زبان چینی و زبانهای های خارجی جدید وارد مدارس می شوند؟

زبان چینی و زبانهای های خارجی جدید وارد مدارس می شوند؟ به گزارش فیفا1 سرپرست معاونت برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره جایگاه زبان های خارجی در تدوین راهنماهای برنامه درسی تحولی و احتمال ورود زبان های خارجی جدید به لیست آموزشی زبان های خارجی مصوب توضیحاتی ارائه نمود.


علی محبی در گفتگو با ایسنا، درباره جایگاه زبان های خارجی در تدوین راهنماهای برنامه درسی تحولی و ورود زبان های خارجی جدید به لیست زبان های خارجی مصوب، اظهار نمود: در برنامه درسی ملی و مصوبات شورایعالی، تدریس زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی و روسی تصویب و به رسمیت شناخته شده است.
وی اضافه کرد: در واقع از گذشته، به جز زبان انگلیسی، امکان انتخاب و تدریس زبان های دیگر هم وجود داشته و انتخابی بوده، هرچند زبان انگلیسی زبان غالب است.
سرپرست معاونت برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه یک بحث مطرح و مهم این است که آموزش زبان های خارجی فقط منحصر به انگلیسی نباید باشد اظهار داشت: دانش آموز حق انتخاب دارد و سازمان پژوهش باید برای زبان های مطرح و مهم دنیا که تعامل بیشتری با آنها داریم برنامه درسی و محتوای لازم را آماده کند.
محبی افزود: بعد از آن باید اختیار را به دانش آموز بدهیم که خودش انتخاب نماید، بخواند و ارزشیابی هم از همان زبان خارجی به عمل بیاید.
وی درباره پیشنهاد مطرح شده از جانب رئیس سابق سازمان پژوهش برای ورود زبان جدیدی چون چینی و عربی به لیست آموزش زبان های خارجی پارسال اظهار داشت: بطور قطع وقتی می گوییم زبان خارجی، باید اگر زبان خارجی رسمی بین المللی دیگری وجود دارد آنرا به لیست زبان های مصوب اضافه نماییم و حق انتخاب را به دانش آموزان بدهیم.
سرپرست معاونت برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره زمان بازبینی و تصمیم گیری در اینباره اظهار داشت: راهنمای برنامه درسی زبان خارجی یکی از ۱۱ حوزه تربیت و یادگیری است که در راهنماهای برنامه درسی که مقرر است تا آخر سال به سرانجام برسد گنجانده شده و این مورد هم بررسی می شود.
محبی افزود: این احتمال وجود دارد که بحث زبان های خارجی دیگر هم برای سال آینده به شکل جدی مطرح شود.
منبع:

1399/06/30
22:07:46
5.0 / 5
1936
تگهای خبر: گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان