نوازی :

دیدن لیگ دیگر جذابیتی ندارد

دیدن لیگ دیگر جذابیتی ندارد به گزارش فیفا1 پیشكسوت تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: با شیوع ویروس كرونا و بازی های بدون تماشاگر ادامه لیگ هیچ جذابیتی برای دیدن ندارد.محمد نوازی در گفتگو با خبرنگار مهر و درباره آغاز باردیگر لیگ نوزدهم از اواخر خرداد اظهار داشت: چند تیم شرایط را برای بازی خوب نمی بینند و اعتقاد دارند ویروس کرونا می تواند برای بازیکنان و خانواده هایشان دردسرساز شود. البته حرف درستی هم می زنند و امکان دارد با توجه به این که فوتبال یک بازی پربرخورد است اتفاقات زیادی در آن بیفتد. بدین سبب مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید با یک تدبیر ویژه یا لیگ را ادامه دهند که کسی گرفتار لطمه دیدگی نشود و یا بطور کامل لیگ نوزدهم را تعطیل کرده و شرایطی را به وجود آورند که لیگ بیستم را بدون استرس و نگرانی تیم ها آغاز کنند.
وی اشاره کرد: باید بپذیریم که با شیوع ویروس کرونا و بازی های بدون تماشاگر دیدن لیگ هیچ جذابیت و لذتی نخواهد داشت. فوتبال زیبایی هایش به حضور تماشاگران است هوادارانی که تیم شان گل می زند و یا گل می خورد رفتارهای زیبایی از خود به نمایش می گذارد. پشتیبانی از تیم خود و کرکری برای حریف موجب می شود لیگ جذابیت پیدا کند اما بازی بدون تماشاگر حتی ارزش دیدن هم ندارد. بدین سبب باید چاره ای اندیشید تا این مسابقات یا تعطیل شود یا به بهترین وجه اجرا شود.
نوازی اشاره کرد: چیزی به انتها لیگ باقی نمانده اما همه تیم ها حق دارند بابت سلامتی شان اعتراض کنند بدین سبب هنوز هم نمی دانیم آیا لیگ در زمان تعیین شده برگزار می شود یا خیر.
وی در مورد زمان کم تیم ها برای آمادگی بدنی بازیکنان اظهار داشت: نقش کادر فنی و مربی بدنساز در این برهه بسیار حساس است. بازیکنانی که سه ماه است تمرینات منظم نداشتند شرایط سختی برای شروع لیگ دارند درست است آنها انفرادی تمرین کردند اما تمرینات گروهی و پرفشار بمراتب بهتر از انفرادی تمرین کردن است. بدین سبب باید به شکلی برنامه ریزی شود که هیچ بازیکنی در این ۹ هفته باقی مانده گرفتار مصدومیت شدید نشود.
پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد شرایط این روزهای آبی پوشان اظهار داشت: خوشحالم از اینکه مصدومانی چون یزدانی، دیاباته، شجاعیان به آمادگی رسیده و مقرر است در تمرینات گروهی شرکت نمایند اما نباید فشار زیادی به بازیکنان آورد برای اینکه احتمال مصدومیت وجود دارد ولی اعتقاد دارم کادر فنی می تواند با به وجود آوردن شرایط خوب روحی و روانی نفرات استقلال را آماده شروع باردیگر لیگ کند هر چند که استقلال و تیم های پرطرفدار از نبود تماشاگر لطمه خواهند خورد.
وی در آخر و در مورد اینکه چه تیمی در آخر فصل به قهرمانی خواهد رسید، اظهار داشت: هیچ چیز معین نیست یادم است وقتی در تیم بهمن بازی می کردم ۸ امتیاز از سایر حریفان جلو بودیم و فکر می کردیم قهرمان خواهیم شد اما به یک باره شرایطی به وجود آمد که به آسانی قهرمانی را از دست دادیم. فوتبال در زمین مشخص خواهد شد. ۹ بازی و ۲۷ امتیاز می تواند شرایطی را به وجود آورد که یک تیمی که بازی های خودرا با پیروزی برساند به قهرمانی رسیده و شرایط جدول را تغییر دهد.


منبع:

1399/03/12
12:41:13
5.0 / 5
2864
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان