شیوه نامه اجرایی رتبه بندی معلمان ابلاغ گردید

شیوه نامه اجرایی رتبه بندی معلمان ابلاغ گردید به گزارش فیفا1 با امضای وزیر آموزش وپرورش شیوه نامه اجرایی رتبه بندی معلمان ابلاغ گردید.


به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا، در این شیوه نامه معلمان ارتقاء به رتبه های۴، ۳، ۲، ۱ و ۵ با رعایت ضوابط و مقررات مورد عمل و کسب شرایط معلمی را احراز می کنند و می توانند از یکم فروردین ۹۹ از فوق العاده ویژه مبحث بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات به شرح جدول زیر بهره مند شوند:
شایان ذکر است؛ کارکنانی که به استناد مصوبه شورای انقلاب در مشاغل اداری ادارات آموزش وپرورش اشتغال دارند، در صورت انتقال و اشتغال تمام وقت در واحدهای آموزشی می توانند از مزایای این بخشنامه بهره مند شود. فوق العاده مذکور به دبیران و هنرآموزانی که با ۳۰ ساعت تدریس موظف هفتگی به خدمت اشتغال دارند هم علاوه بر ۱۷، ۵ درصد، تعلق خواهد گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در این شیوه نامه آمده است: به منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که برپایه ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را دریافت نموده یا می نمایند، به ازای هرسال سابقه تجربی که پس از تاریخ لازم الاجراشدن این تصویب نامه ۱/۱/۹۹ کسب می کنند، مشروط بر اینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان هم کم تر از۹۰ درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل ۱۰۰(مقطع ابتدایی) و۵۰ امتیاز (مقطع متوسطه) ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می شوند.
*رتبه بندی: فرایند تعیین رتبه های پنج­گانه معلمان برپایه سنجش نظام مند صلاحیت ها و عملکرد آنان

سنجش صلاحیت معلمان بر مبنای شاخصهای زیر انجام می شود:
- شایستگی های عمومی شامل شرایط عمومی استخدام برپایه مقررات استخدامی مورد عمل
- شایستگی های تخصصی شامل رشته، مدرک تحصیلی، دانش موضوعی در رابطه با محتوای تخصصی دروس آموزشی و امور تربیتی، روش ها و فنون تدریس و هدایت و نظارت آن
- شایستگی های حرفه ای شامل اخلاق حرفه ای، توانایی ها و مهارت های آموزشی، پرورشی و پژوهشی (کاربردی و مساله محور) بر مبنای آزمون های الکترونیکی
مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاوره واحد آموزشی، مراقب سلامت، مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی هستند.
مشمولان در صورت کسب صلاحیت ها و داشتن شرایط زیر برابر تبصره (۱) ماده ۶۵ ماده ۶۶ و بند ۵ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، می توانند به رتبه بالاتر ارتقا یابند و از مزایای جدول افزایش امتیازات مبحث مواد ۶ و ۷ این تصویب نامه و تبصره آن برخوردار شوند.
۱-رتبه (۱)
الف: داشتن حداقل ۲ سال تجربه
ب: گذراندن ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی
پ: کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۷۵ درصد در طول ۲ سال منتهی به نتایج ارزیابی امتیاز هرسال نباید کمتر از ۷۰ باشد.
ت- کسب حداقل ۶۰ درصد امتیازات شاخصهای صلاحیت های معلمی "امتیاز هر یک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از ۵۰ درصد باشد."

۲- رتبه (۲)
الف- داشتن حداقل ۶ سال تجربه
ب- حداقل ۴ سال توقف در رتبه (۱)
پ- گذراندن ۱۸۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره علاوه بر دوره های آموزشی مربوط به رتبه(۱)
ت-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۸۰ درصد در طول ۳ سال متوالی منتهی به رتبه بعدی "امتیاز هرسال نباید کمتر از ۷۵ درصد باشد."
ث-کسب حداقل ۶۵ درصد امتیازات شاخصهای صلاحیت های معلمی "امتیاز هر یک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از ۵۵ درصد باشد."
رتبه(۳)
الف-داشتن حداقل ۱۲ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه (۲)
ب-گذراندن ۱۵۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه
پ-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۸۵ درصد در طول دوره بین دو رتبه، امتیاز هرسال نباید کمتر از ۸۰ باشد.
ت-کسب حداقل هفتاد درصد از امتیازات شاخصهای صلاحیت های معلمی، امتیاز هریک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از ۶۵ درصد باشد.

۴-رتبه (۴)
الف-داشتن حداقل ۱۸ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه (۳)
ب-گذراندن ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
پ-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۹۰ درصد در طول دوره بین دو رتبه "امتیاز هرسال نباید کمتر از ۸۵ باشد."
ت-کسب حداقل ۷۵ درصد امتیازات شاخصهای صلاحیت های معلمی "امتیاز هر یک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از ۷۰ درصد باشد."

۵-رتبه (۵)
الف-داشتن حداقل ۲۴ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه (۴)
ب-گذراندن ۱۰۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
پ-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۹۰ درصد در طول دوره بین دو رتبه "امتیاز هرسال نباید کمتر از ۸۰ باشد."
ت-کسب حداقل ۸۵ درصد از امتیازات شاخصهای صلاحیت های معلمی "امتیاز هر یک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از ۸۰ درصد باشد.

منبع:

1399/03/20
14:56:54
5.0 / 5
3035
تگهای خبر: تجربه , خدمات , سابقه , مدرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان