بذرپاش:

دیوان محاسبات با مسببان قراردادهای پرحاشیه فوتبال برخورد می كند

دیوان محاسبات با مسببان قراردادهای پرحاشیه فوتبال برخورد می كند به گزارش فیفا1 رئیس دیوان محاسبات كشور اظهار داشت: هیئت مستقر دیوان محاسبات در وزارت ورزش از روزهای آتی به قراردادهای پرحاشیه فوتبال ورود كرده و با مسببان این قراردادها برخورد می كند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور در گفتگویی با اشاره به ورود دیوان محاسبات به قراردادهای پرحاشیه فوتبال، اظهار داشت: در شرایطی که کشور از لحاظ منابع ارزی گرفتار مشکل است و دولت در زمینه منابع بودجه ای در مضیقه است، شاهدیم قراردادهای آن چنانی در فوتبال منعقد می شود و این افراد بعضاً از کشورمان شکایت می کنند و ما باید ضرر و زیاد پرداخت نماییم.
وی بیان کرد: در این شرایط مردم از دستگاه های نظارتی انتظار دارند ورود کنند و بنا بر این دیوان محاسبات به قراردادهای پرحاشیه فوتبال ورود کرده است و هیئت مستقر دیوان محاسبات در وزارت ورزش و جوانان از روزهای آتی کار خودرا دراین زمینه آغاز خواهدنمود.
رئیس دیوان محاسبات کشور اشاره کرد: مقرر است این هیئت مشکلات به وجود آمده در قراردادهای فوتبال را مورد ارزیابی دقیق قرار دهند و بطور قطع ما با مسببان و کسانی که دراین زمینه کوتاهی کرده اند، مطابق با قانون برخورد می نماییم.
بذرپاش اظهار داشت: ما در این ابلاغیه تاکید کرده ایم که نظارت ها در زمینه انعقاد قراردادهای جدید افزایش یابد، چونکه هم اکنون در فصل نقل و انتقالات بازیکنان و انتخاب مربی برای تیم ملی و باشگاه ها هستیم و لازم است وزارت ورزش و جوانان هم ورود جدی تری به این مساله داشته باشد.
وی اضافه کرد: متأسفانه هم اکنون چارچوب مشخصی برای انعقاد قراردادها وجود ندارد، این در حالیست که بعضی از باشگاه های فوتبال خصوصاً استقلال و پرسپولیس دولتی هستند و ما طبق قانون می توانیم به قراردادهای آنان ورود نماییم و حتما این کار را انجام خواهیم داد و یک نظارت دقیقی بر قراردادها خواهیم داشت.
رئیس دیوان محاسبات کشور تاکید کرد: وظیفه نظارتی ما در دیوان محاسبات این است که بر عملکرد همه دستگاه ها و نهادهایی که به نحوی از بودجه کشور استفاده می نمایند، نظارت نماییم و ما در قالب قانون مصوب به قراردادهای فوتبالی ورود خواهیم کرد.
بذرپاش افزود: البته ممکنست برخی بگویند خیلی از تیم های ورزشی ما مربوط به بنگاه های اقتصادی هستند که ما حتما از اهرم های دیگری برای نظارت بر این تیم های ورزشی نیز استفاده خواهیم کرد اما لازم است وزارت ورزش و جوانان هم بعنوان نهاد حاکمیتی که مسئول تنظیم مقررات در این حوزه می باشد، به قراردادهای ورزشی ورود کند و ما هم از وزارت ورزش و جوانان حمایت می نماییم و پشتیبان آنان هستیم تا استانداردها و چارچوب های لازم برای انعقاد قراردادها را به باشگاه ها ابلاغ کنند.
وی بیان کرد: درست است که خیلی از باشگاه ها می گویند ما خصوصی هستیم و با این روش ها می کوشند کمتر در قالب های نظارتی باشند اما وزارت ورزش و جوانان طبق قانون می تواند بر این باشگاه ها نظارت کند و ما در ابلاغیه خود از وزارت ورزش و جوانان خواسته ایم همت جدی تری دراین زمینه داشته باشد و چارچوب هایی را برای باشگاه ها ابلاغ کند تا آنان در زمینه انعقاد قراردادها با مشکل مواجه نشوند.
رئیس دیوان محاسبات کشور متذکر شد: متأسفانه بعضاً می بینیم بعضی از باشگاه ها قراردادی منعقد می کنند و پس از مدتی آن فرد از کشورمان شکایت می کند و کسی هم دراین زمینه پاسخگو نیست و این مسئله فارغ از ضرر و زیان مالی برای کشور، ضرر و زیان روحی هم به دنبال دارد و مردم از این وضع رهاشدگی ناراضی هستند.
بذرپاش تاکید کرد: دیوان محاسبات در نظارت بر قراردادهای باشگاه های ورزشی جدی است و وزارت ورزش و جوانان هم باید دراین زمینه جدی تر عمل کند، چونکه مشکلاتی که در قراردادهای گذشته به وجود آمده نشان دهنده آن است که ما تابحال دراین زمینه جدی نبوده ایم که باید این رویه اصلاح گردد.منبع:

1399/06/24
14:00:35
5.0 / 5
2006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان