اولیایی :

با شعار نمی گردد فوتبال را اداره كرد

با شعار نمی گردد فوتبال را اداره كرد به گزارش فیفا1 پیشكسوت فوتبال اظهار داشت: بعضی ها می خواهند با حرف و شعار و بدون نظرات كارشناسی و گرفتن نظر خبرگان فوتبال را اداره كنند كه این شدنی نیست.سید کاظم اولیایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب صحبتهای تقی زاده معاون وزیر ورزش بیان داشت: ایشان مدعی شدند نظام باشگاه داری تبدیل به لایحه شده و در هفته دولت برای تصویب به مجلس ارسال می شود. اعتراض من این است که برای تهیه این طرح آقایان با کدام کارشناس، کدام مدیر و کدام فردی که در حوزه تیم داری خصوصی دارای تجربه بود، پیش از تهیه این طرح مورد مشورت قرار گرفته است؟ مگر آقای تقی زاده و همکاران محترمشان از دل باشگاه ها خبر دارند که به تنهایی این طرح را تهیه کرده اند؟ پیش از تهیه این طرح باید با مدیران باشگاه ها جلساتی گذاشته می شد تا آن باکمترین ضریب آزمون و خطا به مجلس می رفت. من امیدوارم نمایندگان مجلس در این مورد هوشیار باشند.
عضو هیات موسس اتحادیه مدیران فوتبال ایران بیان داشت: لایحه های کارشناسی نشده قبلی که تبدیل به قانون شده تابحال به اندازه کافی به فوتبال ایران آزار زده است. یک جایی دولت بیشتر از حد معمول در فوتبال ورود می کند و موجب می شود فوتبال گران شود و پس از آن فوتبال را به حال خود رها می کند تا این فوتبال گران شده به ورطه ورشکستگی بیفتد. برای همین است که می گویم طرح نظام جامع باشگاه داری باید پیش از ارائه به مجلس در اختیار افکار عمومی و کارشناسان قرار گیرد تا اشکالات آن گرفته شده، صیغل خورده و شسته رفته به مجلس برسد.
کارشناس فوتبال درباب قوانین جدید همچون ممنوعیت جذب بازیکن و مربی جدید خارجی اظهار داشت: این اصل کلی است که ما نمی توانیم به تنهایی در فوتبال زندگی نماییم. باید برای درآمدزایی بازیکن و مربی ترانسفر نماییم و برای ارتقای سطح فوتبال مربی و بازیکن خارجی وارد نماییم. این چرخه باید در فوتبال ادامه داشته باشد. این اصل کلی است. اما الان در شرایط خاصی هستیم. از یک سو ارز به سبب تحریم های ظالمانه به شدت گران شده و از طرف دیگر امکان انتقال ارز را هم نداریم. پس من با اجرایی شدن «موقت» این طرح بعنوان یک مسکن موافقم.
اولیایی اظهار داشت: به سبب همین مشکلاتی که ذکر کردم چهره فوتبال ما در مجامع بین المللی مخدوش شده است. هر پرونده ای از ایران به کمیته انضباطی فیفا برود قاضی ها سریع و راحت به ضرر ما رای می دهند چون می دانند محدودیت ارزی و محدودیت انتقالی داریم. پس این قانون یک مسکن می باشد که می تواند مقطعی ما را از زیر فشارها خارج کند.
مدیرعامل پیشین باشگاه های استقلال و پاس اظهار داشت: طرح دیگری که می توان به آن فکر کرد و به اجرایی شدن نزدیکش کرد، مشخص کردن سقف اعتبار برای باشگاه هاست. مراجعی که پروانه حرفه ای باشگاه ها را صادر می کنند باید اطمینان حاصل کنند هر باشگاهی توان پرداخت تا سقفی که برای خودش تعیین کرده را دارد.
اولیایی اظهار داشت: فیفا بیشتر از یک دهه پیش قانون فیرپلی مالی را تصویب و ابلاغ نمود و این بدان معناست که باشگاه ها متناسب با درآمدهایشان هزینه کنند. قانونی که در ایران هیچ اجرا نشد و جایگاهی ندارد.


منبع:

1399/06/05
13:10:23
5.0 / 5
2139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان