زمان و ساعات استفاده هیاتهای حسینی از فضای مدارس تهران

زمان و ساعات استفاده هیاتهای حسینی از فضای مدارس تهران به گزارش فیفا1 به دنبال فرا رسیدن ایام محرم و صفر و همكاری آموزش و پرورش شهر تهران با هیات های محلی، سخنگوی آموزش و پرورش تهران از صدور بخشنامه ای درمورد نحوه همكاری مدارس با هیأت های محلی اطلاع داد.


مسعود ثقفی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به همکاری مدارس شهر تهران با هیأت های محلی اظهار نمود: با عنایت به فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و درخواست بعضی از هیات مذهبی جهت برگزاری مراسم عزاداری در فضای حیاط مدارس و با عنایت به دستور وزیر کشور و تاکید مرکز هماهنگی حوزه وزارتی به منظور اجرایی شدن کامل و اعمال نظارت دقیق بر پروتکل های بهداشتی در مورد دستورالعمل ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر امسال در بخشنامه ای نکاتی برای اجرا ارسال شده است.
وی درباره جزئیات این بخشنامه توضیح داد: عرضه معرفی نامه رسمی مساجد و هیئات مذهبی از مرکز رسیدگی به امور مساجد و سازمان تبلیغات استان تهران به ادارات مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش شهر تهران و همینطور عرضه بیمه نامه حوادث یا مسئولیت مدنی توسط ائمه جماعات و مسؤلان هیئات مذهبی به مدیر مدرسه همچون بندهای این بخشنامه است. همینطور انعقاد قرارداد در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و سایر موارد از سوی ائمه جماعات مساجد و مسؤلان هیئات مذهبی با مدیریت مدرسه هم از دیگر نکاتی است که در این بخشنامه به آن اشاره شده است.
ثقفی با تاکید بر اینکه استفاده از فضای مدرسه صرفا محدود به حیاط و سرویس بهداشتی و در بازه زمانی ۳۰ مرداد تا ۱۰ شهریور است، اظهار داشت: با عنایت به ایام بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه، باید بلافاصله تجهیزات مستقر در مدرسه پس از اتمام مراسم، تخلیه، نظافت، رفع معایب احتمالی، ضدعفونی و تحویل مدیریت مدرسه شود. همینطور زمان استفاده از فضای مدرسه در روزهای اشاره شده از ساعت ۱۴ تا ۲۳ در ایام اول تا هشتم محرم و از ۷ بامداد تا ۲۴ در ایام نهم و دهم محرم مشخص شده است.
وی این را هم اظهار داشت که برپایه این بخشنامه باید از مسقف نمودن فضاها و تعبیه سایبان و چادر و تحت هر عنوان خودداری شود.
سخنگوی آموزش و پرورش تهران با بیان این که در صورت تقاضا و موافقت هیئت ها و وجود ظرفیت می توان حیاط مدرسه را همزمان در اختیار چند هیات قرار داد، خاطرنشان کرد: اعضای هیئت امنای هیات مذهبی و مساجد باید کتبا مسئولیت تمام اتفاقات احتمالی را در زمان برگزاری مراسم تقبل کنند، همینطور رعایت بهداشت محیط و همینطور حراست از کلیه فضاها و تجهیزات مدرسه بر عهده ائمه جماعات مساجد و روسای هیات مذهبی بوده و آموزش و پرورش هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در این خصوص ندارد.منبع:

1399/05/29
22:40:52
5.0 / 5
2102
تگهای خبر: بیمه , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان