رسانه ها اعتماد كنند و كنار ما باشند

تاج: اظهارات دبیركل ملاك نیست یا برای احقاق حق فیفا و CAS را داریم

تاج: اظهارات دبیركل ملاك نیست یا برای احقاق حق فیفا و CAS را داریم فیفا1: بعد از صحبت های دبیركل كنفدراسیون فوتبال آسیا درباره ابقای تبصره بازی در زمین بی طرف، خیلی از رسانه ها پرسش های عمومی فوتبال دوستان ایرانی را مطرح كردند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در مورد همه ابهامات پیش آمده در باره ابقای تبصره بازی تیم های ایرانی و عربستانی در زمین بی طرف گفتگویی انجام داده كه شرح آن را در زیر می خوانید.

* بعد از جلسه كمیته اجرایی، آقای كفاشیان گفتند رای به سود ما بوده اما هم اكنون حرف دبیركل چیز دیگری است؟
- آقای كفاشیان كاملا درست می گوید. در مصوبه كمیته اجرایی و كمیته مسابقات هیچ استثنایی وجود نداشت. اگر قرار بود روال سابق باشد و درباره ما تصمیم گیری نشود برای چه مانند كشورهای قطر، امارات و عربستان به ما وقت صحبت دادند و زمان رای گیری نمایندگان ما را هم مانند این ۳ كشور از سالن خارج كردند؟ حقیقت جلسه كمیته مسابقات در ژاپن و جلسه هیات رئیسه در تایلند مثل روز روشن است. در جلسه كمیته اجرایی حتی آقای اینفانتینو به صراحت اعلام نمود راه سیاست از فوتبال جداست.
* نقشه راه شما چیست؟
-
اظهار نظر آقای دبیركل برای ما سند نیست. سند ما، اتفاقات قانونی كمیته مسابقات و كمیته اجرایی است. اگر ابلاغیه همین چیزی باشد كه آقای دبیركل گفت، ابتدا استنباط تمام اعضای كمیته مسابقات و كمیته اجرایی را می خواهیم و سپس با مدیران AFC مذاكره می كنیم چون حق كاملا با ماست.
* و اگر به نتیجه نرسیدید، از مسابقات كنار می كشید؟
- خیر. ما از ابتدا روی ریل قانون حركت كردیم و از این به بعد هم ماجرا را از كانال قانونی دنبال می كنیم. برای آنكه حقمان را بگیریم هم فیفا را داریم و هم CAS را.
* پس تا ابلاغ تصمیمی نمی گیرید؟
-
خیر. جلسه فردا با نمایندگان ایران هم برای هماهنگی است نه اتخاذ تصمیم. از رسانه های محترم هم می خواهم در كنار ما باشند چون این موضوع، یك پروژه بزرگ ملی است و ما باید كنار هم باشیم نه رودرروی هم. رسانه ها به ما اعتماد داشته باشند. آنچه ما درباره رای گیری كمیته مسابقات گفتیم عین واقعیت و همه چیزی بود كه اتفاق افتاده بود. این بافته ذهن كسی نبود كه الان از بیان آن واهمه داشته باشیم. بعد از رای گیری ژاپن همه اعضای كمیته مسابقات به ما تبریك گفتند و این مصوبه را به نفع فوتبال كل قاره دانستند. حالا اگر تصمیم این است كه تحت فشار عربستان این حق ما نادیده گرفته شود، راه هایی هست كه با استفاده از آن به حقمان برسیم. الان فقط بحث دو میزبانی از دو تیم عربستانی نیست. بحث عدالت است. ما می خواهیم عین مصوبه كمیته مسابقات و كمیته اجرایی پیاده شود. من باز هم از رسانه ها میخواهم كه كنار ما باشند تا این پروژه ملی را پیش ببریم. از ابتدای این راه همه نهادها از وزارت امور خارجه تا نهادهای دیگر كنار ما بودند و حالا هم همه باید كنار هم باشیم. من حرفم را تكرار میكنم اگر رای به ضرر ما بود ما در همان ژاپن می گفتیم روال سابق است اما وقتی رویه تغییر كرد و رای به سود ما بود ما باید كنار هم باشیم و حقمان را بگیریم

1396/09/17
23:16:48
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان