حمایت شورایعالی ورزش همگانی كشور از طرح كنترل وزن و چاقی دانش آموزان

حمایت شورایعالی ورزش همگانی كشور از طرح كنترل وزن و چاقی دانش آموزان به گزارش فیفا1 در نشست شورایعالی ورزش همگانی كشور، اعضای این شورا از از طرح كنترل وزن و چاقی دانش آموزان (كوچ) وزارت آموزش وپرورش حمایت كردند.


به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا، در نشست شورایعالی ورزش همگانی کشور بعد از عرضه طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی دانش آموزان) مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در هفته تربیت بدنیBMI بیشتر از ۱۴میلیون دانش آموز مورد سنجش قرار خواهد گرفت و پس از آن مرحله مشاوره و آموزش به خانواده ها و مدارس شروع می شود.
وی با تاکید بر این نکته که همه دانش آموزان در همه استان ها از نظر اضافه وزن مورد بررسی قرار خواهند گرفت، افزود: اسفند سالجاری باردیگر از دانش آموزان تست به عمل آمده و نتایج آن تحلیل می شود. تلاش ما این است که حداقل سه درصد اضافه وزن دانش آموزان را کاهش دهیم و عزم مان را جزم کرده ایم تا نسل آینده را از اضافه وزن نجات دهیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت همینطور پیشنهاد تشکیل ستاد مرکزی برای انجام پروژه کنترل وزن و چاقی را بیان کرد و اضافه کرد: وزارت ورزش، وزارت بهداشت و آموزش و پرورش می توانند، در کنار هم این طرح را به سرانجام برسانند. ضمن اینکه حتما حضور هوشنمندانه صدا و سیما و رسانه های گروهی برای یک فرهنگسازی ملی مورد نیاز است.
در ادامه این نشست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان هم با تاکید بر آگاه ساختن جامعه از عوارض چاقی بعنوان بسترساز انواع بیماری ها، اقدامات صورت گرفته در آموزش وپرورش در این راستا را اتفاقی خوب و اثرگذار توصیف کرد.
مسعود سلطانی فر در ادامه بابیان اینکه پیشگیری از گسترش چاقی در کشور به یک عزم و اراده ملی نیاز دارد، اظهار داشت: برای مبارزه با این مهم باید نشست های مشترکی به همراه وزرای بهداشت و آموزش وپرورش و کارشناسان این وزارتخانه برگزار گردد تا بتوانیم به بهترین نحو در کشور در این راستا گام برداریم.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ابعاد طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان، آموزش و فرهنگ سازی در تغییر سبک زندگی را موردتوجه قرارداد و بیان نمود: آموزش ها باید از کودکی صورت گیرد.
وی به شرایط کنونی کشور به خاطر شیوع کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: اساسا برنامه ریزی در مورد عمومی سازی ورزش، تغییر سبک زندگی در شرایط کرونا می تواند مبارزه با این ویروس را سرعت بخشد.
سلطانی فر بیان نمود: باید این باور عمومی در میان مردم کشور ایجاد شود که تغذیه خویش را تغییر دهند و به ورزش همگانی روی بیاورند، ضمن اینکه وزارت ورزش و جوانان این آمادگی را دارد با برگزاری نشست های تخصصی با حضور نهادهای ذی ربط گام های مؤثری را در این راستا بردارد.
گفتنی است در این نشست نماینده ورزش نیروهای مسلح، رئیس فدراسیون ورزش همگانی، رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، معاونان وزیر ورزش و جوانان و مسئول تربیت بدنی وزارت کار هم به ایراد نظرات خود پرداخته از این طرح ملی حمایت کردند.
منبع:

1399/07/16
14:14:56
5.0 / 5
1943
تگهای خبر: سرعت , فدراسیون , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان