مدارس هیئت امنایی مجاز به دریافت وجه هنگام ثبت نام نیستند

مدارس هیئت امنایی مجاز به دریافت وجه هنگام ثبت نام نیستند مدیركل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مدارس هیئت امنایی مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی هنگام ثبت نام نیستند اظهار داشت: مدارس هیئت امنایی، كلاس های فوق برنامه دارند؛ جزئیات فوق برنامه ها به اطلاع اولیاء می رسد و تنها هزینه فوق برنامه دریافت می شود و چیزی به اسم شهریه در مدارس هیئت امنایی نداریم.


رسول پاپایی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به ثبت نام مدارس هیئت امنایی اظهار نمود: مدارس هیئت امنایی ماهیتی کاملا دولتی دارند و بخشنامه ثبت نام مدارس دولتی برای مدارس هیئت امنایی هم قابل تسری است.
وی ادامه داد: مدارس هیئت امنایی مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی هنگام ثبت نام نیستند.
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه البته با عنایت به این که مدیریت مدرسه به روش هیئت امنایی یک مدیریت مبتنی بر مشارکت و سبکی از مدیریت مشارکت محور است، معمولا هیئت امنا فعالیتهای فوق برنامه طراحی می کنند اظهار داشت: اولیاء با علم به اینکه در این مدارس فعالیتهایی تحت عنوان فوق برنامه به صورت اختیاری تشکیل می شود علاقمند به شرکت فرزندانشان در این کلاس ها هستند.
پاپایی اضافه کرد: جزئیات فوق برنامه ها به اطلاع اولیاء می رسد و تنها هزینه فوق برنامه دریافت می شود و چیزی به اسم شهریه در مدارس هیئت امنایی نداریم.
وی با اشاره به اینکه نرخ فوق برنامه ها یکسان نیست اظهار داشت: هیئت امنای هر مدرسه برنامه را تنظیم و مصوب می کند. مدارس برنامه عمل دارند و شورای آموزش و پرورش منطقه یا استان هزینه و نرخ فوق برنامه را با عنایت به جغرافیا و اقتصاد آن ناحیه اعلام می کند. در واقع هر شهرستان هزینه فوق برنامه را با عنایت به شرایط بومی تعیین می کند که رقم بالایی نیست.
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش افزود: سال قبل نرخ فوق برنامه در بعضی استان ها ۱۰۰ هزار تومان بود و در کلانشهری مانند تهران برای متوسطه دوم در نهایت دو میلیون تومان تعیین شد. ازاین رو هزینه فوق برنامه یک رقم واحد کشوری ندارد و مدرسه محور است.
پاپایی درباره بازگشت شهریه در روزهای کرونا و تعطیلی مدارس اظهار نمود: رقم و هزینه فوق برنامه پایین است، در دوران تعطیلی مدارس، حدودا ۲۰ درصد فوق برنامه ها باقی مانده بود. تصمیم گیری در اینباره مانند سایر مدارس دولتی در اختیار شورای مدرسه قرار داده شد که اگر فعالیت فوق برنامه ناقص مانده در تعامل با اولیاء آنرا حل کنند.1399/03/31
15:40:49
5.0 / 5
2962
تگهای خبر: ثبت , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان