بودیمیر سرخپوشان را محكوم كرد؛

جزئیات حكم فیفا مقابل پرسپولیس

جزئیات حكم فیفا مقابل پرسپولیس فیفا1: باشگاه پرسپولیس با رای كمیته حل اختلاف فیفا به پرداخت 475هزار یورو به بودیمیر مهاجم كروات و سابق خود بعلاوه هزینه دیركرد محكوم شد.به گزارش فیفا1 به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، فیفا روز چهارشنبه رای خود برای شكایت ماریو بودیمیر را بعد از بررسی لایحه دفاعیه پرسپولیس صادر كرد. این رای از طرف امیر علی حسینی مدیر امور بین الملل باشگاه دریافت و فوراً متن كامل رای ترجمه و در اختیار مدیرعامل باشگاه قرار گرفت.
انصاری فرد هم ضمن تاكید بر رسانه ای نشدن رای صادره پس از برد پرسپولیس مقابل شهر خودرو حكم فیفا را فاش نكرد و فقط شكایت كالدرون به فیفا را باتوجه به سوالات مطروحه در جمع خبرنگاران اعلام داشت.
بر اساس حكم فیفا باشگاه پرسپولیس به پرداخت ۴۷۵ هزار یورو به بودیمیر بابت مطالبات قرارداد فصل گذشته و قرارداد فصل جاری محكوم شده است.
بنا بر اعلام روابط عمومی باشگاه پرسپولیس جزئیات رای فیفا به شرح ذیل می باشد؛
* باشگاه پرسپولیس برای پرداخت این بدهی ۴۵ روز مهلت دارد و در صورتیكه بدهی در مهلت تعیین شده پرداخت نشود پرسپولیس از جذب بازیكن داخلی و خارجی در سه پنجره نقل و انتقالاتی محروم می شود اما این محرومیت در هر بازه زمانی به محض تسویه بدهی مرتفع می شود.
* باشگاه پرسپولیس بابت فصل گذشته ۱۴۸ هزار یورو به علاوه پنج درصد سود (غرامت) تا روز تسویه بدهی محكوم شده است.
* بدهی ۱۴۸ هزار یورویی مربوط به پنج حقوق ماهانه بودیمیر در نیم فصل دوم فصل گذشته (از ۱۹ ژانویه تا ۲۳ جون ۲۰۱۹) بوده كه شامل یك قسط ۲۵ هزار یورویی، سه قسط ۲۶ هزار یورویی و یك قسط ۱۹ هزار یورویی بوده است. بودیمیر بابت فصل قبل دریافتی اندكی داشته و به خاطر ۵ حقوق و قسط معوق خود به فیفا شكایت نمود.
* بودیمیر با استناد به حقوق معوقه خود با طرح شكایت به فیفا ضمن فسخ قرارداد یكطرفه مطالبات قرارداد این فصل خودرا هم طلب كرده است. فیفا نیز مابه التفاوت قرارداد این فصل بودیمیر با پرسپولیس و قرارداد بودیمیر با تیم لوكوموتیو كرواسی را محاسبه و باشگاه پرسپولیس را به پرداخت ۳۲۷ هزار یورو بابت فصل ۲۰۱۹- ۲۰۲۰ محكوم كرده است. بنا بر این بودیمیر اصل قرارداد خود با تیم كنونی اش را به فیفا ارائه كرده بود تا انها محاسبه لازم را داشته باشند. او حتی برای نشان دادن حسن نیت خود قراردادش با تیم ماقبل پرسپولیس را هم به فیفا ارائه كرده بود.
* همین طور باشگاه پرسپولیس علاوه بر این ۳۲۷ هزار یورو بایستی سود و غرامت پنج درصدی - از پانزدهم اكتبر ۲۰۱۹ تا روز پرداخت - هم به این بازیكن پرداخت نماید.
* كمیته حل اختلاف فیفا هر گونه شكایت دیگری از بودیمیر را سلب و از وی خواسته شماره حساب خودرا فوراً به پرسپولیس ایمیل كرده و از پرسپولیس خواسته مدارك و شواهد پرداختی را به فیفا ارائه كند.
* برمبنای رای كمیته حل اختلاف فیفا اگر پرسپولیس بعد از طی سه پنجره محرومیت نقل و انتقالاتی بدهی را تسویه نكند كمیته انضباطی فیفا تصمیمات بعدی را اتخاذ خواهدنمود.
* قائم مقام كمیته حل اختلاف فیفا از آمریكا و دو همكار و وكیل هلندی فیفا قاضی این پرونده بوده اند.
* طبق اعلام كمیته حل اختلاف فیفا این رای می تواند تا ۱۰ روز بعد از ابلاغ به كمیته انضباطی فیفا تسلیم گردد و در غیراینصورت رای به صورت قطعی درمی آید و طرفین حق خودرا درباب استیناف خواهی از خود سلب خواهند داشت.


منبع:

1398/12/09
14:39:56
5.0 / 5
3456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان