نقدی بر بحران آفرینی اینستاگرامی فرهاد و یحیی

نقدی بر بحران آفرینی اینستاگرامی فرهاد و یحیی فیفا1: روزنامه خراسان ورزشی در مطلبی انتقادی به رخدادها به دنبال داربی حذفی سرخابی پرداخت و با مرور رفتار مربیان دو تیم نتیجه گرفت نه یحیی گل محمدی و نه فرهاد مجیدی مناسب نیمكت پرسپولیس و استقلال نیستند.به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا، روزنامه خراسان ورزشی نوشت: «درست یک روز بعد از داربی حذفی سرخابی و صعود استقلال به فینال جام حذفی، پرسپولیس و رقیب سنتی اش بواسطه اقدام اینستاگرامی ‏یحیی گل محمدی و فرهاد مجیدی وارد بحران شدند! هر ۲ بحران هم از اینستاگرام شروع شد. یحیی گل محمدی که در کنفرانس بعد از بازی داربی دلیل حذف تیمش را به همه چیز و همه کس ربط داده بود به جز اشتباهات و تفکرات خودش، با یک متن بلندبالا ضمن تاکید باردیگر بر این که خواست و اراده بر برد و صعود استقلال بود دست روی موارد نخ نما و کلیشه ای چون جدایی بازیکنان و نداشتن امکانات و اختلاف نظر با بعضی از مسئولان باشگاه گذاشت. اما فرهاد مجیدی پا را فراتر گذاشت و با افشاگری برخی موارد سودای رفتن کرد.

البته ورود تیم بازنده داربی به بحران و حاشیه باتوجه به اتفاقات داربی های پیشین قابل پیش بینی بود اما استعفای مجیدی، فاتح داربی سرخابی آن هم در اینستاگرام و نه به صورت رسمی اتفاقی عجیب و شوک برانگیز بود. این رفتارهای عجیب گل محمدی و مجیدی بازتاب زیادی داشت و علاوه بر واکنش مسئولان و پیشکسوتان ۲ باشگاه، در فضای مجازی هم بازتاب داشت و کاربران پرسپولیسی و استقلالی واکنش های متفاوتی به رفتار و تصمیم سرمربیان تیمشان نشان دادند. هرچند یحیی تمام پست هایش را پاک کرد اما شایعاتی که درباره توافق اولیه او با باشگاه سپاهان شنیده می شد باتوجه به پست آخر و آتشین او پرسپولیسی ها را در آستانه آغاز باردیگر لیگ قهرمانان آسیا سخت نگران کرد؛ به خصوص آن که گل محمدی نه موضوع را تکذیب نمود و نه تایید. این مسئله باتوجه به روحیات خاص یحیی قابل پیش بینی بود. مربی ای که احتیاط خاصی پیشه می کند و حتی هنگام انتقالش از شهرخودرو به پرسپولیس کسی تا لحظه آخر از چند و چون و صحت ماجرا خبر نداشت. یحیی بدون زحمت و با مبلغ قابل توجهی که با پول رضایتنامه اش حدود ۱۲میلیارد برآورد شد روی نیمکت پرسپولیس نشست که وارث موفقیت های سریالی برانکو و آغاز خوب کالدرون بود. در واقع او تیمی را تحویل گرفت که به قول برانکو بازیکنانش قهرمان به دنیا آمده اند و بدین سبب قهرمان کردن باردیگر این تیم زحمت چندانی نداشت و نباید سند آن به نام گل محمدی بخورد. اگر آزمون اصلی یحیی را داربی ها بدانیم وی در ۲ داربی محک خورد؛ یک تساوی در لحظه پایانی و فرار از شکست و یک تساوی و شکست در ضربات پنالتی؛ آن هم در صورتیکه تا دقیقه ۹۳ پیروزی در مشتش بود. شاید همین داربی محک خوبی باشد که نشان دهد یحیی مرد روزهای سخت و بازی های بزرگ نیست و احیانا این نظریه قوت می گیرد که گل محمدی با توجه به این که ۲ بار روی نیمکت سرخ ها نشسته اما مناسب این نیمکت داغ و پرهیجان و در حد مربیگری آن نیست. بدین سبب پرسپولیسی ها شاید در آخر فصل واقعا به دنبال تغییر نیمکت باشند و موضوع سپاهان و یحیی هم کاملا جدی باشد.

اما ماجرای مجیدی با یحیی در شکل و ظاهر متفاوت می باشد با این وجود فرهاد هم مثل یحیی نشان داده ظرفیت و شخصیت هدایت تیم بزرگی چون استقلال را ندارد و شاید بهتر باشد بگوییم در شرایط حاضر ندارد و نیاز به تجربه و پختگی بیشتری است. مجیدی که بعد از داربی در متنی پرگلایه از قطع همکاری اش با استقلال به خاطر تحرکات مدیریتی جهت تغییر احتمالی کادر فنی خبر داد، چرا خود پاسخ این سوال را نمی دهد که زمانی که هنوز استراماچونی سرمربی آبی ها بود و هواداران امیدوار به بازگشتش بودند جای او تکیه زد و قبول کرد سرمربی استقلال شود؟ مگر آن زمان فصل تمام شده بود که مجیدی پنهانی با مسئولان باشگاه برای جانشینی استراماچونی مذاکره می کرد؟ اگر آن اتفاق خوب و اخلاقی و حرفه ای بوده پس مذاکره احتمالی سعادتمند با استراماچونی یا هر مربی دیگری قبل از فصل برای جانشینی فرهاد هم مشکلی ندارد. البته که به کار سعادتمند هم ایراداتی وارد است و وی در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم موضوعات شخصی اش با مجیدی را هم پیش کشید و موضوع را از یک بحران باشگاهی به یک ماجرای شخصی تنزل داد. با این وجود فرهاد مجیدی بارها ثابت کرده اهل ماندن و جنگیدن نیست و در چند برهه حساس استقلال را تنها گذاشته است. فرهاد در سال های ۹۰ و ۹۲ در صورتیکه استقلال با مظلومی و قلعه نویی در کورس قهرمانی بود بی خود و ناگهانی رفت و جدایی و خداحافظی ناگهانی مجیدی شوک بزرگی به استقلال وارد و این تیم را از کورس خارج کرد! حالا هم در آستانه فینال جام حذفی و در صورتیکه استقلال بعد از ۳ سال این شانس را دارد که جامی فتح کند، مجیدی تیم را رها کرد و رفت و انرژی و تمرکز تیم بجای آماده شدن برای فینال، صرف حل بحران قهر سرمربی و بازگرداندن او شد و بعد از ورود وریا غفوری و مجید نامجومطلق به ماجرا و درخواست آنها، مجیدی قبول کرد در فینال روی نیمکت بنشیند اما این فرقی در اصل ماجرا نمی نماید. استقلال به مربی بزرگ تری نیاز دارد؛ کسی که در ایام سخت جا نزند و رفتن را به ماندن و جنگیدن ترجیح ندهد.

نیمکت های سرخابی واقعا نیازمند مربیانی بزرگ از جنس برانکو، پورحیدری، حجازی و پروین است؛ کسانی که در بزنگاه ها تیم را رها نکنند و پای بد وخوب کار بمانند.»

منبع:

1399/06/10
15:43:42
5.0 / 5
2033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان