با تفاهمنامه سه نهاد دولتی؛

اعلام آمادگی ۹۳ هزار هیئت جهت شركت در طرح خیمه های رسانه ای

اعلام آمادگی ۹۳ هزار هیئت جهت شركت در طرح خیمه های رسانه ای به گزارش فیفا1 ساترا، وزارت ارتباطات و سازمان تبلیغات اسلامی با هدف همگرایی برای اجرای طرح خیمه های رسانه ای در محرم۹۹ تفاهم نامه همكاری امضا كردند.به گزارش فیفا1 به نقل از ساترا، سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر «ساترا»، وزارت ارتباطات و سازمان تبلیغات اسلامی روز گذشته ۲۰ مرداد تفاهمنامه ای را امضا کردند که با حضور سید صادق امامیان رئیس ساترا، حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات و حجت الاسلام مصطفی جلالی معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی انجام شد.
خیمه های رسانه ای، تجلی مراسم عزاداری واقعی در فضای مجازی
رئیس ساترا در ابتدای این جلسه اظهار نمود: شرایط متفاوت کنونی در کشور سبب شده شاهد شکل گیری همگرایی و عزم همگانی برای برگزاری هرچه بهتر مراسم عزاداری محرم ۹۹ در فضای مجازی باشیم.
سیدصادق امامیان با اشاره به اینکه تجربه ما در برگزاری هیئات مجازی و آنلاین صفر نیست، اظهار نمود: ما قبل از انتشار کرونا و محدودیت در اجتماعات مذهبی، هیئات آنلاین داشتیم اما به علت مشکلاتی، چندان رایج نبودند و مردم آنها را یکجا در اختیار نداشتند اما سال جاری با شکل گیری عزم همگانی متولیان این حوزه، امید داریم طرح خیمه های رسانه ای، تجلی مراسم عزاداری واقعی برای مردم در فضای مجازی باشد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در شرایط کنونی متولیان امر همچون وزارت ارتباطات، سازمان تبلیغات، شرکت مخابرات، اپراتورها و… عزم خویش را جزم کرده و برای برگزاری هرچه بهتر مراسم محرم به صورت آنلاین و با عرضه اینترنت مجانی در رسانه های صوت و تصویر فراگیر پیش قدم شده اند.
اقدامات صداو سیما در طرح خیمه های رسانه ای
رئیس ساترا در مورد اقدامات صدا و سیما در این حوزه هم اظهار داشت: صدا و سیما در حوزه عرضه سیگنال بخصوص در مبحث پخش زنده آمادگی همکاری با هیئات و پلت فرم هاست. همینطور صدا و سیما در بحث تبلیغات و هدایت مردم به سمت این فضا و معرفی هیئات و رسانه ها ورود خواهد نمود.
امامیان در بخش دیگر اظهاراتش در مورد چالش های برنامه های مذهبی و عزاداری آنلاین در رسانه های صوت و تصویر فراگیر اظهار داشت: باآنکه اقدامات و همکاریهای خوبی را شاهد می باشیم اما چالش هایی را هم در این حوزه در پیش داریم. همچون اینکه چگونه از عرضه تصویر بد از هیئات در پلت فرم ها جلوگیری نماییم. هدف ما نمایش هیئت های الگو است و باید از بروز حواشی در این خصوص پیشگیری نماییم.
وی چالش دیگر دراین زمینه را مبحث کیفیت و قیمت دانست و اظهار داشت: طبق توافقات صورت گرفته برنامه هیئات آنلاین با پهنای باند مصرفی مجانی خواهد بود اما این نباید باعث افت کیفیت شود. مساله دیگر افزایش تعداد عرضه دهندگان خدمات روی پلت فرم هاست.
رئیس ساترا چالش دیگر را آموزش ادبیات عرضه محتوا در فضای مجازی به هیئات و همینطور چالش های پخش زنده دانست و اظهار داشت: باید برای این چالش ها چاره هایی اتخاذ شود تا این حرکت خوب و بی نظیر به یک تجربه تلخ و شکست منجر نشود.
آمادگی ۹۳ هزار هیئت جهت شرکت در طرح خیمه های رسانه ای
در ادامه این جلسه، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: این تفاهم نامه همکاری و یک عزم ملی برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم عزاداری محرم در شرایط دشوار کنونی است.
حجت الاسلام مصطفی جلالی با اشاره به اینکه طرح خیمه های رسانه ای فرصت خوبی برای قشر وسیعی از مردم در شرایط کرونایی است، اظهار نمود: ظرفیت بزرگی برای فضای مجازی بوجود آمده که باید از آن بهره برد.
وی در ادامه از ارسال پیامک برای ۹۳ هزار هیئت در سرتاسر کشور برای ثبت نام در سامانه و اعلام آمادگی جهت برگزاری مراسم آنلاین اطلاع داد و اظهار داشت: حتی اگر ۴۰ درصد این ۹۳ هزار هیئت در کشور برای شرکت در طرح خیمه های رسانه ای اعلام آمادگی کنند ظرفیت بی نظیری برای تولید محتوای مذهبی در فضای مجازی شکل می گیرد.
ظرفیت خیمه های رسانه ای برای تولید محتوای اسلامی
معاون وزیر ارتباطات هم در ادامه این جلسه اظهار نمود: بعد از تاکید رهبر معظم انقلاب در مورد ادامه دار بودن محافل و مناجات خانگی در روزهای شیوع ویروس کرونا، وزارت ارتباطات به صورت جدی مبحث برگزاری مراسم و جلسات مذهبی آنلاین و بر بستر فضای مجازی را مورد توجه قرار داد.
حمید فتاحی اضافه کرد: ماه رمضان تجربه خوبی در مورد برگزاری مراسم و هیئات آنلاین در رسانه های صوت و تصویر بود تا جایی که طبق آمار بیشتر از ۳ میلیون نفر از برنامه های دو رسانه هیئت آنلاین و محافل در ماه رمضان استفاده کردند.
وی تصریح کرد: این موضوع، ظرفیت خوبی برای تولید محتوای داخل در حوزه معارف اسلامی است که با کمک شبکه ملی اطلاعات این نیاز برآورده خواهد شد.
در این جلسه نمایندگان اپراتورها، شرکت ملی مخابرات و هیئات مذهبی حاضر در جلسه برنامه های خود برای همکاری با طرح خیمه های رسانه ای را مطرح نمودند.

1399/05/22
22:22:34
5.0 / 5
2182
تگهای خبر: آنلاین , تجربه , تیم , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان