اقتصاد هلند در بدترین وضعیت یك دهه اخیر

اقتصاد هلند در بدترین وضعیت یك دهه اخیر فیفا1: رشد اقتصادی هلند به كمترین سطح خود از سال 2009 رسید.


به گزارش فیفا1 به نقل از تریدینگ اکونومیکس، آمار نهایی رشد اقتصادی هلند در سه ماهه نخست امسال منفی ۱.۵ درصد اندازه گیری شد که این نرخ پایین ترین نرخ رشد ثبت شده از سه ماهه نخست سال ۲۰۰۹ در این کشور شمرده می شود. این نرخ که ۰.۲ درصد بیشتر از برآورد قبلی است به ۲۳ فصل رشد اقتصادی مثبت متوالی در هلند تمام کرد.
در میان بخش های مختلف، مخارج خانوار با رشد منفی ۲.۶ درصدی بیشترین نقش را در سقوط رشد اقتصادی هلند داشته و بعد از آن نیز مخارج دولتی با منفی ۱.۵درصد و مخارج مصرفی با منفی ۰.۸ درصد قرار دارند. هلند ششمین کانون اصلی درگیر با کرونا در اروپا است و محدودیت های رفت و آمدی هنوز بطور کامل در آن رفع نشده اند.
طبق اعلام مرکز آمار هلند بخش تولید در بدترین شرایط خود از زمان ثبت آمارهای رشد مربوطه قرار دراند اما سایر بخش ها نظیر خدمات، کشاورزی و ساخت و ساز با کاهش محسوس رشد در مقایسه با سه ماهه قبلی خود مواجه گشته اند.
هم چنین رشد اقتصادی آرژانتین نیز وارد محدوده منفی شده است تا جایی که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در سه ماهه نخست امسال اقتصاد آرژانتین۵.۴ درصد کوچک شده که این رشد ۴.۳ درصد کمتر از رشد ثبت شده فصل قبل و ضعیف ترین رشد اقتصادی ثبت گردید در این کشور از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ تابحال بوده است.
در میان بخش های مختلف، بخش ساخت وساز با رشد منفی ۲۰.۸ درصد بیشترین تاثیر را در ثبت این رشد منفی داشته است و پس ازآن نیز تولید با رشد منفی ۶.۵ درصدی و کشاورزی با رشد منفی ۶.۲ درصدی در رده های بعدی قرار دارند.
تجارت خارجی آرژانتین نیز طی این مدت شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته است تا جایی که واردات ۱۶ درصد و صادرات ۴.۱ درصد نسبت به سه ماهه قبلی خود کاهش داشته است.
منبع:

1399/04/05
23:20:39
5.0 / 5
2708
تگهای خبر: ثبت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان