سنجش قد و وزن ۷ میلیون دانش آموز تا كنون

سنجش قد و وزن ۷ میلیون دانش آموز تا كنون فیفا1: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود كه طبق آخرین آمارها، قد و وزن شش میلیون و 630 هزار دانش آموز در چارچوب طرح كنترل وزن و چاقی دانش آموزان سنجیده شده و به رقمی نزدیك به هفت میلیون نفر رسیده است.


به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در مراسم افتتاحیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان و افتتاح نمایشگاه آن که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد با اعلان اینکه اعمال یک مدیریت تغییر در سبک زندگی دانش آموزان برای ما حائز اهمیت می باشد اظهار داشت: کار بزرگ یک اندیشه و اقدام برگرفته از مفاهیم علمی نیاز دارد و بهره گیری از آموزه های علوم رفتاری را در پیشبرد این تغییر سبک زندگی در دستورکار قرار دادیم.
وی ادامه داد: بهره گیری از آموزه های یادگیری، مدیریت تغییر و آموزه های رهبری فرزندان در خانواده و فرزندپروری از این جمله هستندو همین طور متمرکز بر آگاهی بخشی در سطح عموم برای تغییر دانش، تغییر بینش، تغییر رفتار کوچ از سبک زندگی غیر فعال به سمت سبک زندگی فعال را در دستور کار خودمان قرار دادیم.
حمیدی با اعلان اینکه این طرح با همه سختی هایی که دارد به صورت امیدوارانه پیش می رود اظهار داشت: ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نحوه آموزش ارزیابی و سنجش بی ام آی را در شبکه شاد تماشا کرده اند. ۸۰ پوستر آموزشی ویژه والدین طراحی و به صورت مجازی بارگذاری می شود. چاپ مطالب آموزشی در مجلات پیوند و رشد در حال انجام می باشد. برگزاری دوره های ضمن خدمت نیز تدارک دیده شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: شش نمره از نمره درس تربیت بدنی برای طرح کوچ درنظر گرفته شده است. طرح به سناد متصل شده و بی ام آی هر دانش آموزی سنجیده شود در سامانه سناد به ثبت می رسد. بیش از ۷۹ هزار مدیر مدرسه، ۲۱ هزار مدیر تربیت بدنی، ۶۰۰۰ مربی مراقب سلامت، ۹۲ هزار معلم پایه و ۳۶ هزار معلم منتخب ارزیابی آموزشی در دوره های آموزشی شرکت کرده اند.
وی ادامه داد: تا هفته گذشته شش میلیون و ۶۳۰ هزار دانش آموز قد و وزنشان سنجیده شده و به رقمی نزدیک به هفت میلیون نفر رسیده است. کار سخت ما که مداخله و مشاوره دادن است پس از سنجش بی ام آی آغاز می شود. در اسفندماه سنجش ثانویه را انجام می دهیم.
وی با اعلان اینکه این طرح به تنهایی روی چاق ها متمرکز نیست بلکه برای همه دانش آموزان کارکردهایی دارد عنوان کرد: از نهادهای بیرونی چون انستیتو تحقیقات تغذیه ای کمک گرفته ایم و آنها هم وارد میدان شده اند.منبع:

1399/08/06
22:36:14
5.0 / 5
2092
تگهای خبر: ثبت , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان