حسین شهابی خبر داد؛

رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران

رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران به گزارش فیفا1 حسین شهابی نویسنده و كارگردان سینما از نهایی كردن بازیگران فیلم جدید خود با عنوان رو در رو و انتخاب آنها از میان هنرجویانی آموزش دیده بر مبنای سبك بازیگری راسیونالیسم اطلاع داد.


به گزارش فیفا1 به نقل از مشاور رسانه ای فیلم، حسین شهابی کارگردان سینما درباره علت به تاخیر افتادن ساخت «رو در رو» و وضعیت پیشبرد پروژه هم اکنون بیان نمود: پروانه ساخت فیلم «رو در رو» در سال ۹۸ صادر شده اما امکان ساخت و تولید آن به خاطر این اپیدمی همه گیر تا امروز به تعویق افتاده بود. این روزها در مرحله نهایی انتخاب بازیگران فیلم قرار داریم و بعد از تمدید پروانه ساخت، تولید آنرا بر مبنای پروتکل های بهداشتی موجود آغاز خواهیم کرد.
وی در ادامه به انتخاب تمامی بازیگران این اثر سینمایی از هنرجویان یک موسسه آموزشی سینمایی به جز ۲ بازیگر اشاره نمود.
شهابی درباره این سبک و دیدگاه در بازیگری توضیح داد: جدا از مناقشه ای که برسر این واژه در میان فیلسوفان و متفکران قدیم و جدید در ارتباط با هستی شناسی وجود داشته و دارد، من در آموزش بازیگر تنها از پوسته واژه بهره برده ام، به این مفهوم که ساختار دراماتیکی در فیلمنامه، دکوپاژ و فضاسازی در کارگردانی و پرفورمنس در بازیگری، همگی باید مبتنی بر خرد و منطبق با واقعیت ملموس باشد.
وی در پاسخ به اینکه بر طبق این سبک چگونه یک هنرجوی بازیگری متاثر از فیلمنامه ای آموزش داده می شود که هنوز وجود ندارد، عنوان کرد: تمام هنرجویان موسسه پیش از ورود به رشته اصلی خود، ابتدا با تعریف دقیق راسیونالیسم در سه رشته اصلی سینما یعنی فیلمنامه و کارگردانی و بازیگری آشنا می شوند. سپس می آموزند که چگونه بی واسطه کارگردان تمام آموخته های خویش را متاثر از متن احتمالی تماما در حیطه خرد اجرا کنند. در مرحله بعد است که با وارد شدن کارگردان درک مشترک آنها خردگرایی اثر را عمیق تر، یا عدم تفاهم شان مساله را به چالش خواهد کشاند.
«رو در رو» روایت گر زندگی ۱۰ دختر جوان است که جهت راه اندازی شغلی جدید کارگاه کوچکی را در تهران اجاره کرده و مشغول به کار در آن می شوند.

1399/08/01
12:41:27
5.0 / 5
1879
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان