امكان بازگشت استراماچونی نیست؛

علی نژاد: بدهی برانكو تا یك ماه دیگر پرداخت می شود

علی نژاد: بدهی برانكو تا یك ماه دیگر پرداخت می شود معاون وزیر ورزش با اشاره به پرداخت بخشی از طلب برانكو ایوانكوویچ از باشگاه پرسپولیس اظهار داشت كه تا یك ماه آینده بخش باقی مانده این بدهی تسویه حساب می شود.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، مهدی علی نژاد در حاشیه افتتاح سامانه فدراسیون انجمن های ورزشی اظهار داشت: این سامانه اقدام موثری در شناسایی فعالان این فدراسیون است. اساساً زمانی می توان برنامه ریزی خوب داشت که اطلاعات کامل داشت. بدون اطلاعات نمی توان برنامه ریزی داشت. با عنایت به این که صدور احکام مختلف داوری، مربیگری و … مکانیزه می شود، در بحث شفاف سازی و پیشگیری از فسادهای احتمالی اقدام موثری است.
وی در مورد تعدد انجمن ها و مشکلاتی که ایجاد می کند، تصریح کرد: البته این فدراسیون از نظر تعدد سبک ها قابل قیاس با هیچ فدراسیونی نیست. انجمن ورزش های رزمی پرسبک ترین فدراسیون کشور است و این کار را سخت می کند. یکی از توقعات وزارت ورزش از فدراسیون ساماندهی کمیته ها و انجمن هایی است که در این فدراسیون حضور دارند تا هم نظارت بیشتر باشد و از کار موازی هم جلوگیری شود.
معاون وزیر ورزش در مورد پرسش مطرح در خصوص اینکه برخی افراد در فضای مجازی خویش را قهرمان ورزش های رزمی معرفی می کنند و همین مساله سبب دلخوری ورزشکاران و قهرمانان واقعی این رشته شده است، خاطرنشان کرد: راه اندازی همین سامانه خیلی کمک می نماید. یکی از فاکتورهایی که می تواند در این سامانه ملاک باشد همین مبحث است. تاریخچه این افراد باید گفته شود. این سامانه پایش مردمی بوجود می آورد که قهرمانان دروغین از قهرمانان واقعی شناخته می شوند.
علی نژاد در مورد وضعیت فدراسیون انجمن های رزمی پس از دوره مدیریت یوسف بهتری اظهار داشت: خوشبختانه فعالیتهای خوبی در این چند ماه شاهد بودیم. اتفاقات مثبتی افتاده و روند رو به رشدی شاهد بودیم. باید از ریاست دوره قبل هم تشکر کرد که زحمات زیادی در جهت ساماندهی فدراسیون متقبل شد.
وزیر ورزش در مورد وضعیت پرسپولیس و استقلال و وضعیت بدهی این دو تیم که اثرگذار در پنجره نقل و انتقالات آنهاست، خاطرنشان کرد: در مورد پرونده برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش تقریباً یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو باید به آنها پرداخت می شد. برانکو سه دستیار داشت. طلب یک دستیار را پرسپولیس به صورت کامل پرداخت کرد. برای پرداخت بدهی دو دستیار دیگر به فیفا نامه ای ارسال شد تا از پولی که پرسپولیس طلبکار بود، پرداخت گردد. از پول برانکو هم حدود ۳۰ درصد پرداخت شده یعنی رقمی حدود ۳۴۰ - ۳۳۰ هزار یورو پرداخت شده است. مابقی هم فکر می کنم با هماهنگی با اسپانسرهای جدید و کمک کارگزار طی یک ماه آینده پرداخت می شود.
معاون وزیر ورزش در ادامه خاطرنشان کرد: کمیته انضباطی فیفا در نامه ارسالی به پرسپولیس به صراحت نوشته که عزم شما را در پرداخت بدهی ها شاهد می باشیم.
وی همینطور در مورد وضعیت بدهی های باشگاه استقلال اینگونه توضیح داد: آنها در حال تأمین منابع هستند. به محض تأمین پول لازم و پرداخت آن، پنجره های بسته شده، باز می شوند. مشکلی از این حیث وجود ندارد. الان هم هنوز به فصل نقل و انتقالات نرسیده ایم و بنابراین نگرانی از این بابت نداریم.
علی نژاد در بخش دیگری از صحبت هایش درباره بازداشت یکی دو مدیر باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: در نامه چند ماه پیش وزیر ورزش به وزیر اطلاعات برای مبارزه با فساد در فوتبال درخواست کمک شد. با هماهنگی دو وزارتخانه اقداماتی شروع شده و دستگیری یکی از معاونان پرسپولیس در همین راستا صورت گرفته و در واقع با هماهنگی کامل بوده است.
معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: عزم ما برای مبارزه با فساد در فوتبال و ورزش راسخ است. با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) این راه را ادامه می دهیم. این آغاز برخوردها در این حوزه است. خط قرمزی در این حوزه نداریم و فساد در هر زمینه ای باشد حتما با آن برخورد می نماییم.
«طبق اعلام وزارت ورزش باشگاه پرسپولیس و استقلال نمی توانند مربی یا بازیکن خارجی جذب کنند. از طرفی استقلال باید مبلغ بدهی قرارداد استراماچونی را پرداخت کند و صحبت هایی هم در مورد مذاکره باردیگر با وی برای بازگشت این مربی ایتالیایی مطرح است. موضع وزارت ورزش در این حوزه چیست؟» این پرسش خبرنگار مهر بود که علی نژاد در پاسخ به آن اظهار داشت: ممنوعیت جذب مربی و بازیکن جدید خارجی به هر دو باشگاه ابلاغ گردیده است. با گزینه های خارجی فعلی امکان تمدید قرارداد وجود دارد. این ابلاغ شامل همه گزینه هاست.
وی افزود: در مورد استراماچونی هم شکایتی مطرح شده که باید در فیفا بررسی شود و استقلال هم از خودش دفاع کند. استخدام مربی و بازیکن جدید به خاطر شرایط ارزی کشور و قیمتی که دلار دارد امکان پذیر نیست. دلیل دیگر این است که سبب عدم تناسب دستمزدهای داخلی و خارجی ها شده در حالیکه خارجی ها با کیفیت تقریباً متوسط هستند.
معاون وزیر ورزش در مورد پرداخت پاداش مدال آوران خاطرنشان کرد: پاداش ورزشکاران مدال آور در بازی های آسیایی و پاراآسیایی پرداخت شده است. سایر ورزشکاران مدال آور این سال هنوز پاداش خویش را دریافت نکرده اند. حدود ۲۲ میلیارد تومان برای تأمین پاداش این دسته ورزشکاران لازم است. به خاطر کرونا مراسمی برگزار نمی گردد اما این پاداش ها در چند مرحله پرداخت می شود. برای مرحله اول پاداش ورزشکاران ۱۳ فدراسیون پرداخت می شود. در همین راستا روز گذشته با فدراسیون ها مکاتبه شد تا اسامی ورزشکاران و شماره حساب آنها را اعلام کنند. پاداش ورزشکاران به صورت مستقیم به حساب آنها واریز می شود.
علی نژاد در مورد انجمن هایی که فعالیت دارند اما در عمل زیر مجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی نیستند، تصریح کرد: در گذشته تصمیماتی گرفته شده بود که برخی از انجمن ها در دو حوزه کاراته و انجمن های ورزشی فعالیت داشته باشند. حتما تدابیری اتخاذ می شود و تصمیماتی گرفته می شود که منافع ملی را حفظ کند تا صدمه ای نرسد. کارهای کارشناسی در حال انجام می باشد.


منبع:

1399/05/20
14:18:08
5.0 / 5
2309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان