در گزارش فیفا1 مطرح شد؛

انتقاد كارگردان سرزده از حضور بازیگران تركیه ای در سینمای ایران

انتقاد كارگردان سرزده از حضور بازیگران تركیه ای در سینمای ایران كارگردان سرزده از سریال های تولید مراكز استان های صداوسیما با تاكید بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت های بومی نسبت به استفاده برخی كارگردانان از بازیگران تركیه ای انتقاد نمود.بهادر اسدی کارگردان و تهیه کننده سریال «سرزده» که این شب ها بعنوان محصول خراسان رضوی از شبکه یک پخش می شود به خبرنگار مهر بیان نمود: ما این سریال را در آنجا و با کمک صداوسیمای مشهد ساختیم و معتقدم فیلمساز باید به خودش زحمت بدهد و گاهی هم از مرکز و تهران بیرون برود.
وی با اشاره به حضور بازیگران بومی مشهد در این سریال خاطرنشان کرد: ما در شهرستان ها کلی استعداد داریم که می توان در سریال ها از آنها بهره گرفت. از طرفی اغلب بازیگران کنونی سینما و تلویزیون در همین شرایط تا ۱۴۰۲ قرارداد دارند و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال کار هستند.
اسدی که در این سریال از چهره ها هم بهره برده است، اظهار داشت: من دوست دارم حرفم را با چهره ها بزنم. در این سریال هم ۷۰ درصد بازیگران چهره و ۳۰ درصد بومی هستند که از میان تئاتری ها انتخاب شده اند.
وی با اشاره به حضور بازیگران ترک در فیلم های سینمای ایران عنوان کرد: ما کمتر سراغ پرورش بازیگر در این سال ها رفته ایم و بنابراین است که تهیه کننده ای می رود و از چهره های ترک استفاده می نماید و الان چند فیلم با همین بازیگران ساخته شده است تا در گیشه بفروشد. درحالیکه هنرمند ایرانی و چهره های ایرانی هم خوش تیپ هستند هم مهارت دارند و با پرورش توانمندی هایشان می توانند به بازیگرانی حرفه ای تبدیل شوند.
اسدی درباره سریال «سرزده» هم بیان نمود: این سریال در ۹ قسمت ساخته شده است و خواستم سریع سر اصل مطلب بروم.
وی درباره زمان تولید کار هم توضیح داد: ما سریال را در مشهد اول اسفندماه کلید زدیم درست در زمانیکه همه پروژه ها خوابید ما کار را شروع کردیم و با حمایت های عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان ها و محسن نصرپور مدیرکل مرکز صداوسیمای خراسان رضوی توانستیم در ۶۸ جلسه سریال را تمام نماییم.
این کارگردان درباره اینکه سریال چقدر کوشیده است از کلیشه ها فاصله بگیرد، اظهار داشت: کلیشه بد نیست اگر به جا استفاده گردد. ما هم تلاش کردیم نکته ای را نشان دهیم که خاص بوده است که در قسمت های هفت و هشت به بعد مشخص می شود.
وی در انتها اظهار مرد: ما در سریال به غیر از توبه بحث بخشش را داریم که به نظرم اهمیت دارد چون آدم ها نسبت به هم بخشش شان کم شده است. خیلی مهم می باشد نشان دهیم هنوز هم بخشش وجود دارد. ضمن اینکه تلاش کردم این قصه را در ژانر پلیسی بیاورم.


منبع:

1399/06/14
11:06:26
5.0 / 5
2099
تگهای خبر: بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان