برنامه های پژوهشی یازدهمین دوسالانه ملی سرامیك تشریح شد

برنامه های پژوهشی یازدهمین دوسالانه ملی سرامیك تشریح شد فیفا1: دبیر بخش پژوهش یازدهمین دوسالانه ملی سرامیك توضیحاتی درباره كارهای این بخش كه بیشتر كارهای آن به صورت مجازی است، ارائه نمود.به گزارش فیفا1 به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوسالانه ملی سرامیک، آرزو زرگر دبیر بخش پژوهش یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک با بیان این مطلب اظهار داشت: تفاوت کوچکی که پژوهش با بقیه برنامه ها دارد نیازسنجی حال حاضر است. اختتام هر گفتگو و سخنرانی، هنرمندان دور هم جمع شدند و اظهار نظر می کردند که آن گفتگوها خیلی مؤثر بودند و ما حالا به سبب شیوع بیماری، این دایره و حلقه را نداریم. برای جبران این مساله در بخش پژوهش، قسمتی از برنامه ملاقات با هنرمند را با عنوان «Open Studio» در نظر گرفته ایم. ما به نمایندگی از مخاطبان، به استودیوی یک هنرمند می رویم. جایی که هنرمند در آن احساس راحتی می کند و نیازی نیست از خودش تصویری دیگر عرضه نماید و هنرمند در این فیلم ها از روند خلق اثر هنریش می گوید.
وی تاکید کرد: باتوجه به مسائل اقتصادی بخش مقاله نویسی در دوسالانه یازدهم سرامیک برگزار نخواهد شد اما محتواهای تولید شده در بخش پژوهش در مجلات تخصصی منتشر خواهد شد.
دبیر بخش پژوهش دوسالانه سرامیک درباره اهمیت و نیاز بخش پژوهش اظهار داشت: بواسطه یک سال فعالیت در بخش پژوهش، برنامه ای بعنوان «سه در یک» تدارک دیدم که با هدف معرفی یک هنرمند در حوزه های مختلف انجام می گیرد. الان که امکان برگزاری سخنرانی نداریم، سخنرانی ها بوسیله وبینار ارائه می شود که برای مثال نخستین برنامه در هجدهم تیر با موضوع «خودکاوی به مثابه زیرایستای خلاقیت هنری» با سخنرانی دکتر بهروز عوض پور انجام شد که وی در این وبینار اظهار داشت: «کدام هنرمند است که می تواند درگیر فهم کارکردهای فرهنگی شود؟ و یا به عبارت دیگر خویشتن خود را محقق کند، در پاسخ باید گفت هنرمندی که بطور مستمر گرفتار خودکاوی است. یعنی با خودش و ژرفای خودش درگیر است. کار این چنین هنرمندی دیگر تکنیک و تکرار نیست، بلکه خلق است.» برنامه دوم نیز روز ۳۱ تیرماه با حضور مجید ضیایی و محمود محرومی با موضوع گفت و گو پیرامون ماهیت و کارکرد تم (درونمایه) اجرا شد.
وی با اشاره به کارهای پژوهشی که در چند سال اخیر در انجمن هنرمدان سفالگر انجام شده است، توضیح داد: باتوجه به شرایط کنونی کشور همچون وضعیت اقتصادی و بیماری کرونا، برنامه های پژوهشی دوسالانه در دو بخش و دو بازه زمانی انجام می شود. یکی قبل از شروع دوسالانه و دیگری همزمان با نمایشگاه. در تولید محتوا ما سه گروه را تحت پوشش کاری خود قرار دادیم. نخست افرادی که تازه به جامعه هنری سرامیک پیوسته اند و نیازمند محتوای آموزشی اند. گروه دوم کسانی هستند که علاوه بر کار هنری در حوزه فلسفی و تاریخی مطالعاتی دارند و قسمتی از محتوا مخصوص آنان است. و گروه سوم که صاحب تفکر و ایده اند و برای آنها پنل هایی در نظر گرفتیم تا ایده های خودرا بیان کنند و با گفت و شنود بیشتر مرزهای پژوهشی گسترش یابد. پس از دوسالانه و با امید برطرف شدن کرونا، سخنرانی ها و پنل ها را به همان شیوه کلاسیک برگزار خواهیم کرد.
زرگر در ادامه به بعضی از برنامه های پژوهشی اشاره نمود و اظهار داشت: روز دوازدهم مرداد ماه نیز سخنرانی دکتر حمید سوری در موضوع درنگی بر سرامیک و نیازهای امروز منتشر می شود و روز بیست و دوم مرداد نیز هلیا دارابی به صورت زنده درباره سرامیک سخنرانی خواهند داشت. ادامه برنامه های پژوهشی دوسالانه سرامیک نیز در ایام برگزاری دوسالانه ارائه می شود.
یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران نهم آبان به دبیری هیربد همت آزاد در فرهنگسرای نیاوران شروع به کار می کند.


منبع:

1399/05/06
15:28:50
5.0 / 5
2443
تگهای خبر: تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان