»
به این ترتیب مسابقات لیگ برتر فوتبال امروز برگزار می گردد و باوجود اعتراض باشگاه های شهرخودرو و سپاهان - كه میزبان هستند - بازی ها بدون تماشاگر است.
مرحله نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال هم فردا بدون حضور تماشاگران در دو شهر ساوه و ورامین برگزار می شود. هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال هم امروز چهار مسابقه در پیش دارد كه البته یكی از مسابقات در اراك بین تیم های خاتم اردكان و شهروند اراك از پیش به علت تصمیم شورای تأمین لغو شده بود.

1398/12/04
13:39:06
5.0 / 5
3625
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان