واریز سود مالی سال 98 به حساب بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

واریز سود مالی سال 98 به حساب بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان به گزارش فیفا1 وزیر آموزش و پرورش با بیان این كه صندوق ذخیره فرهنگیان در سال مالی گذشته ۱۱۰۰  میلیارد تومان سود در میان اعضا تقسیم كرده كه به حساب فرهنگیان عضو صندوق منظور شده است، اظهار داشت: از سود مذكور جمعا مبلغ ۱۳۸ میلیارد تومان به حساب بیشتر از ۹۷ هزار نفر از اعضای صندوق كه از مهر ۱۳۹۷ تا شهریور ۱۳۹۸ بازنشسته شده یا تسویه كرده اند، واریز شد.


به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی اضافه کرد: بازنشستگان مذکور قبلا سهم الشرکه خویش را دریافت و مبلغ فعلی صرفاً سود دوره بیست و پنجم و متعلق به سال مالی ۱۳۹۸ است.
وی با بیان این که فرهنگیان شاغل هم می توانند با رفتن به وبسایت صندوق ذخیره فرهنگان و در قسمت صورت وضعیت اعضا، سود سال مالی ۹۸ را که به حساب آنها منظور شده است، مشاهده کنند، افزود: همینطور بیش از۱۰ میلیارد تومان از سود سال مالی ۱۳۹۸ به حساب فرهنگیان بازنشسته ای منظور شده است که به عضویت خود در صندوق ادامه داده اند تا از افزایش حداقل هزار میلیارد تومان سود سالانه در سال های آینده برخوردار شوند.
رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: چشم انداز سودآوری این صندوق نشان می دهد، همان گونه که در چهار سال قبل سودآوری صندوق از۲۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ به ۱۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ رسیده است، برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ سودآوری۳۵۰۰ میلیارد تومانی خواهد رسید.
حاجی میرزایی اظهار داشت: در همین حال با آغاز به کار مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه به دست رئیس جمهور در مرداد ۱۳۹۹ و بهره برداری از سایر طرح های پتروشیمی موسسه و بهبود روند سودآوری شرکت های تابعه، شاهد افزایش سودآوری سالانه هزار میلیارد تومانی خواهیم بود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش و پرورش در خاتمه تصریح کرد: هرچه میزان مشارکت فرهنگیان تا ۵ درصد از حقوقشان بیشتر باشد، به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری موسسه منتفع خواهند شد، ازاین رو علاوه بر عضویت حدود ۸۵ درصدی فرهنگیان در صندوق، تابحال نیمی از اعضا میزان واریزی خویش را تا ۵ درصد افزایش داده اند.
منبع:

1399/06/18
13:40:44
5.0 / 5
1878
تگهای خبر: سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان