تصویر فرهنگ پایداری در شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

تصویر فرهنگ پایداری در شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به گزارش فیفا1 بخش ویژه سیدالشهدای مقاومت در شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به منظور پاسداشت نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در بیداری مردم منطقه و جهان و تبیین فرهنگ مقاومت طراحی شده است.


به گزارش فیفا1 به نقل از ستاد اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت»، بخش «سیدالشهدای مقاومت» با محوریت مصائب مردم مظلوم منطقه، ایستادگی و پیروزی های مردمی، مسائل محور «مقاومت» و نقش سپهد شهید قاسم سلیمانی در «مقاومت»، بیداری و روشنگری مردم منطقه و دیگر کشورهای جهان، در شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت» برگزار می گردد.
بسترسازی برای نشر تصویر فرهنگ مقاومت در منطقه، حفظ و ترویج هویت و روحیه «مقاومت» در مقابل بدخواهان ملت های مسلمان و آزاده، تقویت روحیه ایثار، از خودگذشتگی و نوع دوستی، الگوسازی تصویری و هنجارسازی در عرصه فیلم و سینما، توجه به نقش هنر، سینما و رسانه در مبارزه با نفوذ فرهنگی استکبار جهانی، از کارکردهای این بخش ویژه است که برای پاسداشت رشادت های سپهبد شهید قاسم سلیمانی به نام این شخصیت نامگذاری شده است.
فیلمسازان و نویسندگان می توانند آثار خویش را با سه محور تبیین ابعاد مختلف شخصیت شهید سلیمانی بعنوان الگوی مقاومت و بیداری اسلامی، تبیین سجایای اخلاقی و دلاوری ها و رشادت ها و حماسه های شهدای محور مقاومت و همینطور تبیین سجایای اخلاقی، دلاوری ها، رشادت ها و حماسه های رزمندگان بدون مرز در این بخش که به صورت بین المللی برگزار می شود، شرکت دهند.
تاکنون بیشتر از ۷۰۰ اثر از داخل و خارج از کشور در چارچوب های مستند، نماهنگ، فیلمنامه و فیلم کوتاه داستانی به این بخش ارسال شده که در این میان مستند بیشترین سهم را دارد. آخرین فرصت ارسال اثر به بخش «سیدالشهدای مقاومت» سی ام مهر است.
مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت» یکم تا هفتم آذر همزمان با هفته بسیج در بخش های «مسابقه اصلی»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی میرآبادی برگزار می گردد.


منبع:

1399/07/20
14:31:13
5.0 / 5
1750
تگهای خبر: پیروزی , سابقه , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان