5 نكته جهت بهبود یادگیری كودكان در دوران شیوع ویروس كرونا

5 نكته جهت بهبود یادگیری كودكان در دوران شیوع ویروس كرونا فیفا1: كودكان در دوران شیوع ویروس كرونا درحالی آموزش می بینند كه تابحال موقعیت مشابه آنرا تجربه نكرده اند؛ دوری از فضای مدرسه، عدم ارتباط فیزیكی با معلم و هم كلاسی ها و سر و كار داشتن با اینترنت و وسایل دیجیتالی همچون لپ تاپ و موبایل ممكنست پروسه یادگیری و آموزش آنها را با چالشهایی مواجه كند؛ بدین جهت لازم است والدین روش هایی را برای تداوم یادگیری در دوران كرونا بیاموزند.


به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا و به نقل از یونیسف، تدوین برنامه منظم روزانه، سهولت در گفت و گو، آموزش آهسته، مراقبت از کودکان در فضای آنلاین و ارتباط با مرکز آموزشی پنج روشی است که یونیسف آنها را برای تداوم یادگیری کودکان در دوران شیوع ویروس کرونا سفارش کرده است.
یک برنامه منظم روزانه با یکدیگر تدوین کنید
اهتمام کنید یک برنامه منظم دائمی داشته باشید که شامل برنامه های آموزشی ( Learning porogram) برمبنای سن کودکان است و می توان آنرا به صورت آنلاین، در تلویزیون یا بوسیله رادیو دنبال کرد. همین طور زمان بازی و نیز خواندن کتاب را در این برنامه بگنجانید. از کارهای روزمره بعنوان فرصت های یادگیری برای کودکان استفاده کنید. فراموش نکنید که تا حد امکان این برنامه های روزانه را با یکدیگر ایجاد کنید.
بااینکه ایجاد یک برنامه منظم و ساختارمند اهمیتی حیاتی برای کودکان و افراد جوان دارد، اما در نظر داشته باشید که در این دوران کودکانتان نیازمند سطحی از انعطاف پذیری هستند. فعالیت ها را برای بهتر شدن تغییر دهید. اگر زمانی که یک برنامه یادگیری آنلاین را پیگیری می کنید، کودکتان بی قرار و کلافه به نظر می رسد، یک گزینه دیگر که فعالیت بیشتر کودک را می طلبد، انتخاب کنید. فراموش نکنید که برنامه ریزی و انجام کارهای خانه با یکدیگر تمرین خوبی برای تقویت عملکردهای حرکتی ریز و درشت بدن است. اهتمام کنید تا جایی که می توانید خودرا با نیازهای کودکان منطبق کنید.
بی پرده و راحت گفتگو کنید
کودکتان را تشویق کنید که از شما سؤال پرسیده و احساسات خودرا بیان کنند. به یاد داشته باشید که کودک شما ممکنست واکنش های مختلفی به استرس نشان دهد، بدین سبب صبور باشید و شرایط آنها را درک کنید. این کار را با دعوت از کودک برای گفتگو درباره مسئله آغاز کنید. ببینید که تا چه حد می داند و بگذارید وی گفت و گو را هدایت کند. درباره اقدامات بهداشتی مناسب صحبت کنید. می توانید از لحظات روزمره برای تاکید بر اهمیت اقداماتی مانند شستشوی مداوم و کامل دست ها استفاده کنید. اطمینان یابید که در محیطی امن هستید و به کودک تان اجازه دهید آزادانه سخن بگوید. نقاشی، داستان ها و دیگر فعالیت ها می تواند به باز کردن بحث کمک نماید.
اهتمام کنید نگرانی های آنها را کوچک و یا نادیده نشمارید. مطمئن شوید که احساسات آنها را درک کرده و به آنها اطمینان دهید که احساس ترس درباره این مسائل طبیعی است. نشان دهید که شما با تمام توجه به آنها گوش می دهید و مطمئن شوید آنها می دانند که می توانند با شما و معلم شان هر زمان که بخواهند سخن بگویند. به آنها درمورد اخبار دروغ هشدار داده و تشویق شان کنید – همین طور به خودتان یادآوری کنید که از منابع اطلاعاتی مورد اطمینان استفاده گردد.
به آهستگی پیش روید
فعالیت را با جلسات یادگیری کوتاه تر آغاز کنید و سپس به مرور زمان جلسات را افزایش دهید. اگر هدف، یک جلسه ۳۰ یا ۴۰ دقیقه ای است، کار را با جلسه ۱۰ دقیقه ای شروع کنید.
از کودکان در فضای آنلاین مراقبت کنید
پلتفرم های دیجیتال فرصتی برای کودکان پدید می آورند که یادگیری را ادامه دهند، بازی کنند و ارتباط با دوستان شان را ادامه دهند. اما دسترسی فزاینده به فضای آنلاین خطراتی را برای ایمنی، مراقبت و حریم خصوصی کودکان پدید می آورد. درباره اینترنت با کودک تان گفتگو کنید تا بدانند که چه نوع محیطی است، از چه چیز باید آگاه باشند و اینکه رفتار مناسب در پلتفرم هایی که استفاده می نمایند، مانند تماسهای تصویری، چگونه است.
قوانینی درباره اینکه چگونه، در چه زمانی و چه مکانی می توان از اینترنت استفاده کرد، وضع کنید. بر روی دستگاه های آنها تمهیدات کنترلی والدین را ایجاد کنید تا خطرات آنلاین را به خصوص برای کودکان کوچک تر کاهش دهید. ابزار آنلاین مناسب برای تفریح و سرگرمی را با یکدیگر بیابید – سازمان هایی مانندCommon Sense Media سفارش هایی درباره اپلیکیشن ها، بازی ها و دیگر سرگرمی های آنلاین که مناسب سنین مختلف هستند، ارائه می کند. با مکانیسم های گزارش دهی در مدرسه یا سایر مکان ها آشنا شوید و شماره تلفن های پشتیبانی و کمک را در اختیار داشته باشید تا در صورت مواجهه با زورگویی آنلاین و یا محتوای آنلاین نامناسب، به آنها اطلاع داده و کمک بگیرید.
فراموش نکنید هیچ ضرورتی ندارد که کودکان یا افراد جوان تصاویر خود یا دیگر اطلاعات شخصی شان را برای دسترسی به یادگیری دیجیتال ارائه دهند.
با مرکز آموزشی کودک خود در ارتباط باشید
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بدانید که چگونه می توانید با معلم یا مدرسه کودک تان در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را کسب کنید، سؤالات تان را بپرسید و راهنمایی بگیرید. گروه های والدین یا گروه های محلی می توانند روش مناسبی برای پشتیبانی از یکدیگر در زمان آموزش در خانه باشند.
منبع:

1399/07/09
21:47:22
5.0 / 5
1730
تگهای خبر: آنلاین , بازی , پزشك , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان