اطلاعیه سرخپوشان ایران؛

پیش از دیدار با الدحیل نگران بودیم

پیش از دیدار با الدحیل نگران بودیم باشگاه پرسپولیس با صدور اطلاعیه ای به تصمیم كنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از دیدار برابر الدحیل اعتراض كرد.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، باشگاه پرسپولیس با صدور اطلاعیه ای، ضمن اعتراض به اتفاقاتی که قبل از بازی با الدحیل و در حین برگزاری مسابقه روی داد، شرحی از اقدامات انجام شده از قبل مسابقه را که تابحال ادامه دارد، به اطلاع افکار عمومی رساند.
در این اطلاعیه آمده است: متاسفانه در روزی که با یکی از نمایندگان میزبان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ روبرو شدیم، شاهد ظلم مضاعفی بودیم که نسبت به پرسپولیس روا شد و بدون شک از کنفدراسیون فوتبال آسیا و مسئولان برگزاری مسابقات انتظاری غیر از این را داشتیم. هر چند پیش از این مسابقه و پس از شکستی که الدحیل در دیدار قبلی خود متحمل شد، نگرانی هایی در این ارتباط وجود داشت.
این حوادث به شکلی یادآور اتفاقات دوره قبلی رقابت ها یعنی ۲۰۱۹ ACL بود. تیم فوتبال پرسپولیس در دو دوره پیش از آن به موفقیت های خوبی دست یافته بود تا خویش را بعنوان نماینده فوتبال ایران با وجود شکاف مالی و امکاناتی بعنوان یکی از تیم های برتر منطقه غرب آسیا معرفی نماید.
در نتیجه آن موفقیت ها بود که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ با حذف هر دو نماینده فوتبال قطر به فینال رقابت ها رسید و بعد از آن به رقابت های سال ۲۰۱۹ وارد شد. رقابت هایی که در جریان آن به گواه نظرات کارشناسی داوری، اشتباهات مکرر داوری در چند مسابقه که با وجود تمام اعتراض ها و درخواست ها رفع نشد، از راهیابی به مرحله یک هشتم پایانی باز ماند. قبل از آن در فینال رقابت های سال ۲۰۱۸ هم به شکلی قربانی اشتباهات داوری شده بودیم.
نماینده اول فوتبال ایران در رقابت های لیگ قهرمانان و هواداران پرشمار آن که همواره زبانزد آسیا بوده است، وارد رقابت های این فصل شدیم به امید آن که شاهد نگاهی برابر و عدالت در تمام عرصه ها باشیم، اما دوشنبه شب در بازی با الدحیل شاهد رویدادهای تلخی بودیم.
مهدی بن عطیه بازیکن تیم الدحیل دو ساعت مانده به مسابقه، مجوز بازی دریافت می کند و کارت قرمز او برگردانده می شود. باشگاه پرسپولیس با عنایت به زمان کمی که در اختیار داشت با استفاده از ارتباط های خود، اعتراض شفاهی خویش را به مقامات کنفدراسیون اعلام کرد، هر چند محرز بود که این تصمیم را بر نمی گردانند.
بعد از مسابقه هم به این امید که در ادامه رقابت ها شاهد این مسئله نباشیم مراتب در یک نامه اعتراضی و رسمی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد. متاسفانه روند کنونی که بر مسابقات حاکم است، به فوتبال قاره و اعتبار لیگ قهرمانان آسیا صدمه جدی خواهند زد. عدالت، برابری و نگاه یکسان به تیم ها از وظایف اصلی برگزار کنندگان هر مسابقه ای است.
جدای از نامه های رسمی، در چارچوب این بیانیه نیز، آنرا به کنفدراسیون فوتبال آسیا یادآور می شویم. متاسفانه اتفاقات روز ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰ (۳۱ شهریور ۱۳۹۹) به پیش از بازی محدود نشد و پرسپولیس با وجود برتری فنی که نسبت به حریف داشت، متاثر از اشتباهات داوری، نتیجه را به نماینده میزبان رقابت ها واگذار کرد که از یک سو یادآور خاطرات گذشته و از طرفی ظلمی مضاعف بود. چون که پیش از این با عنایت به شرایط و جبر پیش آمده و تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، هر دو بازی خود برابر الدحیل را در قطر و تمام بازی های این دوره را خارج از خانه برگزار کرده ایم.
کنفدراسیون فوتبال آسیا باید به نتیجه ای که تصمیم های قبلی آن برای ما رقم زد، توجه داشته باشد و با وجود همه این ها، باشگاه پرسپولیس و میلیون ها هوادار آن از متولی اول فوتبال در قاره پهناور آسیا هیچ چیز جز عدالت و انصاف در تصمیم گیری ها و داوری ها نمی خواهد.
بی تردید توسعه فوتبال در قاره که کنفدراسیون فوتبال برای آن تلاش در خور توجهی کرده است، بدون رعایت این اصول ممکن نیست. باشگاه پرسپولیس به اطلاع هواداران می رساند؛ بعد از اعتراض شفاهی که پیش از بازی با عنایت به کمی زمان صورت گرفت، بعد از مسابقه در نامه و گزارشی در اعتراض به اتفاقات روی داده برای کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته مسابقات ارسال شد.
نامه اول بلافاصله پس از مسابقه در ارتباط با صدور مجوز بازی برای بازیکن الدحیل بود که هر چند بر مبنای اختیارات قانونی صورت گرفت ولی اختیار قانونی و عدالت دو بحث به غیر از هم هستند، همینطور شب گذشته، منامه اعتراضی جدی همراه با گزارش دقیقه به دقیقه اشتباهات داوری، همراه با ویدیویی که ضمیمه شد تنظیم گردید که بامداد امروز ارسال شد.
تردیدی نیست در روزی که پرسپولیس با وجود صدمه دیدگی های پیش آمده و اقدام کمیته مسابقات به برگرداندن بن عطیه به مسابقه، برتری خویش را به حریف که در خانه خود بازی می کرد، تحمیل کرده بود، عملکرد داور در هر دو بخش تأثیر مستقیم بر بازی و همینطور تصمیم هایی که برای بازیکنان حریف حاشیه امنیت ایجاد می کرد و تأثیر روحی و روانی منفی روی بازیکنان پرسپولیس می گذاشت و روند بازی آنها را مختل می کرد، محل ایراد بود. باشگاه پرسپولیس در این نامه، خواستار رعایت انصاف، عدالت و اصول بازی جوانمردانه در ادامه رقابت ها شد.


منبع:

1399/07/01
19:41:33
5.0 / 5
1857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان