با صدور بیانیه ای صورت گرفت؛

حمله باشگاه سپاهان به پیروانی و انصاریفرد با كنایه به جذب استوكس!

حمله باشگاه سپاهان به پیروانی و انصاریفرد با كنایه به جذب استوكس! فیفا1: باشگاه سپاهان با انتشار اطلاعیه ای از باشگاه پرسپولیس و اظهارات مدیرعامل و سرپرست این تیم انتقاد نمود.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، بیانیه رسمی باشگاه سپاهان اصفهان در ارتباط با حواشی دیدار سپاهان - پرسپولیس به این شرح است:
«صحبتهای امروز مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس به دنبال گفت وگوی تلویزیونی سرپرست محترم تیم فوتبال پرسپولیس و استفاده از كلمات دور از شان و بی ادبانه اتفاق كم سابقه ای در فوتبال ایران نیست اما حداقل در این سطح، انتظار هواداران فوتبال چیزی جز این است. اینكه حتی اگر جدلی میان دو باشگاه درگرفته، هر یك از طرفین در جهت احقاق حق بكوشند و با استدلال بحث را پیش ببرند. با این وصف، از شب گذشته چه در فضای مجازی و چه در رسانه های رسمی اشخاص مختلف و منتسب به باشگاه پرسپولیس از غیرمودبانه ترین كلمات برای پیش بردن دعوی خود بهره برده اند كه ضمن تاكید بر برخورد حقوقی و قضایی چند نكته را خطاب به ایشان متذكر می شویم:
*جناب انصاری فرد با سابقه شما در فوتبال و بیرون از فوتبال این حداقل انتظار است كه مثل هواداران نابالغ و نوجوان سخن نگویید. البته شما هیجان زده اید و دوست دارید سه امتیاز بی زحمت از اصفهان به تهران ببرید كه البته ما این ذوق و هیجان را درك می نماییم اما حداقل كمی حفظ ظاهر كنید كه حتی رسیدن به جام به بی اخلاقی و بی احترامی نمی ارزد باآنكه پیش از این هم روی چیزهای مهمی پاگذاشته اید كه به عنوان مثل و در آخرین اقدام بازیكن سابقه داری را استخدام كرده اید كه مروری بر سوابق او كافی بود تا هیچ كس برای استخدام او پا پیش نگذارد. این راه حتی اگر به كسب جام منتهی شود آینده ای ندارد. بهرحال راستگویی و دروغگویی چیزهایی هستند كه آدمها در طول زمان به آن مشهور می شوند. بد نیست درباره خودتان یك نظر سنجی بگذارید یا اگر دشوار می باشد مصاحبه های پس از نیم فصلتان را از آرشیو خارج و مرورش كنید.
* آقای افشین پیروانی كه در برنامه تلویزیونی درباره ذكر گفتن بازیكنان سپاهان صدایتان را تغییر می دهید و آنرا به تمسخر می گیرید، ما از شما بیشتر حیرت زده ایم كه شما پرورش یافته خانواده ای هستید كه برادر ارشدتان مداح خاندان و سینه سوخته امام حسین(ع) است. كاش توضیح بدهید كه آیا همین نظر را درباره غلام پیروانی عزیز و سلوك وی در سالیان طولانی و پربار حضورش در فوتبال دارید یا نه. ضمنا، از آقا غلام درباره بزرگی و كوچكی و استادی و شاگردی سوال كنید و بعد اگر ایشان تایید نمود، بازهم مبادرت به توهین به كسی كنید كه در زمانی لطف زیادی به شما كرده و برگردن شما حق دارد؛ با این توضیح كه اگر قرار به گفتن و یادآوری باشد چیزهای زیادی هست كه زیاد هم لازم نیست به گذشته سفر نماییم و از آن دوران مششع بگوییم كه هنوز فاصله بسیاری از اقدامات اخیر شما ندارد. كاش حالا كه در نقش سرپرست پرسپولیس از منافع باشگاهتان می گویید درباره اینستاگرام باشگاه و دوران میان دو سرپرستی و اقدامات مدیرعامل قبلی در مورد این پرونده حرف بزنید و از سوادتان در اداره یك صفحه رسمی یك باشگاه پرهوادار و بحثهای مربوط به بخش درآمدزایی و آگهی آن پرده بردارید.
* خطاب به هواداران سپاهان؛ با تاكید بر پیگیری حق باشگاه از مراجع انضباطی فوتبال تاكید می نماییم باآنكه خواست شما عدم حضور در این مسابقه با شرایط ناعادلانه اش بود اما به خواست مسؤلان به این بازی تن دادیم. از شما شرمنده و عذرخواهیم كه خواسته به حق تان با پاسخ خشونت آمیزی همراه بود و در عین حال متعجبیم از رفتار باشگاهی كه حتی حاضر نشد در شرایط نابرابر مقابل ما حاضر شود و باسرعت ورزشگاه را ترك كرد وقتی تلاش آقای پیروانی و تاكید و عجله ایشان درخروج بازیكنان پرسپولیس در زمین را می بینیم بیشتر به عظمت باشگاه طلایی مان پی می بریم و ترسی كه آنها از بازی در نقش جهان داشتند. تكرار می كنیم؛ خواست ما خواست شما بود اما پا هم پس نكشیدیم.
* در نهایت از مقامات انضباطی و قضایی فوتبال ایران انتظار داریم به دور از غوغاسالاری برخی افراد تیم رقیب كه مشغول نفرت پراكنی و شلوغ بازی و بی احترامی در فوتبال ایران هستند رایی عادلانه صادر كند و بیشتر از گذشته كلیت جامعه هواداری فوتبال ایران را مأیوس نكنند. هوادارانی كه حاضر بودند تن به ظلم ندهند حتی اگر نتیجه ضد تیمشان باشد. رای هرچه باشد فوتبال ایران و اداره كنندگانش پاسخ دقیق یك سوال را به ما بدهكار خواهند بود، اینكه چرا فشاری كه بر تیم سپاهان برای خروج از هتل و متفرق كردن هوادار مظلوم ما صورت گرفت در سمت دیگر و نسبت به مدیریت پرسپولیس كه با عجله مشغول ترك ورزشگاه بود وارد نشد؟»


منبع:

1398/12/05
23:37:04
5.0 / 5
3647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان